Przejdź do treści

Jurek Owsiak wraca za stery WOŚP. „Będę grał dalej z Orkiestrą. Będę dalej prezesem Fundacji!”

Instagram.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Uśmiechnięte dziewczyny
5 rzeczy, za które polubią cię inni. Sprawdź, co radzi psycholog Tomasz Wojtoń
Zgaga? Refluks? Wzdęcia? Poznaj 5 produktów, których nie lubi twój żołądek
Ćwiczenia oddechowe na trawienie
Ćwiczenia oddechowe na trawienie. Kasia Bem pokazuje, jak dobrze je wykonać
Muffiny z rabarbarem i glazurą tahini
10 wegetariańskich źródeł żelaza

Jurek Owsiak ponownie jest prezesem Fundacji WOŚP! Po wyjściu z pogrzebu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, opublikował  emocjonalne oświadczenie na Facebooku.  – Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji – powiedział. Owsiak zareagował tym samym na apel Polaków, którzy namawiali go, aby wrócił do kierowania Fundacją. Z funkcji prezesa WOŚP zrezygnował w poniedziałek po informacji o śmierci Adamowicza. Rezygnacja była też reakcją na hejt, z jakim nieustannie musiał się mierzyć.

Jurek Owsiak tuż po pogrzebie prezydenta Gdańska nagrał kilkuminutowe wideo, które zatytułował „Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza”.

„Chciałem powiedzieć do pana prezydenta: – Panie prezydencie, Paweł, przywiozłem twoje rozliczenie. To jest twoje rozliczenie za 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 5613,11 złotych – ogromna kwota Paweł, ogromna kwota. Będziemy mogli za to dużo rzeczy kupić. I to ona także jest tą składową ogromnej kwoty, która mam nadzieję, zamknie nasz finał. Zostawię ją twoim ludziom, abyś ją i to rozliczenie znalazł na swoim biurku. Będzie tam leżała i będzie mówiła o tym, że przyjechaliśmy także podziękować tobie i powiedzieć, że rozliczyliśmy Orkiestrę” – powiedział.

„Kiedy dowiedzieliśmy się podczas Światełka do Nieba, co się stało w Gdańsku, świat się zawalił Paweł. To był taki moment, kiedy także i nam w Warszawie po prostu skóra ścierpła. Nawet w najbardziej fantastycznych scenariuszach nie przypuszczaliśmy, nie przewidywaliśmy, że może do czegoś takiego dojść. W tak bardzo pokojowej imprezie, jaką jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I w takim momencie, kiedy mówimy o Światełku do Nieba. Ale to się stało. Dla wielu z nas, także dla mnie świat runął. Świat się zakończył. Świat stanął w miejscu” – dodał.

Po tych słowach Jurek Owsiak podkreślił, że przez 4 godziny od usłyszenia tragicznych informacji z Gdańska, prowadził jeszcze finał WOŚP w Warszawie, aby pożegnać się ze wszystkimi i podziękować tym wszystkim, którzy grali w Polsce i na całym świecie podczas 27. finału.

„I mimo tej ogromnej tragedii, która miała miejsce w Gdańsku, a nie wiedzieliśmy jeszcze, jak ona się skończy, dziękowaliśmy wszystkim, którzy założyli prawie 1700 sztabów, 120 tys. wolontariuszom, którzy grali razem z nami” – wyjaśnił.

W dalszej części nagrania Owsiak przypomniał, że w poniedziałek 15 stycznia złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Fundacji WOŚP i wyjaśnił powody swojej decyzji.

„To nie oznaczało, że nie jestem związany z Fundacją, że Fundacja zawiesza swoje działanie. To ja czułem się także odpowiedzialny za to wszystko, co się stało, bo firmuję WOŚP. Wycofałem siebie z różnych sytuacji decydujących” – podkreślił.

Jurek Owsiak w swoim nagraniu odniósł się również do akcji, która zdominowała media społecznościowe i zjednoczyła wielu Polaków. W sieci, obok wyrazów współczucia, żalu i sprzeciwu wobec nienawiści, masowo pojawiały się słowa wparcia dla dotychczasowego prezesa fundacji WOŚP oznaczone hasztagiem #muremzaowsiakiem. Wszystko dlatego że Polacy nie mogli pogodzić się z rezygnacją Jurka.

„Paweł, wydarzyły się rzeczy niezwykłe. Wprost niezwykłe. To, co zobaczyłem ja i to, co zobaczyli wszyscy Polacy. Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły” – mówił.

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza.

Gepostet von Jurek Owsiak am Samstag, 19. Januar 2019

I dalej dodał: – Mogliśmy tu, u ciebie w Gdańsku, twoim mieście, które tak kochasz, zobaczyć największe serce świata. Masa ludzi przyszła, żeby zapalić znicze. A później także i Orkiestra dostawała niesamowite informacje na nasz temat, na temat tego, co robimy.

