Przejdź do treści

Rozstępy na udach, pośladkach, ramionach, brzuchu, piersiach. Ma je każda z nas! Nie chcesz ich pokazywać? Te dziewczyny przełamały wstyd

Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Przeziębienie u kobiety / istockphoto.com
Czego nie powinnaś robić, gdy jesteś przeziębiona?
7 suplementów stworzonych z myślą o kobietach
Suplementy dla kobiet – sprawdź, czy twój organizm ich nie potrzebuje
Co osłabia mięśnie dna miednicy? Wymienia Pani Fizjotrener
Pacjentka w łóżku / istockphoto.com
Ginekologowi warto mówić o tym, że podczas seksu cię boli, że nie masz ochoty na czułości albo, że w ostatnim czasie spałaś z kilkoma facetami
Błędy pielęgnacyjne. Jakie popełniamy najczęściej? Wymieniają „Modne Farmaceutki”

Rozstępy – nie zobaczysz ich u modelek na wybiegu czy okładkach pism. A jednak istnieją. Ma je prawie każda z nas. Nie lubimy ich pokazywać, wstydzimy się ich, maskujemy je i zakrywamy. Jednak te dziewczyny postanowiły zaakceptować swoje rozstępy i pokazać, że można się z nimi polubić. Modelki, blogerki i nie tylko, publikują na Instagramie zdjęcia swoich „tygrysich pasów” . 

„Nieestetyczne”, „defekt skóry” – tak najczęściej nazywane są rozstępy. Staramy się je zakrywać i maskować, aby nikt nie zauważył, że nasza skóra została naznaczona przez te „okropne” pasy .

Rozstępy praktycznie nie istnieją w życiu publicznym a pierwszym wynikiem, jaki wyświetla się po wpisaniu ich w Google są pytania i rady, jak je usunąć. Dlatego tak wiele dziewczyn ma na ich punkcie olbrzymie kompleksy. Na temat rozstępów narosło też dużo mitów, które stawiają ich posiadaczkę w bardzo złym świetle, definiując jako nieatrakcyjną. Niestety na ich powstawanie nie mamy zbyt dużego wpływu.

dziewczyny z bielactwem

Rozstępy to mechaniczne uszkodzenia sieci kolagenowo-elastynowej skóry. Powstają zazwyczaj w wyniku jej nadmiernego rozciągnięcia w okresie dojrzewania, ciąży, chorób czy gwałtownej utraty lub przybraniu masy ciała. Pojawiają się także przy okazji zaburzeń hormonalnych. Jednak rozstępy mają także szczupłe osoby. Widocznym objawem ich rozwoju są pojawiające się na skórze pasma. Początkowo zaczerwienione, następnie bledną, zdobiąc naszą skórę. Niestety przez ich negatywny wizerunek w przestrzeni publicznej wywołują głównie kompleksy.

Na szczęście są osoby, które eksponując własne rozstępy w mediach społecznościowych przyczyniają się do pozytywnego postrzegania swoich ciał, stwarzając mocny trend w kierunku ciałopozytywności i pozbycia się kompleksów. Oby więcej takich kobiet!

Zobacz świetne zdjęcia dziewczyn z Instagrama i pokochaj siebie i swoje rozstępy. W końcu po co mieć „idealne” ciało jak można mieć własne, niepowtarzalne.

Czy wiesz, że

Przytrzymaj
i odkryj

W miejscu występowania rozstępów nie występuje owłosienie oraz gruczoły łojowe i potowe

Sarah, „Spójrz na moje małe i duże rozstępy, które lśnią jak diamenty”

Nahtanha, „Nie zamierzałam publikować tego zdjęcia, ponieważ możesz zobaczyć rozstępy na moich ramionach i klatce piersiowej, a potem pomyślałam „olać to”. Więc jestem tutaj ze wszystkimi moimi tygrysimi paskami”

Rozanna, „Jedna kobieta wysłała mi miłą wiadomość o tym, co mówi swoim dzieciom o rozstępach – że są „linią za każdy miesiąc/rok wzrostu, tak jak drzewo”. Uwielbiam to, właśnie to jest znakiem wzrostu”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I’m sorry it’s taken me so long on this platform to be ok with showing my insecurities . Stretch marks are something that caused me to never swim on holidays , worry about what others thought, avoid shorts, walking in front of people – u get the picture. In the past year or so I’ve realised that’s because they aren’t shared more, seen enough & more than likely edited out. Growing up I was so confused when I first got them I was like these are so cool I’m so different, learning as I hit teenage years that I shouldn’t be so proud of them and in fact they were not considered beautiful through mainstream media only mentioned when there was some product claiming to ”get rid of them”. When I’ve posted about this before one woman mailed me such a nice message about what she tells her kids they are – ”a line for every month/ year they grow, just like a tree”. I love this and that’s exactly what they are a mark of growth. After my last post I also received a tone of messages offering treatments to minimize my marks – did you even read the post 🤣 please send Dm me remedies 🙈.

Post udostępniony przez ROZ (@rozannapurcell)

Kasia, „Dziś przedstawiam Wam kilka moich zewnętrznych „niedoskonałości”. Biorę to c-u-d-o-w-n-e słowo w cudzysłów, bo dla mnie te cechy są czymś zupełnie normalnym, czymś moim. Nie wstydzę się ich, ja je celebruję!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#NORMALNESPRAWY 1 ⠀ Niedoskonałość: 1. «cecha czegoś, co jest niedoskonałe» 2. «wada, usterka» (Przytoczone ze słownika języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego) Dziś przedstawiam Wam kilka moich zewnętrzych „niedoskonałości”. Biorę to c-u-d-o-w-n-e słowo w cudzysłów, bo dla mnie te cechy są czymś zupełnie normalnym, czymś moim. Nie wstydzę się ich, ja je celebruję! Rozstępy – I tu obalam mit, że nie występują one u szczupłych osób. Ja nigdy nie miałam wahań wagi i praktycznie od zawsze zmagam się z niedowagą (widocznie taka moja natura). Moje rozstępy pojawiły się jakoś w gimnazjum i nie wiedzieć czemu – zawsze je lubiłam. Poza tym ładnie komponują się z pieprzykiem. PS Zapewniam Was, że co druga modelka (i nierzadko model), którą obserwujecie na Instagramie, również taką ozdobę posiada. – Włosy na nogach – Których nie chce mi się golić już dłuższy czas. Do lata może się wyrobię! 😅 Gładkie ciało powinno być świadomą i dobrowolną decyzją, a nie efektem działania presji społecznej i krzywych spojrzeń „koleżanek”. To przywilej, nie obowiązek tak samo jak chociażby malowanie się czy ćwiczenie na siłowni. WŁOSY SĄ NORMALNE u ludzi. Przeszkadzają Ci? Pozbądź się ich. Nie lubisz ich golić? Nie rób tego. – Lekko wyszczerbiona jedynka – Tutaj powinna znaleźć się dość krótka i głupia historia o tym, jak dawno temu jedząc obiad zagapiłam się i zamiast ugryźć jajko, wygryzłam się zbyt mocno w widelec. Ale nie chce mi się jej opowiadać. Nie będę uważać tych rzeczy za niedoskonałości tylko dlatego, że obecny świat próbuje dyktować, co jest doskonałe, a co powinno się poprawiać lub ukrywać. Nie uznaję ich za swoje usterki, bo przecież NIC SIĘ NIE POPSUŁO! Nic nie szwankuje, a wręcz przeciwnie – wszystko w moim ciele jest na swoim miejscu niezmiennie od wielu lat 🙃 Niektóre (nie)doskonałości posiadam od zawsze, a niektóre dołączyły do mnie po czasie, ale nie zamieniłabym je na nic innego. To między innymi te cechy tworzą mnie i bardzo dobrze, że są. ❗️Zachęcam do dzielenia się ze światem Waszymi doskonałościami, to fajne uczucie. Jeśli chcecie do mnie dołączyć – tagujcie swoje posty hashtagiem #NORMALNESPRAWY

Post udostępniony przez KATARZYNA MARKIEWICZ (@kasiaamar)

Maria, „Po prostu je kocham

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

И всё-таки, растяжки – это новые веснушки. Сначала они появились только в инстаграмах продвинутых изданий и только на идеальных моделях. Потом все больше и больше людей стали находить это красивым. Но только на других, ни в коем случае не на себе. И сейчас потихоньку к ним рождается спокойное отношение. это какой-то, видимо, классический процесс принятия: сначала на красивом теле, потом это красивое – тоже нужно шатнуть, потом – потом степень восхищения достигает накала (все уже видели рисунки золотой слюдой в виде растяжек на теле?) и потом, наконец, всех отпускает и мы просто спокойно на равных выбираем, оставить их или убрать. И так хорошо, и так хорошо. Ну, а я их просто люблю.

Post udostępniony przez Maria Krugovaya (@maria.krugovaya)

Yolanda, „Twoje ciało nie jest zrujnowane; jesteś tygrysem, który zasłużył na te pasy”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Your body is not ruined; you’re a goddamn tiger who earned her stripes. . . . . . . . . #luxurylifestyle #stretchmarks

Post udostępniony przez Yolanda M (@landa.199)

Ambre, „Rozstępy są piękne (a przynajmniej tak ostatnio sobie mówię)”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Let’s dance 💃🏻 by @minustattoo #stretchmarksarebeautiful (or at least I tell myself)

Post udostępniony przez Ambre Friedmann (@ambrefriedmann)

Hehleena, „Zakochanie się w sobie było prawdopodobnie najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjęłam. Widzimy, że zakochujemy się w ludziach i ich wadach i niepewności, ale czasami zapominamy o sobie. Kocham moje rozstępy. Mam nadzieję, że też się w sobie zakochasz. Każdy jest piękny”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

⚡️⚡️⚡️

Post udostępniony przez Hehleena Million (@hehleena)

Bria, „Bez filtra. Bez przykrości”

Alycia, „Mam dość ludzi, którzy myślą, że rozstępy są spowodowane przez dziewczynę, która nie dba o siebie. To nie ma z tym nic wspólnego, wszystko ma związek z genami”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Swimsuit from @Hardswimwear 🌹

Post udostępniony przez @ sahlt_

Bry, „ Chcę być osobą, której potrzebowałam, dorastając. Chcę być przykładem i przypomnieniem, że jesteśmy zbyt krytyczni dla siebie. Piękno jest w każdym szczególe i niedoskonałości”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I try and post pictures, exposing and embracing my flaws… it’s been a long journey to loving the skin I’m in. I’ve been sharing it publicly, because I feel as though more people should. I want be the person I needed, growing up. I want to be an example and reminder that we’re waaay too hard on ourselves; that beauty is in every detail and imperfection. Side note: Im not the first to slap some paint on my stretch marks and show em off… I certainly hope I’m not the last. . . . .to any companies thinking I’m interested in your ‚miracle creams’… nah, my stretch makes are a work of art! . . . #embraceyourskin #loveyourcurves #stretchmarksarebeautiful #stretchmarksaresexy #flawedbeauty #flawedandstillworthy #letemshow #bodypositivewomen #lovetheskinyourein💕 #mommabelly #moodaf #mamabelly #rainbowstretchmarks #selfloveselfie #selflovespo #selflovejourney❤️

Post udostępniony przez Bry Hawkins | Slim Thiccums (@bryhawkins31)

Sade, „Dziewczyny, NIGDY nie przepraszajcie za skórę, w której się znajdujecie. Bycie kobietą jest magiczną rzeczą, nie pozwól społeczeństwu mówić inaczej

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Cellulite, Hip Dips, Stretch Marks … OH MY 😱 _____________ Ladies NEVER apologize for the skin that you’re in. I used to be super hard on myself about my stretch marks because I was embarrassed of them. I thought they determined my worth, my beauty, my strength, etc. ____________ The marks on your body tells the story of your journey and how far you’ve come. These marks DON’T define you. Wear them with PRIDE and don’t be ashamed to sport those crop tops, bikinis, short shorts, etc. _______________ Being a woman is such a magical thing, don’t let society tell you otherwise 💕 _______________ Wearing: @gymshark @gymsharkwomen #beavisionary Filter: something borrowed

Post udostępniony przez sade pramberger (@mythrivingon)

Courtney, „Chcesz wiedzieć, co jest lepsze niż jedna noga pełna rozstępów? DWIE NOGI!”

