Przejdź do treści

Kim Kardashian w ogniu krytyki za wyszczuplającą bieliznę dla… ciężarnych

Kim Kardashian w ogniu krytyki za wyszczuplającą bieliznę dla ciężarnych / Getty
Kim Kardashian w ogniu krytyki za wyszczuplającą bieliznę dla ciężarnych / Getty
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Kim Kardashian znów pod ostrzałem. Wyprodukowana przez nią linia bielizny SKIMS dla ciężarnych, która ma zagwarantować „odpowiednie wsparcie brzuszka”, a jednocześnie wyszczuplenie ud i podkreślenie pośladków, oburzyła internautów.

Firma odzieżowa Kima Kardashian: co kolekcja, to wpadka

Celebrycka rodzina ogłosiła niedawno decyzję o zakończeniu produkcji programu, który przyniósł sławę członkiniom klanu Jenner i Kardashianów. Kontrowersje wokół amerykańskich gwiazdek jednak nie ustają. Tym razem pod ostrzałem znalazła się żona Kany’ego Westa, Kim Kardashian.

Modelka, influencerka i bizneswoman prawdopodobnie już przywykła do tego, że niemal każda premiera nowej linii ubrań jej marki odzieżowej SKIMS, wywołuje burzę w sieci. Najpierw zarzucono jej brak szacunku do japońskiej kultury, gdyż chciała nazwać swoją firmę „Kimono”. Następnie oskarżono ją o rasizm, gdyż wyprodukowała maseczki w odcieniu „nude” dla osób różnej rasy i karnacji – jeden z kolorów okazał się „niedostępny kulturowo i niedokładny”. Tym razem wyprodukowała kolekcję bielizny wyszczuplającej dla… kobiet w ciąży.

Nowa linia SKIMS, której premiera jest zaplanowana na środę 16 września, ma zagwarantować ciężarnym „odpowiednie wsparcie brzuszka”, a jednocześnie wyszczuplenie ud i podkreślenie pośladków.

Ciążowa bielizna SKIMS. „To wydaje się niebezpieczne”

Kolekcja mająca „zapewniać komfort i wsparcie” dla zmieniającego się w czasie ciąży ciała, nie spodobała się internautom, którzy zarówno na Twitterze, jak i Instagramie wyrazili swoją dezaprobatę:

„To się wydaje niebezpieczne”.
„Dlaczego ciężarna kobieta ma ściskać brzuch?”
Tego właśnie najbardziej potrzebują teraz ciężarne kobiety! Czuć presję, żeby wyszczuplać się podczas ciąży
„To nie ma żadnego sensu”
„Aha, ok. W społeczeństwie, w którym kobiety nie mogą czuć się pewnie w swoich ciałach, doprowadźmy do sytuacji, w której ukrywają to, co najbardziej naturalne”.

Powyższe wypowiedzi to zaledwie kropla w morzu negatywnych komentarzy, które pojawiły się w mediach społecznościowych w reakcji na zapowiedź najnowszego projektu Kim Kardashian West.

Nie zabrakło jednak również głosów utrzymanych w zupełnie innym tonie – zachwyconych pomysłem i designem bielizny ciążowej SKIMS.

Kiedy byłam w ciąży, musiałam nosić pas ciążowy dla wsparcia brzucha. Jeśli go nie miałam, odczuwałam ból. W drugiej ciąży na pewno sięgnę po tę bieliznę”.
„Komfort, wsparcie i pewność siebie – tego kobieta w ciąży potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek. Jej ciało zmienia się na tak wiele sposobów. Ta bielizna może służyć wielu celem, w tym może sprawić, że kobieta poczuje się znowu dobrze ze sobą”.
„Nie ma w tym nic niewłaściwego. Wiele ciężarnych potrzebuje wsparcia brzucha, niektóre przyszłe mamy używają do tego specjalnych pasów, więc ta bielizna akurat może się sprawdzić”.

A wy co sądzicie o nowym projekcie Kim Kardashian? Jesteście na tak czy nie?

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: