Kinga Żebrowska

dziennikarka, lekarka

Jestem absolwentką kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Praktycznie od początku przygody z tą uczelnią interesuje mnie ginekologia i położnictwo oraz szeroko pojęty parenting. Codzienna praca oraz wyjazdy na konferencje naukowe w Polsce czy za granicą rozszerzają moje horyzonty i pokazują, jak ciekawym, a jednocześnie trudnym, zagadnieniem jest ciąża, poród czy wychowanie dzieci.

Staram się przekazać, często trudne zagadnienia medyczne w taki sposób, aby przestały być one tylko skomplikowanymi hasłami wypowiadanymi przez lekarza, które często budzą niepewność czy niepokój, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie nasze i naszego dziecka, a stały się pomocnymi poradami.

Mam nadzieję, że są one dla Was, czytelniczek, a kiedyś może moich Pacjentek, wartościowe, ponieważ bardzo zależy mi, aby dla każdej kobiety czas ciąży i macierzyństwa był spokojny oraz wyjątkowy.

Niezmiennie każdego dnia podczas pracy w szpitalu podziwiam wysiłek oraz zaangażowanie i odwagę przyszłych mam. Poza zagadnieniami naukowymi, w pracy z kobietami fascynuje mnie ich wrażliwość, wola walki oraz determinacja, z jaką podchodzą do kolejnych wyzwań, także do macierzyństwa