Leah, „Kochaj swoje ciało, a jeśli nie możesz go kochać, po prostu okazuj mu współczucie, odżywiaj je, chroń, szanuj jego ogromną inteligencję

Sarah, „Publikowanie takich zdjęć może być pomocne dla innych. Ale bardziej pomogło mi. Otworzyło moje sekrety, które dzięki temu straciły nade mną władzę”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Once a secret gets exposed, it loses its power. ⁣ ⁣ I’ve heard that quote a handful of times before and for whatever reason I always relate it back to my journey with self love. ⁣ ⁣ Because honestly? I felt like I was holding a secret. So much hate. So much misery. So much disgust. OVER MY BODY. ⁣ I would cry over my pregnancy photos. I would cringe at the sight of my body in a mirror after weight loss. I would wear T-shirt’s and cover ups and never ever expose it. ⁣ ⁣ All of these heavy burdens. ⁣ All of them, like a secret. ⁣ ⁣ Posting photos like this might be helping others. But more so, they’ve helped me. They took my secrets into the open. ⁣ ⁣ They lost their power over me. ⁣ ⁣ It was slow but steady, but began completely changing the fibre of my being. So much so, that I still can’t really fully grasp my joy around it. ⁣ ⁣ When I snapped this photo today, I was fascinated. Not ashamed. Not disgusted. ⁣ ⁣ I felt powerful, almost majestic. The human body is sooooo freaking cool, with built-in expanders to allow us to change and adapt, go through puberty, bear children, grow muscles and so much more. ⁣ ⁣ And we sit here and we criticize it for a job well done. ⁣ ⁣ I just don’t want to do that anymore. ⁣ ⁣ I want to take my secrets, my burdens, and my shame, and I want to expose them. Not to set THEM free, but to set ME free. ⁣ ⁣ And I want to HONOUR my body, thank it and love it. ⁣ ⁣ For a job well done. ⁣

Post udostępniony przez Sarah Nicole Landry (@thebirdspapaya)

Victoria, „Musisz nauczyć się kochać siebie, ponieważ w tym świecie jest to najbardziej prawdziwa miłość, jaką otrzymasz

Kanzie, „Każdy znak, który mam, opowiada historię. To są moje ślady miłości

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Let’s talk about my stretch marks & my scar. Each mark I have tells a story. A story of how I grew a little babe for 9 months, and a story of how after those 9 months my body started to fail. At 39 weeks I was admitted and induced for preeclampsia, a condition that can become fatal for both mom & baby. After over 40 hours of laboring, we found out that multiple loops of cord had been blocking oxygen from getting to babe. After 3 times of his heart rate falling dangerously low, they called for the doctors. I was put under general anesthesia and missed out on the entire birth of my son. I didn’t get to hear his first cries, I didn’t get to change his first diaper, I didn’t get to be the first person to hold him, in fact I didn’t get to even see him until hours had passed. Without getting too emotional over this post I just want to say, our bodies are amazing, they stretch and grow and expand in literally every way. Since his birth, I’ve hated my scar because of the trauma it reminded me of, and I’ve hated my marks because of the way they changed my skin. But now, I can’t stop thinking; “for every woman who hates her marks, there’s another wishing she had them”. These are my love marks baby

Post udostępniony przez K K (@kenziekornegay)

Amber, „Moja ulubiona część ciała”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Iconic @lukasmartin for @cheadsmagazine

Post udostępniony przez Amber (@sick.lilninja)

