Przejdź do treści

Ula Chincz jest w ciąży! Dziennikarka długo ukrywała tę informację

Ula Chincz
Urszula Chincz jest w ciąży! / PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/ MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Urszula Chincz poinformowała swoich fanów, że spodziewa się drugiego dziecka. Dziennikarka jednak starannie ukrywała swoją ciążę przez pierwsze miesiące. Co było tego powodem? Wyjaśniła wszystko na swoim kanale na Youtubie.

Ula Chincz jest w ciąży

Urszula Chincz jest dziennikarką telewizyjną prowadzącą swój program w TVN Style oraz wieloletnią reporterką „Dzień Dobry TVN”. 42-latka jest również autorką bloga i kanału na YouTube  – „Ula Pedantula”, na którym doradza, jak zajmować się domem, wykorzystując sprytne patenty. To także miejsce, w którym dziennikarka porusza ważne dla niej tematy. Tym razem postanowiła podzielić się radosną informacją o tym, że spodziewa się dziecka. Zdjęcie z ciążowym brzuchem opublikowała na swoim profilu na Instagramie. Jednak po więcej informacji odesłała fanów do krótkiego filmu.

Wygląda na to, że „pedantulowa” rodzina wkrótce się powiększy i taką mam dla was dzisiaj „kinderniespodziankę” – powiedziała Chincz, pokazując swój ciążowy brzuch.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ula Pedantula (@ulapedantula)

Ula Chincz o ciąży

Na krótkim filmie widzimy, jak dziennikarka zręcznie ukrywa swoją ciążę przed okiem kamery w trakcie kręcenia swojego programu. Czasem wykorzystuje do tego obszerniejsze ciuchy, innym razem kosz z praniem, psa lub kota. Jak widać, jej sposoby nie zawiodły i udało jej się zataić informację o ciąży przez pierwsze miesiące. Zdradziła, że jednym z powodów była pandemia koronawirusa.

O tym, że jestem w ciąży dowiedziałam się na samym początku pandemii. Myślę, że wszyscy pamiętamy, jak się wtedy czuliśmy, nie wiedzieliśmy, na czym stoimy i co będzie dalej – wyznała Chincz.

To jednak nie jedyna przyczyna tego, że dziennikarka nie informowała o tym, że ponownie zostanie mamą. Rok temu Chincz podjęła bardzo ważny temat na swoim blogu odnośnie zadawania niewygodnych pytań kobietom o ciążę. Odniosła się wtedy do pytań, których sama dostawała w tamtym czasie bardzo dużo. Odpowiedziała na nie, mając nadzieję, że swoją postawą uświadomi innym, że takie pytania mogą sprawić kobiecie przykrość.

„Ula, jesteś w ciąży?”
– „Od bardzo wielu lat się staram. Bardzo bym chciała, ale wciąż mi się nie udaje”
-” To jesteś w ciąży?”
– „Nie, po prostu się najadłam”
– „Ciąża jak nic!” 
– „Wiesz, gdy nagrywałam ten film, byłam w ciąży, ale potem poroniłam”
– „Czy przypadkiem nie jest pani w ciąży?”
– „Nie jestem w ciąży. Niestety, nie mogę mieć więcej dzieci”.

Przekaz dziennikarki spowodował, że tym razem Chincz nie dostawała pytań odnośnie tak osobistej sprawy. Prezenterka postanowiła podziękować swoim odbiorcą za to, że ułatwili jej dzięki temu pierwsze miesiące ciąży.

Ogromne podziękowanie dla tych wszystkich, którzy się domyślali, coś zauważyli, dla tych, którzy się spodziewali i których gdzieś spotkałam np. przypadkiem na ulicy.

Dziękuję wam bardzo serdecznie za to, że wzięliście sobie do serca mój film o pytaniach o ciążę, że wykazaliście się taktem, empatią, i nie pytaliście. Że pokazaliście zrozumienie dla tego, że przyszła mama potrzebuje spokoju, że musi ogarnąć się sama ze sobą – bo to przecież różnie bywa – i że kiedy będzie gotowa, to wam po prostu sama wszystko powie. Tak, jak ja dzisiaj – mówiła Chincz.

Krótka Instrukcja. O Poronieniu

Bardzo delikatnym tematem związanym z niechcianymi pytaniami i ciążę jest poronienie. Wiele kobiet, które przeżyły utratę dziecka, długo zwleka z informowaniem otoczenia o ciąży. Z myślą o kobietach, które doświadczyły poronienia powstała KIORP, czyli Krótka Instrukcja: o Poronieniu.

O Instrukcji myślimy jak o znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chce podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację. 

Instrukcję stworzyliśmy razem z kobietami, które doświadczyły poronienia, ich partnerami i bliskimi, fundacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się tym tematem w Polsce, oraz specjalistami – lekarzami i lekarkami specjalizującymi się w ginekologii i położnictwie, położnymi, prawniczkami, psychologami i psychoterapeutami.

