Przejdź do treści

Rachel McAdams pozuje z laktatorem. „To takie naturalne, normalne i niesamowite”

Rachel McAdams z laktatorem
Instagram.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Twój kręgosłup potrzebuje rozluźnienia? Oto kilka pomocnych ćwiczeń, skorzystaj
Ciało bogini za nic się nie wini. Dzięki akcji Aleksandry Domańskiej tysiące kobiet pokochało swoje ciało
Czerniak – 8 rzeczy, których możesz o nim nie wiedzieć
Malinowo – morelowa pyszność pod owsianą kruszonką
Letnia sałatka z kurkami. Odrobina lasu na talerzu

Kreacja od Versace, diamenty od Bulgari i… laktator – zdjęcie odciągającej pokarm Rachel McAdams podbija Instagram. Aktorka w ten sposób postanowiła walczyć ze stygmatyzacją kobiet publicznie karmiących dzieci.

Rachel McAdams sześć miesięcy po porodzie wzięła udział w sesji okładkowej dla magazynu „Girls. Girls. Girls. Magazine”. 40-letnia mama w tym czasie jeszcze karmiła piersią, więc między jednym ujęciem a drugim robiła sobie przerwy na odciąganie pokarmu. Moment, kiedy aktorka w pełnym makijażu i luksusowych ubraniach siedzi z laktatorem przymocowanym do obydwu piersi, postanowiła uwiecznić Claire Rothstein – autorka fotografii i naczelna magazynu „Girls. Girls. Girls. Magazine”.

View this post on Instagram

A million reasons why I wanted to post this picture. Obviously #rachelmcadams looks incredible and was quite literally the dream to work with but also this shoot was about 6 months post her giving birth to her son, so between shots she was expressing/pumping as still breastfeeding. We had a mutual appreciation disagreement about who’s idea it was to take this picture but I’m still sure it was hers which makes me love her even more. Breastfeeding is the most normal thing in the world and I can’t for the life of me imagine why or how it is ever frowned upon or scared of. I don’t even think it needs explaining but just wanted to put this out there, as if it even changes one person’s perception of something so natural, so normal, so amazing then that’s great. Besides she’s wearing Versace and @bulgariofficial diamonds and is just fucking major. Big shout out to all the girls 💪🏽 #rachelmcadams for @girls.girls.girls.magazine cover shoot 📸 @clairerothstein #pleaseshare Side note: I did not look anywhere near as fabulous as this when feeding/pumping. And that’s ok too. Stylist: @alicialombardini 👠 . #girlsgirlsgirlsmag #girlsgirlsgirls #bringingbackthewoman #nogrungejustglamour #independentmagazine #printisnotdead #normalisebreastfeeding #normalizebreastfeeding #breastfeeding #life #women #versace #bulgari

A post shared by Claire Rothstein Photographer (@clairerothstein) on

Rothstein opublikowała zdjęcie na swoim profilu na Instagramie, przyznając, że miała milion powodów, dla których chciała, to zrobić. Podkreśliła, że nie wyobraża sobie, by widok kobiety z laktatorem mógł kogoś oburzać, odrzucać czy szokować, bo „karmienie piersią jest najbardziej normalną rzeczą na świecie tak, jak oddychanie”. „Jeśli tym zdjęciem możemy zmienić podejście u co najmniej jednej osoby do czegoś tak naturalnego jak karmienie piersią, to świat będzie lepszy” – dodała.

„Miałyśmy odmienne zdanie na temat tego, która z nas wpadła jako pierwsza na pomysł zrobienia tego zdjęcia, ale wciąż jestem pewna, że to właśnie ona, co sprawia, że jeszcze bardziej ją kocham” – wyjaśniła Claire Rothstein.