Sylwia, „Mamuśki, nie ma co się wstydzić rozstępów, możemy ich nie lubić, możemy z nimi walczyć, ale nie jest to powód do naszego „chowania się”. Jesteśmy piękne nawet i z nimi”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Temat: Brzuch ciążowy. Nigdy nie pokazywałam tu takiego ciążowego, niewyretuszowanego brzucha. Brzucha pełnego rozstępów. Uwierzcie, że to co widać na zdjęciu to 1/3 całości bo większość zakrywam rękami. W ciąży z Leną cieszyłam się, że należę do „szczęściar”, które rozstępy ominęły szerokim łukiem. Tak było do samego końca, aż do porodu. Rozstępy wyszły po porodzie 🤷‍♀️ po jakimś czasie były mniej widoczne. W ciąży z Nelą brzuch mi „potrzaskał” jeszcze zanim zaczął rosnąć 🤷‍♀️ kwestia chyba hormonów ciążowych i tyle. Dbałam o brzuch jak mogłam – masowałam, smarowałam, nawilżałam i natłuszczałam, ale jak widać tak musiało być. Nie czułam się z tym – Ok. Patrzyłam na tą piłeczkę i mimo, że ją kochałam, to nienawidziłam tej skóry, mimo, że akceptowałam ich fakt. Wiedziałam, że po porodzie będę chciała coś z tym zrobić. Faktycznie jak urodziłam, to były mniej widoczne bo wiadomo – skóra już nie była rozciągnięta, ale za to była koszmarnie wisząca. Czułam się jak stara baba, albo osoba, która zrzuciła minimum 100kg i został jej nadmiar skóry. Zaczęłam robić w domu zabieg mezoterapii mikroigłowej. Kupiłam dermaroller i działałam. Efekty? Zobaczcie na drugim zdjęciu. Przyznam szczerze, że nie wierzyłam w to, że coś się zmieni, a teraz wiem, że było warto. Żałuję jednak tego, że dopiero teraz pokazuje takie „true” zdjęcie. Może się wstydziłam 🤔 nie wiem… w trzeciej ciąży nie będę taka głupia żeby je ukrywać, bo po co? skoro da się je potem zniwelować w dużym stopniu 😄 Mamuśki nie ma co się wstydzić rozstępów, możemy ich nie lubić, możemy z nimi walczyć, ale nie jest to powód do naszego „chowania się”. Jesteśmy piękne nawet i z nimi ❤️ I nie dajcie sobie wmówić, że zrobiły się bo się „spasłyście” (tak, usłyszałam kiedyś takie zdanie, mimo, że w obu ciążach przytyłam łącznie 10kilogramów) albo, że nie dbałyście o siebie – bo to gówno prawda. Niestety tu odgrywają największe role predyspozycje genetyczne 🤷‍♀️ * * #pregnant #pregnancy #rozstępy #rozstepy #stretchmarks #39weekspregnant #39weeks #motherhood #preggo #9monthspregnant #ciąża #rodzew2018 #throwback #tb #dwupak #mamawdwupaku #polskamama #momoftwo #momof2 #momlife #baby #instamatki #like4like #l4l

Post udostępniony przez Sylwia Sawicka🌸 (@sy7ka)

Dawn, „Surowe. Realne. Piękne. Jestem cudownie stworzona”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Raw. Real. Beautiful. . “…I am fearfully and wonderfully made…” 💕 . Have you ever stopped and actually thought about what a woman’s body goes through and how it changes to be able to carry a child into this world?! . It absolutely blows my mind 🤯 . The tiniest of details…organs moved, things shift, skin has to stretch… like seriously, my skin had to separate and stretch out in order for my body to have room to grow another human. 😆 It is truly fascinating to me!! . Mamas…Let’s start seeing the BEAUTY in ourselves and each other… We get one body in this life so we need to learn how to take care of it…but let’s also learn to enjoy each stage of life we are in and appreciate the amazing ability our bodies have to grow life!! 💕💕 . (Plus, stretch marks make some awesome race car bumps for little boys 🚗 😂) #youarebeautiful #momlife #beautiful #stretchmarks #moms #momof7 #boymom #girlmom #bodyimage #loveyourself

