Przejdź do treści

Pani Fizjotrener: wszyscy mamy taką samą anatomię, ale tak naprawdę nasze ciała różnią się od siebie

Dziewczyny przed jogą / istockphoto.com
Dziewczyny przed jogą / istockphoto.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Nie tylko tkanka mięśniowa może być różna i zależna od wytrenowania danej osoby. Również sama budowa kości może się różnić” – pisze Gosia Włodarczyk, czyli Pani Fizjotrener na Instagramie. Skończ z porównywaniem swojego ciała do ciała koleżanki. Każdy organizm jest inny. Mamy jednak coś wspólnego – każdej z nas potrzebny jest dobry ruch!

Pani Fizjotrener

Gosia Włodarczyk, czyli Pani Fizjotrener, jest fizjoterapeutką i trenerką personalną kobiet, która w szczególności zajmuje się terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha, terapią blizn i terapią dna miednicy. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych fizjoterapeutek w sieci. Obecnie jej konto na Instagramie obserwuje ponad 22 tys. osób. Ostatni z postów, który opublikowała specjalistka, dotyczy anatomii naszego ciała.

Gosia Włodarczyk / fot. Instagram Pani Fizjotrener

Gosia Włodarczyk o anatomii

„Anatomia – wszyscy mamy taką samą, ale tak naprawdę nasze ciała różnią się od siebie. Nie tylko tkanka mięśniowa może być różna i zależna od wytrenowania danej osoby. Również sama budowa kości może się różnić. Jeśli porówna się budowę kości osoby, która pracuje w biurze i osoby, która pracuje np. uprawiając pole, ich układ beleczek kostnych w kości będzie inny. To znaczy, że nasze ciało dostosowuje się do stylu życia jakie prowadzimy, do obciążeń jakim jest poddawane.

Zatem masz takie ciało i takie zdrowie, na jakie pracujesz. Ciało zawsze reaguje pozytywnie na ruch i aktywność fizyczną. Zawsze pozytywnie. Nawet 10 minut ruchu dziennie dla osoby, która się nie rusza to pozytywna zmiana! Lubię określenie dobry ruch. Czyli jaki? Taki, którego Twoje ciało w danym momencie potrzebuje.

Jeśli siedzisz wiele lat za biurkiem na pewno Twoje mięśnie zginacze będą skrócone, a mięśnie pleców klatki piersiowej rozciągnięte. Więc wyrównując tę nierównowagę, poczujesz się dużo lepiej i przygotujesz ciało do większych obciążeń. Tak też jest z wracaniem do aktywności po porodzie. Powoli – ważne rzeczy najpierw” – pisze Pani Fizjotrener na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Anatomia – wszyscy mamy taką samą, ale tak naprawdę nasze ciała różnią się od siebie. Nie tylko tkanka mięśniowa może być rożna i zależna od wytrenowania danej osoby. Również sama budowa kości może się różnić. Jeśli porówna się budowę kości osoby która pracuje w biurze i osoby, która pracuje np. uprawiając pole, ich układ beleczek kostnych w kości będzie inny. To znaczy, że nasze ciało dostosowuje się do stylu życia jakie prowadzimy, do obciążeń jakim jest poddawane. Zatem masz takie ciało i takie zdrowie na jakie pracujesz. Ciało zawsze reaguje pozytywnie na ruch i aktywność fizyczną. Zawsze pozytywnie. Nawet 10 minut ruchu dziennie dla osoby, która się nie rusza to pozytywna zmiana! Lubię określenie dobry ruch. Czyli jaki? Taki którego Twoje ciało w danym momencie potrzebuje. Jeśli siedzisz wiele lat za biurkiem napewno Twoje mięśnie zginacze będą skrócone, a mięśnie pleców klatki piersiowej rozciągnięte. Więc wyrównując tę nierównowagę poczujesz się dużo lepiej i przygotujesz ciało do większych obciążeń. Tak tez jest z wracaniem do aktywności po porodzie. Powoli – ważne rzeczy najpierw. Czym jest dla Was dobry ruch? Znacie swoje ograniczenia w ciele? Macie ochotę je poznać? Mi właśnie joga pomogła je znaleźć ? czujecie się już zmotywowane do odrobiny ruchu?

Post udostępniony przez Gosia Włodarczyk (@pani_fizjotrener)

Dobry ruch – czym jest dla ciebie?

Pani Fizjotrener w poście zadała także kilka pytań: czym jest dla was dobry ruch? Znacie swoje ograniczenia w ciele? Macie ochotę je poznać?

„Tak! Od kilku dni ćwiczę 15  min na orbitreku i czuję się cudownie. Głowa przestała mnie boleć, nie jestem ciągle śpiąca i zmęczona”,

„Strasznie wkręciłam się w jogę, po praktyce czuję jakby to był balsam lub lekarstwo dla ciała. Cudowne uczucie”

„Ja wczoraj wróciłam do jogi po roku przerwy, jest super! I też dokładnie widzę swoje ograniczenia, ale powoli, powoli będzie coraz lepiej”

„Dobry ruch dla mnie to ten, po którym czuję pozytywny wyrzut endorfin. Ograniczeniem są u mnie tylko kolana,wiele razy to właśnie było demotywujące, by regularnie ćwiczyć, biegać itd” – czytamy w komentarzach.

Aktywność fizyczna to podstawa, zaraz po zbilansowanej diecie. I chociaż w tym naszym zabieganym świecie trudno o chwilę dla sportu, naprawdę warto. Jeśli nie masz czasu na godzinny trening na sali fitness albo na siłowni, wybierz się na spacer. Nawet taki 15-minutowy może zdziałać cuda!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.