Przejdź do treści

Jurek Owsiak wraca za stery WOŚP. „Będę grał dalej z Orkiestrą. Będę dalej prezesem Fundacji!”

Instagram.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Zdarzyło ci się płakać po seksie? Nie ty jedna. Skąd to się bierze? Wyjaśnia ekspert
Freepik.com
Dzielisz albo kruszysz tabletki? Nie wszystkie wolno! Farmaceutka Anna Wyrwas tłumaczy, dlaczego to takie ważne
www.istockphoto.com
Twoje dziecko lubi bawić się nad wodą? Uważaj! „Utopić się można w talerzu zupy!” – przypomina lekarka Marta Bik-Tavares
kobieta opala się
Przyłóż plasterek pomidora na poparzone miejsce. Oparzenia słoneczne – jak możemy sobie pomóc?
„Odłącz się”, nie wszystko jest online. Mądra kampania we wrocławskim MPK

Jurek Owsiak ponownie jest prezesem Fundacji WOŚP! Po wyjściu z pogrzebu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, opublikował  emocjonalne oświadczenie na Facebooku.  – Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji – powiedział. Owsiak zareagował tym samym na apel Polaków, którzy namawiali go, aby wrócił do kierowania Fundacją. Z funkcji prezesa WOŚP zrezygnował w poniedziałek po informacji o śmierci Adamowicza. Rezygnacja była też reakcją na hejt, z jakim nieustannie musiał się mierzyć.

Jurek Owsiak tuż po pogrzebie prezydenta Gdańska nagrał kilkuminutowe wideo, które zatytułował „Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza”.

„Chciałem powiedzieć do pana prezydenta: – Panie prezydencie, Paweł, przywiozłem twoje rozliczenie. To jest twoje rozliczenie za 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 5613,11 złotych – ogromna kwota Paweł, ogromna kwota. Będziemy mogli za to dużo rzeczy kupić. I to ona także jest tą składową ogromnej kwoty, która mam nadzieję, zamknie nasz finał. Zostawię ją twoim ludziom, abyś ją i to rozliczenie znalazł na swoim biurku. Będzie tam leżała i będzie mówiła o tym, że przyjechaliśmy także podziękować tobie i powiedzieć, że rozliczyliśmy Orkiestrę” – powiedział.

„Kiedy dowiedzieliśmy się podczas Światełka do Nieba, co się stało w Gdańsku, świat się zawalił Paweł. To był taki moment, kiedy także i nam w Warszawie po prostu skóra ścierpła. Nawet w najbardziej fantastycznych scenariuszach nie przypuszczaliśmy, nie przewidywaliśmy, że może do czegoś takiego dojść. W tak bardzo pokojowej imprezie, jaką jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I w takim momencie, kiedy mówimy o Światełku do Nieba. Ale to się stało. Dla wielu z nas, także dla mnie świat runął. Świat się zakończył. Świat stanął w miejscu” – dodał.

Po tych słowach Jurek Owsiak podkreślił, że przez 4 godziny od usłyszenia tragicznych informacji z Gdańska, prowadził jeszcze finał WOŚP w Warszawie, aby pożegnać się ze wszystkimi i podziękować tym wszystkim, którzy grali w Polsce i na całym świecie podczas 27. finału.

„I mimo tej ogromnej tragedii, która miała miejsce w Gdańsku, a nie wiedzieliśmy jeszcze, jak ona się skończy, dziękowaliśmy wszystkim, którzy założyli prawie 1700 sztabów, 120 tys. wolontariuszom, którzy grali razem z nami” – wyjaśnił.

W dalszej części nagrania Owsiak przypomniał, że w poniedziałek 15 stycznia złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Fundacji WOŚP i wyjaśnił powody swojej decyzji.

„To nie oznaczało, że nie jestem związany z Fundacją, że Fundacja zawiesza swoje działanie. To ja czułem się także odpowiedzialny za to wszystko, co się stało, bo firmuję WOŚP. Wycofałem siebie z różnych sytuacji decydujących” – podkreślił.

Jurek Owsiak w swoim nagraniu odniósł się również do akcji, która zdominowała media społecznościowe i zjednoczyła wielu Polaków. W sieci, obok wyrazów współczucia, żalu i sprzeciwu wobec nienawiści, masowo pojawiały się słowa wparcia dla dotychczasowego prezesa fundacji WOŚP oznaczone hasztagiem #muremzaowsiakiem. Wszystko dlatego że Polacy nie mogli pogodzić się z rezygnacją Jurka.

„Paweł, wydarzyły się rzeczy niezwykłe. Wprost niezwykłe. To, co zobaczyłem ja i to, co zobaczyli wszyscy Polacy. Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły” – mówił.

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza.

Gepostet von Jurek Owsiak am Samstag, 19. Januar 2019

I dalej dodał: – Mogliśmy tu, u ciebie w Gdańsku, twoim mieście, które tak kochasz, zobaczyć największe serce świata. Masa ludzi przyszła, żeby zapalić znicze. A później także i Orkiestra dostawała niesamowite informacje na nasz temat, na temat tego, co robimy.

 

grafika w kształciePolski złozona z ludzi trzymających się za ręce i serduszko wośp z widocznym jedynie napisem pomocy

Podkreślił, że te wszystkie wiadomości, które spływały do niego, były tylko czubkiem góry, ale nie lodowej, tylko góry „nieprawdopodobnie gorących serc”. Odniósł się również do wzruszających słów żony nieżyjącego prezydenta Gdańska, Magdy Adamowicz, która poprosiła o to, by Orkiestra nadal grała tak, jak gra.