Post udostępniony przez Dawn Legatt (@dawn.legatt)

Sarah, „Tylko sprawdzam, czy moje ciało jest gotowe do bikini przed naszą podróżą w przyszłym tygodniu!
I najwyraźniej nie ma żadnych przesłanek ani „gotowości”. Po prostu pojawiasz się w bikini i żyjesz swoim życiem”

Monika, „Moje uda opowiadają pewną bardzo ważną historię: jak z dziewczynki stałam się Kobietą

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Moje uda opowiadają pewną bardzo ważną historię: Jak z dziewczynki… stałam się Kobietą 🐅 #rozstępy #stretchmarks #stillbeautiful

Post udostępniony przez Monika 🌹 (@jestembezlitosna)

Phoebe, „Dzielenie się tymi zdjęciami wymaga dużo odwagi, ale nienawidzę presji, która wywierana jest na nowe mamusie, aby „powróciły” do swojej figury po porodzie, dlatego chciałam opublikować coś prawdziwego”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

It’s taking a lot of courage for me to share these photos but I hate the pressure that is put on new mums to ‘bounce back’ after giving birth and wanted to post something real. I’m learning something new each day on my #postpartumjourney. I’m learning to love the body that gave me this incredible little boy. My tummy is softer, it’s covered in stretch marks, I still have an overhang above my c-section scar and I’m still to lose a little of my ‘baby weight’. When I look at these photos I don’t see any of that, I see the body that grew this miracle for 9 months and the first place my little man called home. I am so grateful for him and look forward to the rest of our journey together ❤️ #onemonthbirthday #onemonthpostpartum #postpartumbody #postcsection #csectionrecovery #stretchmarksarebeautiful #postpartumtummy #postbabybody #postbabybelly #embraceyourstretchmarks #loveyourlines #stretchmarklove #archiedriscoll #threeweeksold #mumlife #mumsofinstagram #babypeanut #babyboy #mumsofboys #mumsofinsta #mumma #happymumhappybaby #boymumma #maternityleave #babiesofinstagram #happybaby #instababy #timeflies #wherehasthetimegone

Post udostępniony przez Phoebe Shergold (@phoebeshergold_)

Brie, „Nigdy w życiu nie wyobrażałem sobie pokazania mojego zdjęcia w kostiumie kąpielowym. Dlaczego nie? Ponieważ nie pamiętam, bym kiedykolwiek kochała swoje ciało, przeważnie czułam się bardzo nieswojo w swojej skórze. Ale staram się ćwiczyć to, co mówię moim przyjaciołom i rodzinie – to jest całe mnóstwo miłości własnej. Więc zamierzam powtarzać sobie, że kocham moje ciało, dopóki w to nie uwierzę”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Hey there 👋🏻 it’s me, but this time I’m in a bikini 👙😱. Never in my life did I imagine posting a picture of me in a bathing suit. Actually for years I never even thought fitting into a bikini was in the picture for me. Why not? Because I don’t remember ever loving my body and for the most part I have felt super uncomfortable in my own skin. But I’m trying to practice what I preach to my friends and family- which is a whole lot of self love. So I’m going to keep telling myself I love my body until I believe it 🙌 💃 #ilovemybody Each day when I look in the mirror I have a choice to make- I can get upset at the stretch marks on my stomach, chest, back, and legs or I can say T H A N K Y O U for joining in on this wellness journey, supporting me, and doing a hell of a good job at adjusting to my lifestyle changes. As I began to lose more weight, I had a really strong fear for loose and hanging skin. Isn’t that ironic? Wanting to lose weight but also feeling terrified of what that may lead to. I’ve been working so hard at making sustainable lifestyle changes to improve my overall health (only PART of that is weight loss) and at the same time I was living in fear and getting upset at loose skin. I guess it’s true that you really can’t have your 🍰 and eat it too 🤷‍♀️ So today I’m sharing this picture in the hopes that we can all be a bit kinder to ourselves. Next time you are standing in front of a mirror and catch yourself saying anything negative, challenge that thought and turn it into something positive 💕 . . . . . . . . . . #weightloss #weightlosstransformation #transformationtuesday #weightlossjourney #weightlosssupport #weightlossstory #wellness #wellnesslife #wellnessgoals #weight #weightlossmotivation #weightlossgoal #bodypositivity #healthymind #healthymindandbody #bodypositivitymovement #healthylifestyles #healthylifestyle #stretchmarks #losebellyfat

