Przejdź do treści

„Po sesji muzyki wibracyjnej czujesz się zdecydowanie zrelaksowany i wypoczęty”. O tym, co w ich duszach gra, opowiadają Asia Orłowska i Alek Sabuda

„Po sesji muzyki wibracyjnej czujesz się zdecydowanie zrelaksowany i wypoczęty”. O tym, co w ich duszach gra, opowiadają Asia Orłowska i Alek Sabuda
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Źródło: YouTube
Męczy cię noszenie maseczki? Zobacz to wideo – oni nie narzekają (a mogliby)!
Jak przygotować i jak podać dziecku antybiotyk w zawiesinie? Odpowiada Młody Farmaceuta
lekarz bada pacjentkę
„Bo ci lekarze to się pozamykali. Tylko przez ten telefon gadają”. Mama Pediatra odpiera zarzuty
Unikasz latem kosmetyków z kwasem salicylowym? Nie musisz! Biotechnolożka Anna Sienkiewicz tłumaczy
Bachata, tańcząca para
Bachata – na czym polega ten taniec? Jakie są style bachaty?

Dźwięki wibrujących gongów w połączeniu z dźwiękowymi misami kryształowymi uwalniają od stresu, harmonizują poziom hormonów i pracę gruczołów dokrewnych, oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych substancji różnego pochodzenia. O korzyściach doświadczenia dźwięków gongów, bębnów, mis i dzwonków koshi rozmawiamy z Asią Orłowską i Alkiem Sabudą z Wibracji Miłości.

 

Asiu, Alku, spotykacie osobę, która nigdy nie była na koncercie gongów, jak ją przekonujecie do udziału w takich wydarzeniu?

Asia Orłowska: Jeśli będzie głodna nowych doznań, to nie będzie trzeba jej szczególnie namawiać. Kiedy spotykamy się z osobami, które nigdy nie zetknęły się z muzyką wibracyjną, zapraszamy je do przetestowaniu na sobie cudownego działania dźwięków gongów, bębnów, mis, dzwonków koshi i innych cudownych instrumentów.

Alek Sabuda: Doświadczenie muzyki wibracyjnej na żywo jest zawsze wydarzeniem poruszającym głęboko na wielu poziomach i pozostającym na długo w pamięci. Większość naszych gości odczuwa dużą przyjemność już przy pierwszym spotkaniu. Odpuszczają stopniowo napięcia i ciało rozluźnia się, jednocześnie umożliwiając lepsze dotlenienie każdej komórki. Po sesji muzyki wibracyjnej czujesz się zdecydowanie zrelaksowany i wypoczęty.

Wystarczy wymienić kilka korzyści, jakich doświadczamy po koncercie gongów, dźwiękowych mis i wielu innych naturalnych instrumentów etnicznych. Wszystkie instrumenty naturalne, w tym szczególnie: gongi, misy, bębny itp. tworzą przenikające nasze ciało wibrujące rytmicznie fale energii odbierane za pomocą zmysłów, pozwalające na doświadczanie poszerzającej się percepcji i często towarzyszącej synestezji. Słyszymy dźwięki, równolegle je czujemy w postaci przeróżnych wrażeń i emocji. Możesz także widzieć kształty i kolory fal dźwiękowych.

Doświadczenie muzyki wibracyjnej usprawnia poziom przepływu energii, harmonizuje pracę organizmu, synchronizuje się przepływ półkul mózgowych, aktywują się płaty przedczołowe jak i inne ważne obszary mózgu. Łatwo przywołać w tym stanie twórcze procesy oraz pobudzić kreatywność i pomysłowość. Błogie rozluźnienie pozwala wypocząć i osadzić w cielesnej obecności, jednocześnie zachowując koncentrację i poszerzając świadomość o nowe wymiary zmysłów.

Dźwięki wibrujących gongów w połączeniu z dźwiękowymi misami kryształowymi uwalniają od stresu, wyciszają umysł wprowadzając w stany medytacyjne, relaksację, wizualizację czy ruch mentalny i fizyczny. Odpowiednie częstotliwości wibracji harmonizują poziom hormonów i pracę gruczołów dokrewnych, oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych substancji różnego pochodzenia. Wzrasta odporność organizmu na choroby i infekcje, harmonizuje się stopniowo praca serca i wyrównuje ciśnienie. Poprawia się efektywność działania wszystkich układów organizmu i zachodzących w nich procesów.

Jaka była wasza droga do gongów?

Gongi i misy zafascynowały nas jako pierwsze i to one są tłem do większości sesji muzycznych. Ich wyjątkowe brzmienia i nakładające się na siebie fale wprawiają w rezonans całe ciało, a dudnienia różnicowe wyciszają umysł i uspakajają ciało. Bardzo szybko zdecydowaliśmy, że będziemy zawodowo zajmować się muzykoterapią i rozwojem poprzez dźwięk, głos i ruch, chcąc dzielić się efektami działania wibracji wprowadzającymi w dobrostan i odnowę.