Rachel McAdams osiem miesięcy temu urodziła swoje pierwsze dziecko. Przez całą ciążę aktorka dbała o zachowanie prywatności, nawet do tej pory nie podała do informacji publicznej imienia swojego synka. Tym bardziej doceniamy fakt, że zgodziła się na publikację zdjęcia, na którym pozuje z laktatorem przymocowanym do obydwu piersi. Aktorka w ten sposób udowodniła, że kobiety nie przestają być matkami, idąc do pracy, a laktator nie powinien być przedmiotem, którego użycia mają się wstydzić. To urządzenie jest często jedynym rozwiązaniem, aby powalczyć o prawidłową laktację i pozwolić mamie realizować się również w innych projektach niż tylko dziecko. Czasem chodzi tylko o odciągnięcie nadmiaru pokarmu, kiedy jesteśmy z dala od maleństwa. Czasem noworodek po prostu nie umie, nie może lub zwyczajnie za słabo ciągnie pierś i nie można go inaczej nakarmić jak tylko z butelki.

Terror laktacyjny

Karmienie piersią przez długi czas było czynnością, którą mamuśki wykonywały (i nadal wykonują) często za zamkniętymi drzwiami – w innym pokoju niż goście, w toalecie, w samochodzie. Powody bywają różne – niektóre z nich swoją decyzję tłumaczą wstydem, inne tym, że nie lubią być obserwowane, jeszcze inne denerwują się, kiedy mają za mało pokarmu. Wszystkie wynikają z wywieranej na kobietach przez lata presji społecznej. Z jednej strony mają być przykładnymi matkami, z drugiej szanować innych i oszczędzać im widoku ssania przez dziecko piersi. Takie hybrydowe podejście doprowadziło do tego, że kobiety zaczęły traktować karmienie piersią jako coś intymnego, z czym należy „bawić się w chowanego”. Tymczasem zaspokojenie głodu swojego dziecka jest zupełnie naturalną czynnością, o czym należy mówić głośno.

Karmienie piersią to najlepsza decyzja, jaką może podjąć młoda mama – dzięki temu jej dziecko dostaje wszystko, co najlepsze. Według najnowszego raportu UNICEF „Breastfeeding – a mother’s gift, for every child” karmienie piersią jest jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony zdrowia zarówno matki, jak i jej potomstwa. Ten sposób żywienia pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, a także zmniejsza ryzyko zachorowania przez matkę m.in. na depresję poporodową, raka piersi i jajnika oraz cukrzycę typu 2.

Katarzyna Płaza-Piekarzewska z córką na rękach

Znane mamy pokazują, jak karmią piersią swoje dzieci

Z laktacyjną propagandą próbuje walczyć coraz więcej znanych mam. Zaczęło się od Mirandy Kerr, która 6 lat temu opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcia, jak karmi piersią swojego synka Flynna.

„Karmię piersią i ściągam pokarm, kiedy nie ma mnie z Flynnem. Czuję się trochę jakbym pracowała w mleczarni, ale wiem, że warto” – tłumaczyła w wywiadzie dla australijskiego dziennika Herald Sun.

Furorę zrobiło również zdjęcie Gisele Bündchen, karmiącej córeczkę Vivian Lake za kulisami sesji zdjęciowej, między manikiurem a układaniem włosów. Candice Swanepoel również kazała przerwać ekipie zdjęcia, kiedy jej synek Anca zaczął płakać, by móc go nakarmić

View this post on Instagram

Mamas day💙🍼🤱🏼#anacan

A post shared by Candice Swanepoel (@angelcandices) on

Dwa lata temu zdjęciem podczas karmienia pochwaliła się polska dziennikarka, Anna Kalczyńska. „Madonna karmiąca na schodach do zakrystii” – podpisała przekornie fotografię, sugerując, że dziecko karmiła podczas ślubu znajomych. Wówczas pod jej postem pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy z pytaniami „po co publicznie świecić cycem”.

Stereotyp chowania się z karmieniem piersią próbowała przełamać również Anna Lewandowska. Dietetyczka i trenerka po narodzinach Klary opublikowała zdjęcie, na którym karmi córkę piersią.