Post udostępniony przez Brie Thompson (@bewellwithbrie)

Karlo, „We wszystkich kobietach jest tygrys”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

There’s a TIGER🐯in ALL women! Sometimes you have to let her ROAR @socalsummers 🖤

Post udostępniony przez Karlo Gomez (@karlogomez)

Mahalia, „Do wszystkich mam z rozstępami, to pierwszy dom naszych urodzonych dzieci. Wszystkie jesteście piękne”

Stacey, „To takie smutne, że wiele kobiet nie czuje się komfortowo i nie chodzi na plażę ze względu na rozstępy. Mam nadzieję, że jeśli opublikuję takie zdjęcia i zobaczysz, że ja też je mam, poczujesz się lepiej i pewniej, żeby pokazać swoje”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

STRETCHIES Oh hey there stretch marks! I thought I’d take you out and let you enjoy a little sun. . It’s so sad that many women don’t feel comfortable going to the beach because of their stretch marks. My hope is that if I post pics like this and you see that I have them too, you will feel better and have the confidence to show yours off. Most women Have these marks on their body, even the ones you probably don’t think do. . . #bodyconfience #bodypositive #stretchmarks #stretchies #stretchmarksarebeautiful #growth #mumbod #mummytummy #postbirth #postbabybody #postbabybelly #mummybeautycare #beachvibes #beachlife #mermaidtales #sunsurf #sandycheeks #sandytoes #stretchmarksarenormal

Post udostępniony przez StAcEy LoUiSe (@the_mindset_mumma)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Trzy kobiety z sesji ciążowej. Mają na sobie zwiewne sukienki i pokazują brzuchy

Sesja ciążowa w eleganckiej i subtelnej odsłonie. Zdjęcia zapierają dech w piersiach!

Pomacaj się! I bądź zdrowa! Niezwykłe zdjęcia kobiet po raku piersi. „Utrata piersi to nie koniec kobiecości. Można być piękną także po chorobie!”

Instagram.com

Znana blogerka pokazała, jak wygląda jej brzuch po ciąży. Post daje do myślenia wszystkim matkom

„W Polsce kobiety stawiają sobie bardzo wysokie wymagania wobec tego, jak mają wyglądać. Są niezwykle urodziwe, a mimo to, mają bardzo dużo kompleksów” – mówi Natalia Zawada, projektantka i właścicielka marki STARSEEDS

Pokaz Chromat na NYFW 2019

Ciężarna i modelka po zabiegu obustronnej mastektomii na wybiegu podczas NYFW

„Nawet tak nieidealne ciała mogą wbić się w fajną bieliznę…” Popularna blogerka pokazała, jak wygląda jej brzuch po ciążach

Maja Herman

Maja Herman walczy o prawdę w mediach społecznościowych. Kobiety dołączają do jej wyzwania #prawdziwaja

„Drażni mnie terror ciałopozytywności, z pozytywności obdzierany” – blogerka szczerze o body positive

Zwracasz uwagę na to, co je twoje dziecko? Te zdjęcia pokazują, co jedzą dzieci z całego świata. Różnorodność jest niesamowita!

gettyimages.com

Demi Lovato: „jestem zmęczona wstydzeniem się swojego ciała i retuszowaniem zdjęć”. Gwiazda zdecydowała się na trudne wyznanie

Ashley Graham inspiracją dla kobiet, które pokazują swoje pociążowe ciała

„Wiele przepłakałam, bo straciłam najważniejszą część wyglądu każdej kobiety. Teraz wiem, że nie jestem z tego powodu gorsza”. Kobiety pokazują, że mimo łysienia czują się atrakcyjne

istockphoto.com

„Czy podoba mi się moje ciało poporodowe? Nieszczególnie, ale jestem z niego bardzo dumna”. Kobiety pokazały, jak wyglądały po porodzie