Uczestnicy często po koncertach dzielą się na forum swoimi doświadczeniami z koncertu. Każdy inaczej przeżywa spotkanie z wibracjami dźwięku. Niektórzy odczuwają chłód, inni ciepło. Jeszcze inni zasypiają i mają piękne marzenia senne. Wychodzą zadowoleni, zrelaksowani, no i wracają przyprowadzając bliskie sobie osoby, żeby też doświadczyły tego cudownego stanu.

Asia Orłowska
Gongi wpływają pozytywnie na zdrowie, bo ich dźwięk powoduje pobudzenie zasobów naturalnych organizmu

Na czym polega magia gongów?

Alek: Gongi pojawiły się na początku epoki brązu, ok. 3500 r. p.n.e. na terenach Mezopotamii. Dzisiaj wytwarzane są w kuźniach na całym świecie w największym natężeniu w Chinach i Nepalu. Wykuwane są ręcznie przez kowali specjalizujących się w tej sztuce. Charakterystyczne, zmieniające się brzmienia gongu wydobywa się różnymi rodzajami malet (pałek), które wprawiają w drgania całą jego powierzchnię. Jego natężenie zależy od mocy, z jaką użyjesz pałki, rodzaju materiału, z jakiego została ona wykonana i materiału jak i średnicy samego gongu i pałki.

Gong niestrojony wpadając w drgania wydaje dźwięki o zmieniającej się częstotliwości, która dostraja się do każdego innego, współbrzmiącego dźwięku, tak jakby energie dwóch różnych instrumentów wpływając na siebie tworzyły nowe, słyszalne dla naszego ucha fale. Są one określone w nauce jako dudnienia różnicowe, które powodują między innymi przechodzenie naszego umysłu w fale Alfa, Beta, Theta, Delta. Sztuka prawdziwego grania na instrumentach naturalnych polega na tym, że nie grasz z nut a ufasz i dajesz się prowadzić swojej intuicji, tak jakbyś był obserwatorem, przez którego ciało przelewa się energia tworzonej muzyki.

Gongi dzielą się na dwie podstawowe kategorie tzw. gongi wietrzne (płaskie) i gongi tam tam (zagięte brzegi). Gramy na 7 różnych gongach, które dodatkowo różnią się rozmiarem i materiałem, z którego zostały wykute oraz tym, czy są gongami naturalnymi czy gongami symfonicznymi, czyli strojonymi np. do częstotliwości, z jaką wibruje nasza planeta Ziemia. Są to silnie rezonujące instrumenty. Wytwarzają długie fale powoli wybrzmiewających dźwięków, które powodują, że pomieszczenie wypełnia się wibracjami do tego stopnia, że wszystkie inne dźwięki znikają w tym brzmieniu. Dźwięk wydobywający się z poruszonego w odpowiedni sposób gongu powoduje u naszych gości natychmiastowe poczucie rezonansu w każdej komórce ciała, co powoduje, że mogą oni odczuć, jakby byli otuleni dźwiękiem niczym kokonem.

Asia: Dodatkowo gongi wpływają pozytywnie na zdrowie, gdyż ich dźwięk powoduje pobudzenie zasobów naturalnych organizmu. Wynika to z tego, że dźwięki gongu nastrajają swoimi częstotliwościami komórki i narządy wewnętrzne, zapoczątkowując procesy naprawcze, odżywcze, oczyszczające, regeneracyjne itp.

Alek Sabuda
Doświadczenie muzyki wibracyjnej na żywo jest zawsze wydarzeniem poruszającym głęboko na wielu poziomach i pozostającym na długo w pamięci

Czy są osoby, które powinny wybrać się na taki koncert ze względu na właściwości zdrowotne?

Lecznicze dźwięki i medycyna wibracyjna powraca do łask i na nowo odkrywamy jej dobroczynną moc. Coraz częściej stosuje się muzykę naturalnych instrumentów w terapii dzieci autystycznych czy nadpobudliwych, a także u ludzi starszych chorujących na choroby Parkinsona i Alzheimera. Jest to terapia wspierająca rekonwalescencję i powrót do zdrowia. Muzykoterapia ma dobroczynny wpływ podczas ciąży, zarówno dla mamy, dziecka i taty, jak i po narodzinach wpływa kojąco, uspokajająco i wzmacniająco oraz wspiera procesy rozwojowe.

Muzyka Wibracyjna to naturalny masaż na poziomie komórkowym rozbijający blokady emocjonalne. To muzyka, która pomaga wejść głęboko w świadomość siebie i spokojnie z perspektyw obserwatora zauważyć wspomnienia lub powędrować w przyszłość i marzeniami namalować swój świat.


