Przejdź do treści

Olivia Wilde oskarżana o porzucenie dzieci. „Jeśli ojciec jest ze swoim dzieckiem, to jest pieprzonym bohaterem”

Olivia Wilde o podwójnych standardach w rodzicielstwie
Olivia Wilde o podwójnych standardach w rodzicielstwie/ fot. Steve Granitz, GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Kiedy ludzie widzą mnie nie z moimi dziećmi, zawsze pada: 'Jak śmiała?’. Nigdy nie widziałam, żeby ktoś tak mówił o facecie. A jeśli jest ze swoim dzieckiem, to jest pieprzonym bohaterem” – stwierdziła Olivia Wilde, której ostatnio opinia publiczna zarzuca, że „porzuciła” swoje dzieci z poprzedniego związku tylko dlatego, że nie widać ich na zdjęciach z aktorką.

Olivia Wilde: „Ludzie zakładają, że porzuciłam dzieci”

Olivia Wilde, 38-letnia aktorka znana z takich produkcji jak „Dr House” czy „Wyścig z czasem”, jest mamą dwójki dzieci – sześcioletniej córki Daisy i ośmioletniego syna Otisa ze związku z byłym partnerem, aktorem Jasonem Sudeikisem. Od 2020 roku, kiedy para się rozstała po siedmiu latach narzeczeństwa, krąży o niej wiele plotek – również tych dotyczących opieki nad dziećmi.

„Dzielę opiekę nad dziećmi z moim byłym. Jeśli nie jestem sfotografowana z moimi dziećmi, ludzie zakładają, że je porzuciłam” – mówi Wilde w rozmowie z magazynem „Elle” z okazji premiery nowego filmu z jej udziałem  – „Nie martw się, kochanie”.

Aktorka wyjaśnia, że unika fotografowania swoich dzieci ze względu na to, że chce chronić ich prywatność. W wywiadzie z „Elle” podkreśla, że robi wszystko, żeby takie zdjęcia nie były publikowane w mediach.

Edyta Broda bezdzietnik.pl

Podwójne standardy

Choć obecnie postrzeganie roli matki i ojca coraz bardziej się zmienia i już znacznie rzadziej w oczach społeczeństwa to kobieta powinna zajmować się dziećmi i spędzać z nimi czas – to takie stereotypy wciąż niestety mają się dobrze.

Przekonała się o tym Olivia Wilde, która niedawno skrytykowała, że to, za co my jesteśmy krytykowane, mężczyznom uchodzi na sucho. A jeśli oni opiekują się swoimi dziećmi, czyli wypełniają swój rodzicielski obowiązek, są wychwalani.

„Kiedy ludzie widzą mnie nie z moimi dziećmi, zawsze pada: 'Jak śmiała?’. Nigdy nie widziałam, żeby ktoś tak mówił o facecie. A jeśli jest ze swoim dzieckiem, to jest pieprzonym bohaterem” – stwierdziła aktorka na łamach magazynu „Variety”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Olivia Wilde (@oliviawilde)

Źródło: „Elle”, „Variety”/ wysokieobcasy.pl

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: