Marianna Fijewska-Kalinowska

dziennikarka

Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książki "Tajemnice Pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia" będącej dogłębnym reportażem na temat rzeczywistości szpitalnych korytarzy.

Pracowała m.in. dla dziennika Metro Cafe i Wirtualnej Polski. Aktualnie związana z Ośrodkiem Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Specjalizuje się w tematach społecznych.

Najnowsze od: Marianna Fijewska-Kalinowska

Dr Emilia Rekosz-Cebula - Hello Zdrowie

Dr Emilia Rekosz-Cebula: „W przypadku zbrodni z zazdrości popełnionych przez kobiety nie mówi się o 'kobiecym honorze’, ale o 'zachowaniach nieadekwatnych’ i 'histerii'”

Aneta Zatwarnicka z powodu tocznia przeszła amputację rąk, nóg oraz nosa - Hello Zdrowie

Aneta Zatwarnicka: „Wiedziałam, że ja i tak będę chodzić, i ta świadomość bardzo mi pomogła szybko zaadaptować się do protez”

Katarzyna Borowska, autorka książki „Nadzieja Skazanych” - Hello Zdrowie

Ciąża, narodziny, a nawet przedszkole za murami więzienia. Katarzyna Borowska weszła do świata matek odsiadujących wyroki

zdjęcie: Zaburzona psycholożka a archiwum prywatne

„Zaburzona psycholożka” o życiu z borderline: „W ciągu kilku minut można przejść od ogromnego smutku przez rozpacz i obojętność do wielkiej euforii”

Terapia Bowena pomogła mu wyzdrowieć, teraz sam pomaga innym. „To subtelne, ale bardzo potężne narzędzie” – mówi Eliasz Matuła

„Chcemy oszacować, jakie koszty ponoszą formacje mundurowe za to, że nie pochylają się nad człowiekiem”. O nadużyciach w wojsku i policji mówi Joanna Jałocha

84 proc. Polek doświadczyło molestowania w przestrzeni publicznej. „To paradoksalne i dość częste, że osoba molestowana bierze wstyd na siebie”

Klaudia była pielęgniarką w Ukrainie. „Naoglądałam się w życiu ludzkiego cierpienia, ale doświadczeń z wyjazdu nie mogę z niczym porównać”

„Miernikiem mojego sukcesu zawodowego nie może być jedynie wysoki wynik maturalny ucznia, któremu przy okazji doszczętnie zohydziłem czytanie” – mówi dr Przemysław Rojek, nauczyciel języka polskiego

Polak, który zbudował szpital na Madagaskarze: „Chciałem zajmować się otyłymi nastolatkami w Polsce, ale odkryłem, że moją drogą jest walka z niedożywieniem”

Aga Szuścik: „W gabinecie ginekologicznym kumulują się wszystkie tematy, z którymi jako społeczeństwo nie radzimy sobie najlepiej”

Nowy raport „Polki w Medycynie”: Kobiety znacząco przeważają na kierunkach medycznych, ale tytuł profesora zyskują w większości mężczyźni