Aleksandra Tchórzewska

dziennikarka

Kim jestem?

Z wykształcenia nauczycielka języka polskiego, z zamiłowania dziennikarka. Mieszkam w Olsztynie. Pierwsze kroki w mediach stawiałam w TVN S.A. Ostatnie siedem lat pracowałam w Grupie WM, wydawcy m.in. Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego. Pełniłam funkcję dziennikarki i wydawczyni serwisu internetowego tego medium. Zostałam odznaczona prestiżowym tytułem „Serce na dłoni” za dziennikarskie zaangażowanie w działalność charytatywną olsztyńskiej Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

W Hello Zdrowie chcę mówić bez skrępowania o tym, co wstydliwe, drażliwe i często ukrywane. Są sprawy, o których się milczy, a powinno się krzyczeć.

Kiedy nie pracuję, biegam, morsuję, czytam i piszę wiersze, które czasami spodobają się wymagającemu jury. Lubię ciszę, spokój i dobrą kawę. A czasami lubię wsiąść do pociągu byle jakiego, koniecznie z córką. Wtedy rodzą się niezwykłe rozmowy i padają niecodzienne pytania.

Wierzę, że słowa mają moc. Wierzę, że bycie dziennikarzem to nie tylko zawód, ale przede wszystkim misja. Chcę uświadamiać, uczyć i wzruszać. Bez Was nie miałoby to sensu.

Publikacje

Dlaczego nie warto porównywać się do influencerek z Instagrama – tłumaczy Martyna F. Zachorska i pokazuje ciekawe kolaże zdjęć

„Tęsknię za robieniem prostych rzeczy, takich jak wzięcie prysznica”. Słowa zapłakanej młodej mamy poruszyły internautki

„Niepłacenie za kobietę na pierwszej randce nie jest niemęskie” – podkreśla Maja Staśko i rozprawia się z „głupim stereotypem uderzającym w mężczyzn”

Tiktokerka apeluje: „W razie problemów przy porodzie ratujcie mnie, a nie dziecko”. Internautki reagują na jej słowa

Nie otrzymał kredytu, bo jest otyły. „Ma mniejszą szansę, że będzie w stanie pracować przez cały czas spłaty”

„Kiedy usłyszałam diagnozę, pomyślałam sobie: Czyli że co? Ja za pół roku umrę? Mam 28 lat!”. Rozmawiamy z Patrycją Lisiecką, która stworzyła projekt fotograficzny Młode z Rakiem

Dziewięciolatka dostała nowe serce. Kardiochirurg: „Rozmowy z rodzicami zmarłych dzieci są bardzo trudne, ale te małe serduszka również są potrzebne”

Kraken dotarł do Polski. Czy czeka nas fala zakażeń nowym subwariantem Omikrona?

„Zamiast walczyć z ciałem, które cię kocha, podaruj mu szacunek, na jaki ono zasługuje” – proponuje ciałopozytywna trenerka i pokazuje nagranie

Mąka ze świerszczy zasmakuje Polakom? Właśnie dołączyła do superfoods. Na rynek UE ma trafić jeszcze w tym miesiącu

W końcu sutki kobiet i osób transpłciowych przestaną gorszyć i być cenzurowane w mediach społecznościowych? „Czas zerwać z purytańską moralnością”

Kierowca Bolta miał całować swoją pasażerkę, włożyć jej rękę między nogi. Sąd uznał, że molestowania nie było