Przejdź do treści

Selma Blair pokazuje odrastające po chemioterapii włosy. „Zobaczę, jak rośnie pixie”

Selma Blair
Selma Blair pokazuje odrastające po chemioterapii włosy. Instagram @selmablair
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
apteka
Preparat do żywienia pozajelitowego wycofany z obrotu
Blondynka na zakupach / Fot. Blondynka na zakupach
Blondynka za zakupach: jako kobieta myślę o wielu rzeczach w jednym czasie. Ciężko mi się skoncentrować na jednej… Z pomocą przyszedł WIMIN!
Czy masz prawo nie zgodzić się na nacięcie krocza?
Poród. Czy masz prawo nie zgodzić się na nacięcie krocza?
Syrop na kaszel przelewany do miarki
Kolejne serie syropu Flavamed wycofane z obrotu. GIF wydał nową decyzję
Kiszona kapusta / istockphoto.com
Probiotyk a prebiotyk. Czym się od siebie różnią?

Selma Blair w sierpniu 2018 r. usłyszała diagnozę – stwardnienie rozsiane. Ostatnie kilka miesięcy to dla niej czas intensywnego leczenia. Aktorka przeszła chemioterapię, przed którą zgoliła głowę na łyso. Teraz pokazała, jak na nowo odrastają jej włosy.

Amerykańska aktorka dzielnie znosi trudy leczenia, o czym nieraz mieliśmy okazję przekonać się obserwując jej media społecznościowe. Wytrwałości i siły do walki z chorobą dodaje jej syn Arthur, którego sama wychowuje. Nie dolegliwości związane z poddaniem się nowoczesnym terapiom, a rozłąka z synem była dla niej największym wyzwaniem.

Chłopiec jest dla niej nie tylko siłą napędową, ale również ogromnym wsparciem. To on chwycił za nożyczki i pomógł jej skrócić włosy przed chemioterapią.

Selma Blair o włosach w trakcie leczenia stwardnienia rozsianego

Po zakończonym w specjalnym ośrodku leczeniu aktorka wróciła z ogoloną na łyso głową. W nowej fryzurze nie tylko robiła sobie selfie, ale również wzięła udział w kilku sesjach zdjęciowych do magazynów. Teraz przyznała, jakie były kulisy tak radykalnego cięcia i dlaczego się na nie zdecydowała.

„Obcięłam włosy na krótko, żeby przygotować siebie i syna do zbliżającego się wypadania włosów. Proste. Łysienie przyszło. Oczywiście, że włosy wypadły. Pozostała błyszcząca, blada kopuła. Wystarczająco ładna. Dwa miesiące później włosy zaczęły odrastać. Pojawiły się blade i bardzo rzadkie, dlatego ponownie je ogoliłam. Wyglądały zbyt smutno jak dla mnie” – wyjaśniła w swoim najnowszym poście.

Przez kilka ostatnich miesięcy Selma kilka razy próbowała zaakceptować odrastające po chemioterapii włosy. Z różnym skutkiem. Niejednolity, wypłowiały kolor nowo odrastających włosów w niczym nie przypominał tego starego, dlatego kilka razy goliła je maszynką na łyso. W końcu doszła do wniosku, że oczekiwanie na to, że w szybkim czasie znów ujrzy na swojej głowie dawne, długie i brązowe kosmyki włosów jest czymś na ten moment nieosiągalnym.

„Więc zostawię to krótkie i szare coś, czego nigdy wcześniej nie chciałam robić” – przyznała. „Zrównałam to z poddaniem się, ale być może rezygnacja z długich, brązowych włosów w połączeniu z czasochłonnymi pasemkami i kosztownymi refleksami, niekoniecznie oznacza rezygnację” – dodała.

Aktorka swój wpis opatrzyła aktualnym zdjęciem odrastających po chemioterapii włosów. „Zobaczę, jak rośnie pixie” – napisała, informując, że tym razem da szansę nowej fryzurze.