Profile ciałopozytywne na Instagramie, które warto znać! Pokochaj swoje ciało. Te profile ci w tym pomogą

Instagram

Młoda matka pokazała inny rodzaj macierzyństwa. W komentarzach zawrzało

Kaya Szulczewska

„Nie oceniajcie ludzi po wyglądzie, po wadze, po ich zdrowiu, ani po zdjęciach w mediach społecznościowych”. Kaya Szulczewska pokazuje, jak można manipulować obrazem

Piersią Zdrowiej! Zobacz najlepsze zdjęcia pokazane na Instagramie z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią

Fot. Denise Czichocki , ”Marzący Merlin”

Głuchy pies zawładnął sercami jury! Ogłoszono zwycięzców największego na świecie konkursu fotografii psów

„Od trollowania jeszcze nikt nie schudł, ale rozmawianie o życiu grubych ludzi może je zmienić na lepsze” – mówi Ula Chowaniec, blogerka plus-size Galanta Lala

Aleksandra Żebrowska pokazała tygrysie pasy. Dołączyła do akcji „Ciało bogini za nic się nie wini”

Kompleksy i historie, które kryją się za nimi. Seria zdjęć „Rock Your Body” pokazuje, jak odważna jest prawda

Instagram

Paulina Młynarska: kobieta, która poznała prawdziwą moc swojej seksualności, nie wciąga brzucha

Jade Beall, fotografka: niezależnie od kształtu, koloru i wieku, każde ciało zasługuje na to, by być postrzegane jako piękne

Ciało bogini za nic się nie wini. Dzięki akcji Aleksandry Domańskiej tysiące kobiet pokochało swoje ciało

Najpopularniejsze

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Co robić, aby przenieść doznania na wyższy poziom?

Lekarz siedzi przy biurku i wypisuje długopisem skierowania

Jak długo ważne są skierowania na badania lekarskie? Najważniejsze informacje, o których warto pamiętać.

Kobieta pokazuje język, na nim jest zaznaczony czerwony punkt

Krosta na języku – przyczyny powstawania, leczenie. Skąd się bierze krosta na języku i jakie ma formy?

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

Kobieta trzyma w ręce miniaturę nienarodzonego dziecka

Czym jest aborcja eugeniczna? Czy jest legalna w Polsce? Dlaczego budzi kontrowersje?

Mama zakleja plaster dziekcu. Na zdjeciu widoczne dłonie na drewnianym stole

Zastrzał – 7 domowych sposobów jak sobie z nim poradzić

„Każdy orgazm jest czymś pięknym, jednak ten rodzaj orgazmu jest wyjątkowy”. Seksuolożka o kobiecym wytrysku

Kobieta krzywi się z powodu bólu spowodowanego złamanym palcem

Jak rozpoznać złamanie palca – czyli objawy złamanego palca u ręki i stopy?

ucho kobiety

Jak odetkać ucho zatkane: woskowiną, katarem, wodą? Skuteczne domowe sposoby na zatkane ucho

kobieta z bólem zęba

Ropień zęba – domowe sposoby na opuchliznę

paznokcie

Paznokcie mówią wiele o twoim zdrowiu. Sprawdź, jakie ostrzeżenia mogą ci wysyłać

dłonie

Drętwienie palców u rąk – skąd się bierze i co oznacza?

Regeneracja organizmu po odstawieniu alkoholu. Sprawdź, jakie są efekty, kiedy zrezygnujesz z weekendowego drinka

https://www.istockphoto.com

To, co wydalamy, wiele mówi o stanie naszego zdrowia. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o… kupie

Kobieta trzymająca się za plecy na dole z powodu bólu pleców

Co oznacza ból pleców na dole i jakie podjąć leczenie, by go uśmierzyć?

spuchnięta powieka - kobieca powieka

Spuchnięta powieka – przyczyny i leczenie opuchlizny. Domowe sposoby na opuchnięte powieki.