Tematy związane z poczęciem i ciążą są często kontrowersyjne i pojmowane bardzo różnie, zależnie od światopoglądu. Niektóre kobiety wolą używać sformułowania utrata ciąży lub utrata dziecka, niż poronienie. Pisząc Instrukcję, postanowiliśmy stosować te sformułowania zamiennie. Chcemy skupić się na tym, co nas łączy, nie dzieli, a różnice między nami – uszanować. Niezależnie od tego, czy było to poronienie na wcześniejszym czy późniejszym etapie ciąży, masz prawo myśleć o swoim doświadczeniu na własny sposób i przeżywać je zgodnie ze sobą i swoimi wartościami. Ten poradnik jest dla każdej i każdego z Was, którzy szukają wsparcia w swojej sytuacji.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Za zdjęciu muzyk Travis Barkera oraz Kourtney Kardashian - Hellozdrowie

„Zamrożenie jajeczek niczego nie gwarantuje”. Kourtney Kardashian szczerze o swoich problemach z płodnością

Rodzina informuje o okolicznościach śmierci 33-letniej Doroty, która w 20. tygodniu ciąży trafiła do szpitala w Nowym Targu - czarno-białe zdjęcie, na którym widzimy rękę kobiety z wenflonem

Kazano jej leżeć z nogami w górze, bo może wody powrócą. Wstrząsająca relacja rodziny zmarłej 33-latki z Nowego Targu

Na zdjęciu smutna i załamana kobieta opierająca się na parapecie okiennym- HelloZdrowie

„Gdy szłam do toalety, szli ze mną, sprawdzali, czy nie prę”. Kobieta w zagrożonej ciąży była w szpitalu traktowana jak przestępczyni

Na zdjęciu para bliźniąt- niemowląt trzymanych na kolanach przez siedzącego rodzica

Zaszła w ciążę dwa razy w ciągu miesiąca. Czym jest superfetacja?

Agnieszka Hyży choruje na ospę wietrzną - na zdjęciu pozuje w złotej, cekinowej sukience.

Agnieszka Hyży zaraziła się od dzieci chorobą zakaźną. „Zawodowo, prywatnie zmiany o 180 stopni. Do odwołania”

„Mam wrażenie, że poród to przestrzeń, do której mogłabym zaprosić więcej osób, przy których dobrze się czuję”. Pauka Chmielewska o swoim siódmym porodzie, ale pierwszym domowym

Kobieta w ciąży przegląda zdjęcia USG | Hello Zdrowie

Pełna i darmowa procedura in vitro w Warszawie. Otwarcie oddziału już 26 maja!

Opryszczka u dziecka – jakie są jej przyczyny? Jak ją leczyć?

Natalie Bright

„Życie bez dzieci nadal może być satysfakcjonujące i szczęśliwe” – podkreśla 42-letnia TikTokerka, która usłyszała, że „poniosła porażkę”

Hilary Swank

48-letnia Hilary Swank urodziła bliźnięta. „To nie było łatwe” – wyznała aktorka

Laura Benanti

Laura Benanti poroniła podczas występu na scenie. „Wiedziałam, że to się dzieje” – wyznała

Kobieta i mężczyzna siedzą na podłodze, przytulają się. Obok stoi pies i patrzy przez okno

Fundacja Czułość: Sytuacja kobiet roniących w Polsce jest wciąż dramatyczna

Poród

Piękno narodzin uchwycone w jednym kadrze. Wyłoniono zwycięzców Birth Photography Image Competition 2023!

Aktorka na dwa lata przed siedemdziesiątką została mamą. Informacja wywołała w Hiszpanii oburzenie

Angelika Domańska

Angelika Domańska odebrała syna. Sąd uchylił decyzję o umieszczeniu chłopca w domu dziecka

„Czym innym jest spędzać z dzieckiem czas i pytać je o różne rzeczy, a czym innym węszyć, podglądać, nasłuchiwać. To forma agresji”. O nadopiekuńczych rodzicach mówi psycholożka Magdalena Halicka

Ciężarna leży na badaniu u lekarki

Najnowocześniejsze nieinwazyjne testy prenatalne nowej generacji będą dostępne w warszawskim Szpitalu Południowym

„Mama w formie” Marty Stoberskiej pod matronatem Hello Zdrowie. Lektura obowiązkowa dla wszystkich przyszłych i młodych mam

Bliźnięta

Lekarze nie dawali im szans na przeżycie. Najwcześniej urodzone bliźnięta wpisano do Księgi Guinnessa

„Emocje na tym etapie są o wiele, wiele potężniejsze od ciebie”. Kylie Jenner szczerze o depresji poporodowej

WHO alarmuje: co dwie minuty umiera jedna kobieta w trakcie ciąży lub porodu

Diane Kruger

Diane Kruger wyznała, dlaczego zmieniła zdanie odnośnie do posiadania dzieci. „Zawsze bałam się utknąć”

„Na początku ciąża była zagrożona i ja nie umiałam się cieszyć”. Dominika Gwit o trudnej drodze do macierzyństwa

Noworodek

Odmówiono im nadania nietypowego imienia córce. Według urzędników było „zbyt męskie”