Przejdź do treści

Gigi Hadid po raz pierwszy o swoim porodzie: „usłyszałam: nikt nie może ci pomóc, i tak jest już za późno na znieczulenie, więc przyj”

Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Gigi Hadid urodziła swoje pierwsze dziecko pod koniec września 2020 roku. I chociaż dotychczas rzadko dzieliła się momentami z bycia matką, teraz – w wywiadzie dla magazynu „Vogue” – zrobiła wyjątek. Modelka postanowiła opowiedzieć o tym, jak przebiegł poród. 

Gigi Hadid w ciąży

Gigi Hadid wraz z Zaynem Malikiem zostali rodzicami we wrześniu 2020 roku. Modelka podczas ciąży raczej nie pokazywała się publicznie. Zdecydowanie ograniczyła też swoją aktywność w mediach społecznościowych. Młodzi rodzice przez pierwsze miesiące nie ujawnili nawet imienia swojej córki. Hadid i Malik chronią prywatność swojej małej Khai.

Modelka zapowiedziała, że dla dobra dziecka nie będzie mówić o swoim macierzyństwie publicznie. Dla „Vogue” zrobiła jednak mały wyjątek. Modelka opowiedziała o swoim porodzie.

Hadid, z pomocą położnej i asystentki, rodziła w domu na rodzinnym ranczo w Bucks County w Pensylwanii. Poród trwał 14 godzin. Modelce towarzyszył partner, matka oraz siostra.

Modelka przyznaje, że poród wyzwolił w niej dzikie instynkty.

Poród modelki

Hadid w rozmowie z „Vogue” opisuje, że była tak wyczerpana porodem, że nawet nie wiedziała, w którym momencie jej córka przyszła na świat. Dopiero, gdy zobaczyła Zayna kołyszącego noworodka, zdała sobie sprawę, że jest już po wszystkim.

„Wiedziałam, że to będzie najbardziej szalony ból w moim życiu, ale trzeba się mu poddać i powiedzieć sobie: 'Jest, jak jest’. Bardzo mi się to podobało” – mówi modelka.

I dodaje, że w pewnym momencie zastanawiała się, czy nie lepiej byłoby rodzić ze znieczuleniem.

„Położna spojrzała na mnie i powiedziała: 'Jesteś w trakcie, nikt nie może ci pomóc. I tak jest już za późno na znieczulenie, więc przyj’ – wspomina Gigi Hadid.

Gigi dodaje, że widziała przerażenie w oczach członków swojej rodziny, ale też dumę z jej wysiłków.

„Po wszystkim Zayn i ja spojrzeliśmy na siebie i stwierdziliśmy: 'Może minąć trochę czasu, zanim zdecydujemy się na to ponownie” – mówi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Vogue (@voguemagazine)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: