Ewa Bukowiecka-Janik

dziennikarka

Z wykształcenia polonistka, zawodowo dziennikarka. Amatorka górskich wędrówek, fanka filozofii i natury.

Wybrałam dziennikarstwo, ponieważ uwielbiam rozmawiać z mądrymi ludźmi, słuchać i podawać tę mądrość dalej. Wybrałam Hello Zdrowie, ponieważ tutaj otaczam się wspaniałymi ludźmi na co dzień.

Najchętniej piszę o zdrowiu psychicznym, ekologii, relacjach i stylu życia, ponieważ przekonuję się codziennie, że na dobre pełne życie w zdrowiu składa się wiele nieoczywistych atomów.

Uważam, że od roślin i zwierzaków można nauczyć się więcej, niż z książek, choć rzeczywiście zdarza mi się je czytać. Działka to moje hobby

Najnowsze od: Ewa Bukowiecka-Janik

Ewa Grodzka-Szkółka @balkon_na_miodowej - Hello Zdrowie

Ewa Grodzka-Szkółka: „Balkon na Miodowej jest zielony cały rok, jest przedłużeniem mojego mieszkania, moim zielonym pokojem”

Prof. dr hab. med. Paweł Zagożdżon - HelloZdrowie

Prof. Paweł Zagożdżon: „Rację mają i krytycy, którzy stwierdzają, że nie ma klinicznych dowodów na to, że leki przeciwdepresyjne są skuteczne, jak i eksperci, którzy mówią, że leki dają dobre efekty w terapii”

Agnieszka Sułkowska - Hello Zdrowie

„Robiłam to, co było do zrobienia, a sobą się nie zajmowałam. Brzmi heroicznie, a było wielkim błędem”. O wsparciu dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu mówi Agnieszka Sułkowska

Założycielki Muzeum Historii Kobiet/ fot. Łukasz Nowak

„Historia kobiet to jest ta historia, która wywraca stolik do góry nogami. Burzy ustalone opowieści, podważa przekonania”. Czyli rzecz o tym, po co nam wszystkim Muzeum Historii Kobiet

Marlena Stradomska /fot. archiwum prywatne

Marlena Stradomska: „Myśli samobójcze to alarm, który może nas wyrwać z letargu, popchnąć do sięgnięcia po pomoc”

Adrianna Sobol - Hello Zdrowie

Adrianna Sobol: „Depresja i otyłość to choroby demokratyczne, na które możemy zachorować na każdym etapie naszego życia. Kiedy występują razem, tworzą zamknięte koło”

Siostry Plotą - Hello Zdrowie

„Wiklina lubi zdecydowaną czułość – trzeba ją dogiąć, wygiąć, upchnąć. Śmiejemy się, że plecionkarstwo to mindfulness dla opornych” – Siostry Plotą opowiadają o miłości do wikliny

Sławomir Prusakowski /fot. archiwum prywatne

Sławomir Prusakowski: „Trochę zbyt często utożsamiamy bycie odpowiedzialnym z tym, że nie popełnimy żadnego błędu, że się nie potkniemy”

Natalia Grubizna /fot. archiwum prywatne

Natalia Grubizna: „Kiedy libido spada, np. pod wpływem antydepresantów, możemy odkryć swoje realne potrzeby związane z inicjowaniem seksu”

Tomasz Waleczko / archiwum prywatne

Tomasz Waleczko: Łatwiej jest zostać w zapiekłej złości z poczuciem racji, niż wybaczyć. Ale to nam się w ogóle nie opłaca

Natalia Harasimowicz: „Osoby z OCD nie lubią swoich kompulsji. Są dla nich czynnością przymusową, którą muszą wykonać, aby jakkolwiek funkcjonować”

Dariusz Chojnowski / archiwum prywatne

Dariusz Chojnowski: „Fakt, że i ja, i moja córka jesteśmy neuroatypowi, sprawia, że jest między nami Wi-Fi. To jedna z najcenniejszych lekcji”