Przejdź do treści

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski o seksie po urodzeniu dziecka: „W tym okresie trudno znaleźć przestrzeń na seksualność”

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski
Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski o seksie po urodzeniu dziecka: „W tym okresie trudno znaleźć przestrzeń na seksualność”/ zdj. A. Szilagyj /MW Media
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

„Był taki moment, że się sprowadziliśmy do ‘podaj pieluchę’ – przyznali małżonkowie w rozmowie poświęconej tematowi komunikowania się w związku.

Warnke i Stramowski o tym, jak rozmawiać o seksie

Jak swobodnie mówić o seksie? To pytanie przyświecało wywiadowi, jakiego Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski udzielili Paulinie Mikule z youtube’owego kanału „Mówiąc Inaczej”. Prowadząca, ekspertka od poprawnej polszczyzny, zaprosiła parę do rozmowy o ich sposobach komunikowania się w związku i rozmawiania o seksie.

„Nie wiem, czy ominiemy wulgarność i infantylizm, bo te dwie sprawy są absolutnie włączone w nasz styl rozmowy. Mnie się wydaje, że wchodzenie w rolę w seksie jest super. Infantylizowanie jest świetne, i wulgaryzowanie jest świetne. Czasami podkręca atmosferę” – wyznała na starcie Katarzyna Warnke.

Małżonkowie podzielili się swoimi sposobami rozpalenie iskry po kilku lata w związku, mówili m.in. o konieczności poszanowania wzajemnych granic i konieczności dbania o siebie, nie odpuszczania.

Ponieważ jesienią ubiegłego roku na świat przyszło dziecko pary, rozmowa w końcu przeniosła się na kwestie namiętności w związku świeżo upieczonych rodziców.

Seks po urodzeniu dziecka: „W tym okresie nie jest tak istotny seks, jak czułość”

Małżonkowie przyznali, że rodzicielstwo ma wpływ na temperaturę w sypialni, dlatego musieli włożyć sporo wysiłku w pielęgnowanie ich relacji.

„W tym okresie przede wszystkim chyba z praktycznych względów trudno znaleźć przestrzeń na seksualność. Zmęczenie, niewyspanie. W momencie, kiedy kładziesz się do łóżka, to po prostu odlatujesz”. Zresztą kładziesz się i myślisz o tym, że zaraz musisz wstać”. (…). Bycie mamą w późniejszym wieku jest obciążone tym, że nie mam tyle siły”– opowiedziała Warnke.

Aktorka stwierdziła też, że podstawą w relacji świeżo upieczonych rodziców jest zrozumienie i również cierpliwość.

„Po ciąży dzieją się różne rzeczy z hormonami. Musi minąć pewien czas. Rozumiem, że dla niektórych par może to być szokujące, trudne do przejścia, ale trzeba sobie dać czas i troszeczkę czułości… Właśnie myślę, że w tym okresie nie jest tak istotny seks, jak czułość, to, że jest się blisko, że się przytula”.

Małżonkowie przyznali, że musieli mocno się postarać, by ich związek nie ucierpiał w tym szczególnym momencie ich życia:

„Był taki moment, że się sprowadziliśmy do tego 'podaj pieluchę’. (…) Ale udało nam się. Helenka szła spać i natychmiast było zbieranie zabawek, zapalaliśmy świeczki i była ta przestrzeń dla nas. Włożyliśmy dużo pracy w to, żeby w ogóle to jakoś wypoziomować” – przyznała Warnke.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Bądź moim towarzyszem. „W menopauzie o wsparcie trzeba prosić wprost”, fot. Adobe Stock

Bądź moim towarzyszem. „W menopauzie o wsparcie trzeba prosić wprost” – mówi psycholog Natalia Smakulska

”Gry, zabawy i zabawki w łóżku zbliżają. Pary, które bawią się razem, zostają razem”. O eksperymentowaniu w seksie mówi Joanna Keszka

Co to jest demiseksualizm? Orientacja podszyta emocjami

Powstaje polski chatbot do walki z samotnością. „Takiego rozwiązania technologicznego jeszcze na świecie nie było”

Trendy w seksie, których potrzebujemy tej wiosny

„Profesjonalna ofiara karmi się zainteresowaniem emocjonalnym i zaangażowaniem innych” – mówi Dominika Cwynar

Kobieta i mężczyzna

Czy to, że czasem nie chcecie się przytulać, jest powodem do zmartwienia? Kilka faktów o związkach i (nie)przytulaniu

Odbicie mężczyzny w lustrze

Osobowość narcystyczna, związek z narcyzem. Jak rozpoznać narcyza?

„Rodzice boją się, że zrobią coś źle – nadużyją dziecko, albo nauczą czegoś, czego potem się nie oduczy i będzie nieszczęśliwe”. O prawidłowym wspieraniu dziecięcej seksualności mówi Małgorzata Iwanek

Wstyd w łóżku. Jak go oswoić? Dlaczego nie należy go zwalczać?

„W łóżku z narcyzem seksualnym nie ma namiętności ani fascynacji. Przeciwnie – druga strona czuje się użyta” – mówi seksuolożka Monika Kaszuba

Czy to normalne, że…? Poznaj odpowiedzi na ważne pytania związane z seksem, które być może sobie zadajesz /fot. Adobe Stock

Czy to normalne, że…? Poznaj odpowiedzi na ważne pytania związane z seksem, które być może sobie zadajesz

Kobieta siedzi w rzędzie na krześle

Co dzieje się z twoim organizmem, jeśli unikasz seksu? Może to wpływać na samoocenę i pewność siebie

Honorata Skarbek

Honorata Skarbek o problemie współuzależnienia: „To jest coś, czego się człowiek wstydzi. To jest obawa przed ocenianiem”

toksyczny związek

„Wyjście z toksycznego związku nie łatwe, ale jest możliwe. I trzeba to zrobić. Dla siebie”. Dr Bogdan Stelmach o niezdrowych relacjach w parze

Kobieca ejakulacja? Opisywał ją już Arystoteles, a jednak dziś często niewiele o niej wiemy. Dlaczego warto to zmienić?

Inaczej, czyli jak? Czym jest kink w seksie, jakie są jego zalety i na co trzeba uważać

seks w wodzie

Seks w wodzie – co warto wiedzieć, zanim wskoczycie razem pod prysznic lub do jacuzzi

Czy można zostać zgwałconą przez internet? Odpowiada prawnik Mikołaj Kaszak

Gwałt przez internet – absurd czy realne zagrożenie? Odpowiada prawnik Mikołaj Kaszak

para w łóżku

5 błędów, które popełniają mężczyźni podczas seksu

„W naszej kulturze bardzo dużo presji nakłada się na pierwszy seks – moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie” – mówi seksuolożka Paulina Jęczmień

Czym jest sapioseksualizm, jakie ma znaczenie i co warto o nim wiedzieć?

Seks – 5 błędów, które popełniają kobiety

"Gdybym tak mogła cofnąć czas…" Co zrobić, jeśli zaliczyłaś seks z niewłaściwych powodów albo z niewłaściwym facetem? / istock

„Gdybym tak mogła cofnąć czas…” Co zrobić, jeśli zaliczyłaś seks z niewłaściwych powodów albo z niewłaściwym facetem?