View this post on Instagram

For those few interested at an in depth look at hair growth ,post chemotherapy for #hsct. I cut my hair short to transition myself and my son for impending baldness. Easy. Baldness came. I didn’t shave head to that end. Of course it fell out. Shiny. Pale dome. Nice enough. It took two months to begin regrowth And it came in fine and pale and very sparse. I shaved it. It looked too sad. For me. I let it grow back. It was patchy in color and I felt like dying it brown. Ridiculous! I really only succeeded in dying my scalp. After a week, I buzzed shorter with clippers and a few weeks later, here we are 🙌. A thinnish, patchy charcoal head. I will see how a pixie grows in. Or I will buzz again. It seems to be too much to have long hair again. So I will leave it short and grey, something I have never before wanted to do. I equated it with giving up. And maybe giving up long, brown hair, complete with time consuming and expensive highlights and lowlights isn’t necessarily a give up. Give in. Embrace. Sure. I’ll try it. Unless…some fancy pants company with a thick checkbook wants to entice me out of dye retirement. Then I will sing about the glories of processed hair! I certainly will. So, until that wished for day, enjoy the head 💋 #buzzed #saltandpepperhair #showingmyroots #thecomeback

A post shared by Selma Blair (@selmablair) on

Selma Blair o stwardnieniu rozsianym

Selma Blair postanowiła nie ukrywać przed światem swojego stanu zdrowia. Jej decyzja, o tym by nie tylko opowiadać, ale również pokazywać, jakie piętno odciska na jej ciele choroba, z pewnością była niemałym zaskoczeniem dla jej fanów. A to dlatego, że amerykańska gwiazda nigdy wcześniej tak skrupulatnie nie relacjonowała swojego życia prywatnego jak teraz, kiedy nie czuje się najlepiej. Bez wstydu dzieli się trudnymi doświadczeniami w mediach społecznościowych, dodając tym samym otuchy innym chorującym na stwardnienie rozsiane.

Selma Blair /Craig Barritt / Getty Images

W jednym z najnowszych wywiadów 47-latka zdradziła, dlaczego postanowiła tak otwarcie mówić o swojej chorobie. „Jestem trzeźwa i bardzo z tego dumna. Wolę, żeby ktoś pomyślał, że jestem na wózku inwalidzkim, niż że otworzyłam minibar” – wyjaśniła w rozmowie dla „Time”.

47-latka bardzo długo nie wiedziała, co jej dolega. W jednym z wpisów na Instagramie przyznała, że objawy typowe dla stwardnienia rozsianego miała od niemal 15 lat, ale dopiero w zeszłym roku została zdiagnozowana. Wcześniej lekarze podejrzewali, że aktorka przychodzi po prostu menopauzę. Diagnoza – choć bardzo poważna – w pewien sposób przyniosła aktorce ulgę. Wiedziała, że wieloletnie symptomy nie były jej urojeniem, a ona nie zwariowała, bo tak naprawdę za wszystkim stała choroba.

Kobieta na wózku z objawami stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane – czym jest?

Stwardnienie rozsiane jest schorzeniem, które stopniowo atakuje układ nerwowy. Wpływa na mózg i rdzeń kręgowy, powodując zaburzenia wzroku, równowagi i mięśni. Choroba jest nieuleczana. Pacjentowi podaje się jedynie leki, by załagodzić objawy i zachodzące zmiany. 

Jakie są to objawy? Zaburzenia widzenia, problemy z ostrością i podwójne widzenie, narastający niedowład, zaburzenia czucia, zaburzenia równowagi, nagłe zawroty głowy, nerwobóle.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Polecamy

Macierzyństwo może być dobre dla twojej kariery

Dziecko przekreśli twoją karierę? Nie wierz w to! „Macierzyństwo uczy cierpliwości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, a także sztuki negocjacji i komunikacji”

„Udajemy orgazmy, bo przyjmujemy za dużo sygnałów, jak wygląda udany seks, za dużo w tym presji. A przecież udany seks to dla każdego coś innego” – mówi edukatorka seksualna Alicja Długołęcka

Salowa z 20-letnim stażem

„Ogólnie panująca znieczulica dotknęła również relacje lekarz – salowa. Dla lekarzy, ale i większości pielęgniarek, jesteśmy niezauważalne” – mówi Hanna Chudon, salowa z 20-letnim stażem

„Bardzo chciałabym powiedzieć, że świat jogi i samorozwoju jest zupełnie bezpieczny, ale tak niestety nie jest” – mówi Paulina Młynarska, autorka książki „Jesteś spokojem”

Zainteresują cię również:

Animowana kobieta w uścisku potwora

Chorobę nie zawsze widać! Niewidoczne objawy stwardnienia rozsianego, z którymi chorzy zmagają się na co dzień!