„Dla mnie jest to nie tylko zaspokojenie potrzeb żywieniowych mojej córeczki, ale również naturalne budowaniem relacji i bliskości między nami. Czuję, że w ten sposób daję mojemu dziecku wiele zdrowia i dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Ach, i te czułe oczy wpatrzone we mnie pełne miłości i wdzięczności” – wyjaśniła.

View this post on Instagram

Drogie Mamy, od dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią. Dołączam do życzeń Fundacji @mlekiemimiloscia i jednoczę się z Wami. Wiem, jak karmienie naszych maleństw jest ważne i nieraz spędza sen z powiek 😌Dla mnie jest nie tylko zaspokojeniem potrzeb żywieniowych mojej córeczki, ale rownież naturalnym budowaniem relacji i bliskości między nami. Czuję, że w ten sposób daję mojemu dziecku wiele zdrowia i dodatkowe poczucie bezpieczeństwa … Ach, i te czułe oczy wpatrzone we mnie pełne miłości i wdzięczności …😍 Wiem jednak, że są kobiety, które zmuszone przez różne sytuacje życiowe muszą lub chcą podjąć inne decyzje. Trzeba pamiętać, że jest to wybór każdej z nas, mamy do niego prawo-bez osądzania i ocenienia. Szanuję i wspieram każdą mamę, bo każda z nas chce jak najlepiej dla swego maleństwa, i wie co jest dla niego najlepsze… Dlatego, Drogie Mamy, wspierajmy się NAWZAJEM🙌🏻. Dużo zdrowia i radości dla Was i Waszych kochanych pociech ❤️😍👶🏻❤️❤️❤️❤️❤️ Dear Moms, International Breastfeeding Week begins today. I join the @mlekiemimiloscia wishes and I am with you. I know how breast feeding our babies is important and sometimes it leaves you sleepless 😌For me, it is not only about satisfying the needs of my daughter, but also the natural building of relationships and closeness between us. I feel that in this way I give my child a lot of health and extra sense of security … Ah, and those sweet eyes staring at me, full of love and gratitude … 😍 I know, however, that there are women who are forced by different live situations or they want to make other decisions. You have to remember that this is your choice, we have the right to it – no judging. I respect and support every mom, because each of us wants the best for our little ones, and knows what is best … Therefore, Dear Moms, let's support each other. Loads of health and joy for you and your sweetheart 👶🏻❤️👶🏻❤️👶🏻❤️ #healthy #healthymom #baby #healthyplanbyann #annalewandowska

A post shared by Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) on

Na popularności zyskuje kampania #NormalizeBreastFeeding, która zachęca matki, by wyszły z ciemnego kąta i karmiły piersią swoje pociechy wszędzie tam, gdzie tylko uznają to za odpowiednie. Mamy nadzieję, że zdjęcia tych znanych i mniej znanych kobiet przyczynią się do zwiększenia świadomości w temacie karmienia piersią, a kobiety nie będą musiały bawić się w chowanego tylko dlatego, że otoczenie „krzywo” na nie patrzy. Ssane przez maleństwa piersi powinny być obecne w przestrzeni publicznej bez żadnych ograniczeń – na przystankach, w autobusach, galeriach handlowych, w lokalach gastronomicznych, bo wszędzie tam dziecko po prostu może odczuwać głód. Karmienie piersią to jedynie wyraz troski o potomstwo.

Myślisz o dziecku?

Sprowadzić na świat nowe życie to nie lada wyczyn. Ciała przyszłych mam przechodzą szereg zmian, warto wtedy skupić się na sobie. Sprawdź jak może Cię wesprzeć WIMIN.

Sprawdź

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Polecamy

Laurie Penny

Laurie Penny: bez odwagi nasze pokolenie jest skazane na kolejną dekadę politycznego wykluczenia i gównianej muzyki

„Hormony działają na podstawie tego, co jemy. Jeśli nie jemy zgodnie ze swoim metabolicznym IQ, brak nam energii, koncentracji i mamy kłopoty z układem pokarmowym” – mówi dietetyczka Agnieszka Pająk

„Zdarzyło mi się już dyskutować z 14-latką o tym, czy seks analny jest wystarczającym zabezpieczeniem przed ciążą” – mówi Milena Maria Sęp, lekarz rezydent ginekologii i położnictwa

„W Chinach medycyna chińska przygotowuje przyszłych rodziców już rok przed planowaną ciążą. Dzięki temu depresja poporodowa nie zdarza się tam często” – mówi Aneta Rosłon, terapeutka medycyny chińskiej

Zainteresują cię również:

Joanna Koroniewska na Polsat SuperHit Festiwal 2019

Joanna Koroniewska o karmieniu piersią: mimo wielu ciężkich momentów nie poddałam się

Olga Frycz

Olga Frycz wsadza kij w mrowisko. Wyjaśnia, jak w jej przypadku wygląda kwestia karmienia córki

Anna Reguła

Starasz się o dziecko, jesteś w ciąży, karmisz piersią? Jedz ryby i owoce morza! Radzi na Instagramie Anna Reguła, dietetyczka

Czy można pić kawę podczas… ?

Czy można pić kawę podczas… ? Internistka odpowiada na najczęściej wyszukiwane hasła w Google

karmienie piersią

Urządzenie do karmienia piersią dla ojców. To nowatorska koncepcja japońskiej firmy

„Nie kąp dziecka codziennie, bo będzie miało za cienką skórę”, „Nie obcinaj mu włosów, bo szybko wyłysieje”. Jak młode mamy powinny reagować na takie porady, wyjaśnia socjolożka

Babki z piersiami

Większość tego, co słyszymy o karmieniu piersią, to mity. „Babki z piersiami” powstały po to, by je obalać i wspierać karmiące mamy

karmienie piersią Google

Karmienie piersią a…? Promotorka karmienia piersią odpowiada na najczęściej wyszukiwane hasła w Google

Matka karmiąca dziecko

„To nasz społeczny obowiązek, aby wspierać kobiety, żeby miały większą odwagę”. W Polsce rośnie akceptacja wobec publicznego karmienia piersią

Ilustracja - mama karmi piersią dziecko w wannie

Macierzyństwo bez fikcji. Rewelacyjne grafiki, które pokazują uroki bycia mamą

„Były twarde jak kamienie. Myślałam, że eksplodują”. Co dzieje się z piersiami w trakcie ciąży?

Karmisz piersią i masz ochotę na seks. Czy możesz brać tabletki antykoncepcyjne? Doktor Łukasz Stelmaszczyk odpowiada

Macierzyństwo nie ogranicza się do czterech ścian. Jestem mamą i karmię wszędzie. Zobacz najlepsze zdjęcia karmiących mam

Łukasz Durajski: „Karmienie piersią jest wpisane w naszą naturę. To ogromna przyjemność patrzeć na ten cud”. Zobaczcie przykłady tych cudów

Policjantka karmiąca piersią

Macierzyństwo w mundurze, czyli krótka historia o tym, jak policjantka zostaje mamą

10 kobiet, które zainspirowały nas w minionym roku

Cardi B karmiąca dziecko w teledysku Money

Nagość, cekiny i karmiąca pierś w teledysku Cardi B

Kobiety na Instagramie pozują z laktatorem. Zainspirowała je Rachel McAdams

Położna trzyma rękę na brzuchu ciężarnej kobiety

Nowe standardy opieki okołoporodowej już od stycznia

matka karmi piersią dziecko

„Zapach mleka matki też ma swoje funkcje”

matka z dzieckiem siedzą na fotelu

Nietypowa biżuteria dla młodej matki. Zobacz, co proponują polskie firmy

Czy przeziębiona mama może karmić piersią? Odpowiada Hafija – promotorka laktacyjna

Kobiety karmiące piersią – zobacz niesamowite zdjęcia

matka karmiąca dziecko

HZ kontra mity #5 Laktacja