 

grafika w kształciePolski złozona z ludzi trzymających się za ręce i serduszko wośp z widocznym jedynie napisem pomocy

Podkreślił, że te wszystkie wiadomości, które spływały do niego, były tylko czubkiem góry, ale nie lodowej, tylko góry „nieprawdopodobnie gorących serc”. Odniósł się również do wzruszających słów żony nieżyjącego prezydenta Gdańska, Magdy Adamowicz, która poprosiła o to, by Orkiestra nadal grała tak, jak gra.

„Pomyślałem sobie, że to życie odradza się na nowo. Tak, chcę grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bo ten świat znowu powstał. Ten świat znowu się odrodził. Ten świat znowu jest powiewem optymizmu, że 11 mln ludzi skierowało się do nas z kliknięciem, z powiedzeniem, że jesteśmy razem” – powiedział.

Na końcu Jurek Owsiak powiedział to, na co czekaliśmy od tygodnia, czyli że wraca za stery WOŚP.

„Bierzemy się za robotę. Wracam do roboty. Biorę się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej (…) Będę grał dalej z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji. Dlatego że zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok. I mam nadzieję, że miliony Polaków słuchając homilii i słuchając wystąpień także duchownych weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści NIE. Nie ma na to naszej zgody”.

Zaapelował również do wszystkich, by ten jeden incydent nie zmienił obrazu przyjaznej aury finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Bierzemy się do roboty. Bądźcie z nami” – dodał.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Jurek Owsiak

Rekordowa zbiórka WOŚP. Jurek Owsiak podał kwotę zebraną podczas 27. finału

Gdańsk po śmierci Pawła Adamowicza

„Tam jest ogrom cierpienia i duża potrzeba zrozumienia”. Psycholog o rodzinie zabójcy Pawła Adamowicza

grafika w kształciePolski złozona z ludzi trzymających się za ręce i serduszko wośp z widocznym jedynie napisem pomocy

Artyści przeciwko mowie nienawiści. Zobacz ich rysunki pełne emocji

Znicze w Gdańsku

Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza

Jarosław Bieniuk z synem Szymonem

Syn Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka walczył o życie w inkubatorze zakupionym przez WOŚP

Jurek Owsiak

Jurek Owsiak zrezygnował, my się z tym nie zgadzamy. „Jedno serce zgasło, drugie zrezygnowało, a milionom pękło na pół”

Chwile, kiedy dziecko wyrasta z małej fasolki, warte są każdej sekundy. Zobacz galerię niesamowitej radości z oczekiwania

5 ćwiczeń, które zredukują stres

Stres, praca, napięcie, pośpiech? Znajdź chwilę czasu na ćwiczenia rozluźniające

Podziel się posiłkiem z Bezdomnymi

Nie jesz mięsa? Niektórzy nie jedzą niczego. Ruszyła kampania „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi”

smutna kobieta spotkanie

„Zamiast skupiać się na tym, co mamy, koncentrujemy się na tym, co chciałybyśmy mieć”. Dlaczego nie warto narzekać?

kobieta relaks

Jak odpocząć w jeden wieczór? Psycholog zdradza sprawdzone patenty

Chcesz skutecznie schudnąć? Oto najważniejsze czynniki, które wpływają na tempo chudnięcia

„Mam rozmiar 40, a czasem nawet 42. Jestem na okładce Playboya i jestem z tego dumna”. Monika Borzym w najnowszym numerze magazynu dla panów

Kampania Centrum Praw Kobiet

Trzymamy stronę kobiet! Wesprzyj Polki doświadczone przemocą. Trwa kampania Centrum Praw Kobiet

Wielkanoc w wersji fit

Wielkanoc w wersji fit, czyli jak nie przytyć w święta

Kiedy czekamy na miłość, awans i lepszą wersję nas samych, wiele tracimy. Kasia Bem radzi, jak żyć tu i teraz

Co zrobić ze skorupkami jajek po Wielkanocy?

Pomaganie jest proste, a Ty jesteś dobrą osobą

Twoje biodra są zbyt mało elastyczne? Oto zestaw ćwiczeń, które pomogą je rozruszać

Janina Ochojska choruje na raka piersi. Na Twitterze opublikowała poruszające nagranie

kosmetyki testowanie na zwierzętach

Chiny rezygnują z testowania kosmetyków na zwierzętach. To przełomowa decyzja!

Poranny trening. Obudź się z energią!

Kolorowe jajka – naturalnie! Sięgnij po barwniki, które masz w kuchni

Przyjaźń po rozstaniu? Rozstrzygnij wszystkie za i przeciw