Selma Blair /Craig Barritt / Getty Images

Selma Blair walczy ze stwardnieniem rozsianym. Śledząc jej wpisy w internecie, możemy się wiele nauczyć

Nie chcesz jesieni spędzić na L4? Poznaj 5 sposobów na zwiększenie odporności

sm

SM (stwardnienie rozsiane) – przyczyny, pierwsze objawy, leczenie

Selma Blair

Selma Blair opublikowała zdjęcie z ogoloną głową. Aktorka zakończyła kolejny etap leczenia

Selma Blair

Selma Blair choruje na stwardnienie rozsiane. Aktorka zamieściła poruszające wyznanie

Kobieta na basenie

Co zyskasz, jeśli nie spalisz się tego lata?

https://www.istockphoto.com

To, co wydalamy, wiele mówi o stanie naszego zdrowia. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o… kupie

Dziewczyna pije zielony sok

Witaminy i minerały, które zatrzymują czas

Kobieta obejmująca się wokół głowy

„Drętwienie kończyn może mieć wiele przyczyn”. Kiedy warto udać się do neurologa?

Szczepionki na choroby autoimmunologiczne

Jaka dieta w chorobach autoimmunologicznych?

Lekarz przedstawia kobiecie początkowe objawy stwardnienia rozsianego w mózgu

Początkowe objawy stwardnienia rozsianego – jak wyglądają?

Mężczyzna na wózku chory na stwardnienie rozsiane boczne

Stwardnienie zanikowe boczne: objawy, przyczyny

Chłopiec przechodzi leczenie stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane – leczenie naturalne i niekonwencjonalne

Graficzne przedstawienie mózgu osoby chorej na stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane – jakie są przyczyny? Kiedy się rozwija?

Kobieta na wózku z objawami stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane – wczesne objawy. W jakim wieku się rozwija i jakie są jego etapy?

Lekarka omawia wyniki pacjentki chorej na cukrzycę typu 1

Czy cukrzyca typu 1 jest uleczalna? Nowoczesne metody leczenia cukrzycy typu 1.

Medyczna marihuana za miesiąc trafi do polskich aptek. Wiemy, ile będzie kosztować

selma blair

Selma Blair o stwardnieniu rozsianym: miałam symptomy od lat, ale nie były traktowane poważnie

Tężyczka utajona – co to takiego?

WIdok na dwie drewniane łyżeczki, w których jest sól. Dwa rodzaje soli - kuchenna i morska. Wszytsko na ciemnym tle.

Choroby autoimmunologiczne – winna sól?

Choroby autoimmunologiczne – gdy organizm jest swym własnym wrogiem

Kiedy twój mózg starzeje się szybciej?

Kiedy twój mózg starzeje się szybciej?

Stwardnienie rozsiane

Najpopularniejsze

dziewczyna trzyma blistry z witaminami

11 witamin i minerałów, których potrzebujesz, gdy masz 20, 30, 40, 50 lat

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Co robić, aby przenieść doznania na wyższy poziom?

Lekarz siedzi przy biurku i wypisuje długopisem skierowania

Jak długo ważne są skierowania na badania lekarskie? Najważniejsze informacje, o których warto pamiętać.

8 rzeczy, których organizm kobiety nie wybacza po 30-tce

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

pms

„O PMS lubi się żartować, bo to przecież tylko gorsze dni kobiety. Tymczasem u podłoża PMS leży nierównowaga hormonalna”. Jak na nią wpłynąć, tłumaczy dietetyczka i naturopatka Monika Skuza

Kobieta pokazuje język, na nim jest zaznaczony czerwony punkt

Krosta na języku – przyczyny powstawania, leczenie. Skąd się bierze krosta na języku i jakie ma formy?

Mama zakleja plaster dziekcu. Na zdjeciu widoczne dłonie na drewnianym stole

Zastrzał – 7 domowych sposobów jak sobie z nim poradzić

Kobieta krzywi się z powodu bólu spowodowanego złamanym palcem

Jak rozpoznać złamanie palca – czyli objawy złamanego palca u ręki i stopy?

kobieta, leżąca na łóżku, z bolącym brzuchem

Jak rozpoznać zakażenie owsikami? Czy pasożytów można pozbyć się domowymi sposobami?

Regeneracja organizmu po odstawieniu alkoholu. Sprawdź, jakie są efekty, kiedy zrezygnujesz z weekendowego drinka

kobieta z bólem zęba

Ropień zęba – domowe sposoby na opuchliznę

spuchnięta powieka - kobieca powieka

Spuchnięta powieka – przyczyny i leczenie opuchlizny. Domowe sposoby na opuchnięte powieki.

„Życie człowieka, którym się zajmuję, nie może zależeć od tego czy mi smutno, czy jestem zły, czy się boję” – mówi Mateusz Sieradzan, znany na FB jako Pan Pielęgniarka

Zbliżenie oka z wadą wzroku

Wada wzroku minus czy plus? A może astygmatyzm? Rodzaje wad wzroku

sen

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?