Wibracja MiłościAsia Orłowska i Alek Sabuda tworzą piękną przestrzeń wibracji głosu, dźwięku i ruchu w formie koncertów oraz ceremonii i warsztatów. Całe bogactwo ich eventów od Koncertów Leczniczych Dźwięków, przez Ceremonię Życia współtworzoną z Anną Sierpowska czy Kąpiel w Dźwiękach współtworzoną z Leną i Stefanem po własne Ceremonie Kakao, Dźwięków, Rapee czy Pachamama organizowane cyklicznie w Warszawie.

Zobacz także

Pierwsze suplementy od kobiet dla kobiet

Poznaj WIMIN

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

stres a stan skóry

Psychokosmetologia, czyli jak stres i inne emocje wpływają na stan skóry?

Medytacja to coś, co przyda się wszystkim. Jak zacząć (i jak wytrwać?)

Czujesz się wypalona? Zrób sobie dzień przerwy

Najmniejsza rzecz może wyprowadzić cię z równowagi? Czas przyjrzeć się sobie

Zajadasz stres? Zobacz, jak to kontrolować

Martwisz się o przyszłość? Oto 7 sposobów, przy pomocy których ze zmartwieniami radzą sobie specjaliści

Wakacje z partnerem nie zawsze są idealne. Co zrobić, by były pełne wrażeń i namiętnych nocy?

Koszmary senne – zapobieganie, leczenie, wpływ na organizm

Odpoczynek to sztuka. Jak nauczyć się odpoczywać?

Odpoczynek to sztuka. Jak nauczyć się odpoczywać?

Skutki uboczne stresu o których warto wiedzieć. Jak reaguje twoje ciało?

Skutki uboczne stresu, o których warto wiedzieć. Jak reaguje twoje ciało?

Nie możesz się zrelaksować? Spróbuj tych ćwiczeń oddechowych

Twoje włosy zaczęły wypadać? Zobacz, co może być przyczyną

stres trening

Sposoby na stres. Oto 6 skutecznych sposobów, które ukoją twoje nerwy

Jesteś już zmęczona ciągłym podejmowaniem decyzji? Wypróbuj te sposoby

Nieustanny stres sprawia, że czujesz się emocjonalnie wypruta? Sprawdź, jak sobie pomóc

Ciągłe uczucie głodu – przyczyny. Jak się go pozbyć?

Spanie nago jest zdrowe. Korzyści z sypiania bez ubrania

Poczucie lęku, niepewność jutra. Jak sobie radzić ze stresem?

Gdy mamy zadania do wykonania, organizm nie ma czasu na chorowanie. Poddaje się, gdy mamy wolne

Jak odpocząć w czasie krótkiego wyjazdu? Podpowiadamy!

Wydaje ci się, że nie jesteś poddenerwowana? Te symptomy mogą temu przeczyć

Kortyzol – jak go obniżyć? Objawy i przyczyny podwyższonego poziomu kortyzolu

Pozycja Trupa, czyli jak się relaksować

Hormonalne przyczyny nadwagi i otyłości

Najpopularniejsze

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Poznaj sposoby masturbacji

Para na kanapie

Seks analny – co to jest i jakie są najlepsze pozycje analne?

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

spuchnięta powieka - kobieca powieka

Spuchnięta powieka – przyczyny i leczenie opuchlizny. Domowe sposoby na opuchnięte powieki.

Objawy odstawienia alkoholu. Jakie są korzyści z niepicia alkoholu?

Kobieta krzywi się z powodu bólu spowodowanego złamanym palcem

Jak rozpoznać złamanie palca – czyli objawy złamanego palca u ręki i stopy?

Ból trzustki - kobieta trzymająca się za brzuch

Ból trzustki – jak boli trzustka i jak odróżnić ból trzustki od bólu żołądka?

Kobieta pokazuje język, na nim jest zaznaczony czerwony punkt

Krosta na języku – przyczyny powstawania, leczenie. Skąd się bierze krosta na języku i jakie ma formy?

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

Truskawki - produkty bogate w błonnik

Błonnik – w czym jest go dużo? Sprawdź, jakie owoce i warzywa są bogate w błonnik

Lekarz siedzi przy biurku i wypisuje długopisem skierowania

Jak długo ważne są skierowania na badania lekarskie? Najważniejsze informacje, o których warto pamiętać.

Kiedy występuje niskie ciśnienie i wysoki puls?

Niskie ciśnienie i wysoki puls – kiedy występują? Co to oznacza?

Orgazm - jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

Orgazm – jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

kobieta z bólem zęba

Ropień zęba – domowe sposoby na opuchliznę

Wegański chłodnik z botwinką. Bez mleka i jajek, ale z zaskakującymi dodatkami

insulinooporność

Dieta w insulinooporności