Natalia Puciłowska

Jestem dietetyczką, technologiem żywności i trenerką, a przy okazji… normalnym człowiekiem z krwi i kości. Kocham jeść - i jem dużo, kocham sport - i trenuję od 5. piątego roku życia. To jest moje życie, to jest moja pasja. Nie potrafię i nie chcę się od tego uwolnić. Za to zawsze chciałam dzielić się moim prozdrowotnym myśleniem i zarażać miłością do zdrowego jedzenia i aktywności fizycznej. Nie mogę patrzeć, jak ludzie wokół mnie sami sobie robią krzywdę, zaniedbując dietę, prowadząc kanapowe życie, kierując się mitami żywieniowymi przeczytanymi w internecie czy katując się restrykcyjnymi dietami. Tupię nogą i mówię - nie zgadzam się na to!

Bo zdrowa dieta ma być przyjemna, ma być sposobem na życie, a nie karą. W swojej pracy nie tylko odchudzam ludzi, ale przede wszystkim staram się zmienić ich myślenie na temat jedzenia. Pomagam osobom z problemami zdrowotnymi (nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile chorób powiązanych jest z naszą dietą), sportowcom, osobom chcącym zmienić swoje nawyki żywieniowe. Moje przemyślenia, obserwacje, doświadczenia, podjęte działania zbawiające świat przed śmieciowym jedzeniem, relacje z rozmów z pacjentami, opisy najbardziej problematycznych przypadków znajdziecie właśnie tu. Uwierzcie mi, życie dietetyka bywa naprawdę fascynujące! Czytajcie więcej na Ciało i Zdrowo.

Najnowsze od: Natalia Puciłowska

Wielkanoc na diecie wegańskiej – jak poradzić sobie w święta bez jaj?

Nie dajcie się nabić w butelkę podczas zakupów. Zostań profesjonalnym etykietoznawcą

5 zdrowych nawyków żywieniowych do zapamiętania

Twój mózg też chce dobrze zjeść! Czego nie może zabraknąć w diecie dla mózgu?

Mała czarna – niebezpieczna? Sprawdziłyśmy, czy rzeczywiście trzeba się jej bać

Nie, dziękuję, jestem na diecie

Chcesz jeść zdrowo, ale bliscy kuszą cię słodkościami? Naucz się mówić NIE!

Alkohol na diecie – tak czy nie?

Nie masz czasu na zdrową dietę? Dietetyczka podpowiada, jak możesz sobie pomóc

przygotowania do świąt

8 sposobów na spędzenie świąt bez wyrzutów sumienia

jedzenie po treningu

„Nie po to tyle się napracowałam, żeby teraz po treningu jeszcze jeść. Wysiłki pójdą na marne!”. Trenerka i dietetyczka komentuje popularny mit

Choroby autoimmunologiczne - wizyta u dietetyka

Choroby autoimmunologiczne – objawy, dieta, leczenie, lista

Motywacjo, gdzie jesteś!? Co zrobić, by odnaleźć w sobie chęci do działania?