Przejdź do treści

Zawrotna suma na koncie WOŚP. „Najpiękniejszy dzień w życiu! Niesamowita moc” – wyznał Jurek Owsiak

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zawrotna suma zbiórki WOŚP. "Najpiękniejszy dzień w życiu! Niesamowita moc" - wyznał Jurek Owsiak/ PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA WARSZAWA 29.01.2023 31. FINAL WIELKIEJ ORKIESTRY SWIATECZNEJ POMOCY N/Z: RAFAL TRZASKOWSKI JERZY OWSIAK
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Astronomiczna kwota została zebrana podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! „Polacy – dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy. Coś pięknego i niesamowitego” – napisał wzruszony Jurek Owsiak na swoim profilu na Facebooku.

31. Finał WOŚP

154 606 764 złotych zebrano dotychczas podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak poinformował w niedzielę po północy sztab fundacji. Środki przeznaczone na walkę z sepsą zbierało 29 stycznia 120 tysięcy wolontariuszy w 1633 sztabach. Ochotników z puszkami można było spotkać w 25 państwach na czterech kontynentach.

Tak dużo obaw, tak dużo pytań, tak dużo wątpliwości, bo przecież inflacja, bo przecież ni stąd ni zowąd ciągle wieści o nowych cenach, podatkach, nowej drożyźnie. I tyle zagmatwania w naszym życiu codziennym i tylu tęgich, którzy mieszają w naszym życiu. Aż tu nagle Finał… Nie macie pojęcia, jak wszyscy przed Finałem w Fundacji gadaliśmy, jak będzie wyglądała ta ostatnia godzina w naszej transmisji, ile zbierzemy i czy ten duch naszej solidarności orkiestrowej jest pełen żaru…” – napisał Jurek Owsiak po zakończeniu zbiórki.

31. finał WOŚP był wyjątkowy w tym roku nie tylko ze względu na to, że kolejny raz rekord zebranej sumy został pobity (o ok. 18 mln). Po raz pierwszy w historii WOŚP grał „dla małych i dużych”.

„Moja odpowiedź? Najpiękniejszy dzień w życiu! Niesamowita moc i powiem Wam krótko. Chrzanić, ile będzie na końcu naszej zbiórki, może być tyle, ile powiedzieliśmy na zakończeniu transmisji. Tyle? Aż tyle! Byliśmy razem, uśmiechaliśmy się, pokazaliśmy Polskę, której nie zgubiliśmy, która jest i która jeszcze mam nadzieję zaśpiewa pełną piersią radośnie, swobodnie i bez focha. Polacy – dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy. Coś pięknego i niesamowitego. Ja p… filmy kręcić!” – podsumował.

JUREK OWSIAK PODCZAS 1. FINALU WIELKIEJ ORKIESTRY SWIATECZNEJ POMOCY

Na co w tym roku zbiera WOŚP?

Pieniądze zbierane podczas 31. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Organizacja dostarczy szpitalom m.in.: urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF; analizatory do wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego; zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych; systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń i komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

„Chcemy walczyć z sepsą. To nie choroba, ale reakcja organizmu na zakażenie. Organizm się broni, aby ta walka była skuteczna, trzeba wyposażyć, według naszych szacunków, ponad 80 laboratoriów szpitalnych w sprzęt, który będzie bardzo szybko diagnozował i określał, jak można skutecznie leczyć pacjenta” – wyjaśnił Jurek Owsiak.

To nie koniec zbiórki dla WOŚP, a ostateczna suma z pewnością będzie o wiele większa. Do północy 1 lutego można wpłacać pieniądze do e-Skarbonek, zakładanych przez firmy, celebrytów czy osoby prywatne. W internecie odbywają się również licytacje, które otwarte będą nawet do 12 lutego.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Dziennikarka myślała, że przechodzi atak paniki, w rzeczywistości miała sepsę. Teraz ostrzega inne osoby, żeby nie bagatelizowały objawów

Dziennikarka myślała, że przechodzi atak paniki, w rzeczywistości miała sepsę. Teraz ostrzega inne osoby

Czy można się zarazić sepsą? Lekarka Róża Hajkuś wyjaśnia

Posocznica - przyczyny i objawy

Sepsa (posocznica) – na czym polega? Jakie są jej przyczyny, objawy i sposoby leczenia?

Kobieta z dzieckiem

Ratownik medyczny: DIC jest często jednym z pierwszych objawów, które rodzice zauważają u swoich dzieci, kiedy pojawia się sepsa

Jersinioza – objawy, leczenie i powikłania zakażenia yersinią

Owsiak nie zgodził się na przekazanie łóżek psychiatrii dziecięcej na walkę z COVID-19. "Kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie"

Owsiak nie zgodził się na przekazanie łóżek psychiatrii dziecięcej na walkę z COVID-19. „Kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie”

Dziecko leży w szpitalu podłączone do kroplówki

Wstrząs septyczny – przyczyny i objawy. Leczenie powikłań sepsy

sepsa

Sepsa – jak wyglądają objawy? Jak się leczy sepsę?

Szczepionka na Hib – chroni przed groźną pałeczką hemofilną typu b

Szczepionka na Hib – chroni przed groźną pałeczką hemofilną typu b

bakterie we krwi, w 3D

Sepsa – przyczyny, diagnostyka i leczenie. Jakie są objawy tego zakażenia?

Jurek Owsiak

Jurek Owsiak zrezygnował, my się z tym nie zgadzamy. „Jedno serce zgasło, drugie zrezygnowało, a milionom pękło na pół”

Sześć pokoleń na jednym zdjęciu. Seniorka rodu tuli swoją prapraprawnuczkę

Przystanek

W Warszawie stoi przystanek, z którego nie można nigdzie odjechać. Dlaczego? Jest ważny powód

WHO alarmuje: co dwie minuty umiera jedna kobieta w trakcie ciąży lub porodu

Czy Grzeczne Dziewczynki mogą zmieniać świat? Kasia Urbaniak przedstawia swój „Przewodnik po kobiecej mocy”

Szukanie pracy trudniejsze niż walka z rakiem. Chora do pracodawców: „Wstydzę się komukolwiek pokazać, przez co przeszłam”

Zadyszka, senność, ból w klatce piersiowej – te objawy mogą zwiastować zapalenie mięśnia sercowego jako powikłanie po infekcji. Pisze o tym „Doktorka od 7 boleści”

Inaczej, czyli jak? Czym jest kink w seksie, jakie są jego zalety i na co trzeba uważać

Beata Pawlikowska „przeprasza urażonych”. Psychiatrka Maja Herman: „Tak się nie przeprasza. Będzie postępowanie”

Czym jest wyrostek kruczy? Jego położenie i funkcje w organizmie

Johimbina – jak działa na organizm i kto może ją stosować?

Teobromina – występowanie, działanie i dawkowanie. Gdzie jej szukać w przyrodzie i na sklepowych półkach?

"Wódeczka po pasterce"... O zwyczaju w wielu polskich domach pisze Martyna F. Zachorska

Martyna F. Zachorska opowiada o świątecznej „tradycji”, której szczerze nie znosi. „Zastanówmy się, jaki komunikat wysyłamy dzieciom”

“Zjedz chociaż kawałek”, “nawet nie spróbujesz?”. Według dietetyka przy polskim świątecznym stole, jak na dłoni, widać zaburzenia odżywiania

“Zjedz chociaż kawałek”, “nawet nie spróbujesz?”. Według dietetyka przy polskim świątecznym stole, jak na dłoni, widać zaburzenia odżywiania