„Pomyślałem sobie, że to życie odradza się na nowo. Tak, chcę grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bo ten świat znowu powstał. Ten świat znowu się odrodził. Ten świat znowu jest powiewem optymizmu, że 11 mln ludzi skierowało się do nas z kliknięciem, z powiedzeniem, że jesteśmy razem” – powiedział.

Na końcu Jurek Owsiak powiedział to, na co czekaliśmy od tygodnia, czyli że wraca za stery WOŚP.

„Bierzemy się za robotę. Wracam do roboty. Biorę się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej (…) Będę grał dalej z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji. Dlatego że zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok. I mam nadzieję, że miliony Polaków słuchając homilii i słuchając wystąpień także duchownych weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści NIE. Nie ma na to naszej zgody”.

Zaapelował również do wszystkich, by ten jeden incydent nie zmienił obrazu przyjaznej aury finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Bierzemy się do roboty. Bądźcie z nami” – dodał.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Polecamy

barbara pasek

„Gdybym po kolejnym ataku przestała szukać odpowiedzi, to skończyłoby się to śmiercią” – Barbara Pasek o swoich zmaganiach z boreliozą

„Pary homoseksualne są rodzicami bardzo odpowiedzialnymi. Ich miłość jest taka sama jak heteroseksualnych rodziców. Ale mają więcej niepokoju” – mówi psychoterapeutka Agnieszka Gudzowaty

„Nie powinny odkładać ciąży kobiety ze schorzeniami ginekologicznymi – endometriozą, zaburzeniami endokrynologicznymi, na przykład zespołem policystycznych jajników” – mówi prof. Marzena Dębska

„Zajęcia jogi śmiechu działają jak masaż twarzy, a przecież śmiech prostuje opadające kąciki ust. Po co myśleć o zmarszczkach? Ważniejsze jest życie pełne radości” – mówi Piotr Bielski, jogin śmiechu

Zainteresują cię również:

Jurek Owsiak

Rekordowa zbiórka WOŚP. Jurek Owsiak podał kwotę zebraną podczas 27. finału

Gdańsk po śmierci Pawła Adamowicza

„Tam jest ogrom cierpienia i duża potrzeba zrozumienia”. Psycholog o rodzinie zabójcy Pawła Adamowicza

grafika w kształciePolski złozona z ludzi trzymających się za ręce i serduszko wośp z widocznym jedynie napisem pomocy

Artyści przeciwko mowie nienawiści. Zobacz ich rysunki pełne emocji

Znicze w Gdańsku

Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza

Jarosław Bieniuk z synem Szymonem

Syn Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka walczył o życie w inkubatorze zakupionym przez WOŚP

Jurek Owsiak

Jurek Owsiak zrezygnował, my się z tym nie zgadzamy. „Jedno serce zgasło, drugie zrezygnowało, a milionom pękło na pół”

Babska solidarność istnieje! Zobacz profile na Instagramie, które przeczą teorii, że kobiety się nie wspierają

Gosia Włodarczyk

Czy twój brzuch przypomina balon? To nie musi być „ciąża spożywcza”. Sprawdź, co może ci dolegać

Pierwsza transpłciowa, niepełnosprawna modelka z porażeniem mózgowym na wybiegu. Kolejny przełom w świecie mody!

Nie nudź się treningiem – wykorzystaj gumy

„Kobieta może być silna, dzika i nieokrzesana”. Kaja Szulczewska, założycielka „Ciałopozytyw” i jej definicja kobiecości w nowym cyklu HZ: „Kobiecość to dla mnie…”

Ćwiczenia na wzmocnienie pleców. Propozycje trenerki Kasi Bigos

Masz zaburzenia lękowe? Wydaje ci się, że nie jesteś nikomu potrzebna? Zobacz ilustracje, które powinna zobaczyć każda osoba z problemami zdrowia psychicznego

kobieta podlewa rośliny

Bluszcze, fikusy czy monstery? O tym jakie rośliny możemy uprawiać w domu, wyjaśnia specalistka od hortiterapii

Nieważne, jak zaczął się twój sport

Ratując komuś życie, możesz uratować także swoje. Nieszablonowe spojrzenie na aktywność fizyczną w spocie „Nieważne, jak zaczął się twój sport”

kobieta przegląda się w lustrze

Jak starzeje się organizm, gdy mamy 20, 30, +40?

Za walkę z PMSem wzięli się giganci czyli o kobiecym okresie w nowym programie „Pogromcy medycznych mitów”. TVN wie, jak robić mądrą rozrywkę

„W pierwszej kolejności pobiera się serce, następnie płuca, wątrobę, trzustkę i na końcu nerki”. Panna Chirurg, czyli dziewczyna przy stole operacyjnym, opowiada jak wygląda procedura przeszczepiania

„Nie bądź chamem”. Janusz Chabior kontra internetowi „Janusze promocji”. Zobacz kolejny świetny spot kampanii OLX

Jak ćwiczyć bezpiecznie w upalne dni

Jak ćwiczyć bezpiecznie w upalne dni? Zobacz, co radzi trener

Agata Wrońska, fotografka

5 pytań do fotografki Agaty Wrońskiej o sesję WIMIN

9 sposobów na zdrowe stawy biegacza

Biegasz? Sprawdź, jak to robić, aby nie ucierpiały twoje stawy

HZ testuje naturalne kosmetyki: „beBio – bądź dla siebie dobra” Ewy Chodakowskiej

kobieta z walizką

Jedziesz na wakacje i musisz zabrać swoje leki? Czeka cię podróż samolotem? Sprawdź, jak powinnaś przewozić leki