Przejdź do treści

„Mamy noworoczny cud”. Kobieta z obwodu mikołajowskiego urodziła w karetce, która ugrzęzła w błocie

"Mamy noworoczny cud". Kobieta z obwodu mikołajowskiego urodziła w karetce / gettyimages
"Mamy noworoczny cud". Kobieta z obwodu mikołajowskiego urodziła w karetce / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„W noworoczną noc w obwodzie mikołajowskim na południu Ukrainy kobieta urodziła dziewczynkę w karetce pogotowia” – podał do wiadomości tamtejszy gubernator Witalij Kim. W samochodzie, który ugrzązł w błocie, poród przyjęła pielęgniarka. Instrukcji udzielała jej lekarka przez Skype’a.

Noworoczny cud

„Mamy noworoczny cud” – poinformował w niedzielę we wpisie na Telegramie Witalij Kim. Jak przekazał szef administracji w Mikołajowie, w sobotę wieczorem mieszkanka wsi Buzke zaczęła rodzić. I chociaż karetka zdążyła zabrać ciężarną, w drodze do szpitala ugrzęzła w błocie.

Personel medyczny wezwał na pomoc ratowników Państwowej Służby Ukrainy do spraw Sytuacji Nadzwyczajnej. Zanim jednak specjaliści wyciągnęli auto z błota, kobieta zdążyła urodzić. Zdrowa dziewczynka przyszła na świat o godzinie 23.30 czasu ukraińskiego (godz. 22.30 w Polsce).

Ślub w cieniu wojny w Ukrainie / instagram daria_steniukova

Instrukcji udzielała lekarka z pobliskiego miasta

Przy rodzącej była pielęgniarka z karetki, natomiast instrukcji udzielała jej przez Skype’a lekarka ze szpitala z pobliskiego miasta Nowa Odessa.

Zarówno kobieta, jak i jej córka, trafiły na oddział położniczy wczesnym rankiem w niedzielę. Obydwie pacjentki czują się dobrze. Poinformował o tym na Facebooku Maksym Beznosenko, szef oddziału opieki zdrowotnej w obwodzie mikołajowskim.

„Z Nowym Rokiem! Razem jesteśmy niepokonani!” – napisał.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: