Przejdź do treści

Agnieszka Włodarczyk: nigdy wcześniej nie chciałam mieć dziecka

Agnieszka Włodarczyk
Agnieszka Włodarczyk: nigdy wcześniej nie chciałam mieć dziecka/ PHOTO: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Zastanawiałam się nawet, czy mam jakikolwiek instynkt macierzyński” – napisała na swoim profilu na Instagramie Agnieszka Włodarczyk. Aktorka w szczerym wpisie poruszyła kwestię wywierania presji wobec kobiet, by te zostały matkami. Jak przyznała, sama nigdy nie przepadała za dziećmi.

„Nigdy wcześniej nie chciałam mieć dziecka”

„Może to odrobinę kontrowersyjne( chociaż nie wiem dlaczego), ale ja tak naprawdę nigdy wcześniej nie chciałam mieć dziecka. Wszelkie zrywy czy pomysły, żeby je mieć, wynikały raczej z oczekiwań innych wobec mnie

Tymi słowami Agnieszka Włodarczyk rozpoczęła wpis na swoim profilu na Instagramie. Aktorka, która właśnie spodziewa się dziecka, opublikowała zdjęcie, prezentując swój ciążowy brzuch. Podzieliła się także własnymi odczucia odnośnie do macierzyństwa. Pod fotografią szczerze wyznała, że nigdy nie należała do osób, które interesują się dziećmi.

Nigdy nie należałam do osób, które zaglądają do wózków i podniecają się ich „zawartością”, nie zaczepiałam matek z maluszkami w celu odbycia rozmowy, a na wizję spędzenia paru godzin w samolocie obok płaczącego dziecka robiło mi się słabo” – dodała. 

40-latka ma nadzieję, że zmieni się to, kiedy sama zostanie mamą. Otwarcie przyznała jednak, że prawdopodobnie zostanie fanką jedynie swojego dziecka.

I chyba nie ma w tym nic złego, jest jak jest a ja jestem na tyle dorosła, żeby się do tego przyznać” – wyjaśnia.

Seksuolożka i terapeutka Patrycja Wonatowska

Agnieszka Włodarczyk o instynkcie macierzyńskim: potrzebowałam do tego dojrzałości

Włodarczyk wspomina, że już od najmłodszych lat wolała przebywać w towarzystwie starszych od siebie osób.

Wzruszali mnie starsi ludzie, i to z nimi wolałam spędzać czas, rozmawiać, czy dosiadać się do nich w parku. Tak samo z wielkim entuzjazmem, spędzałam czas wśród zwierząt, o czym akurat doskonale wiecie” – napisała. 

Gwiazda zaznaczyła także, że przez lata zastanawiała się, czy w ogóle odnajdzie kiedyś w sobie instynkt macierzyński.

„Zastanawiałam się nawet czy mam jakikolwiek instynkt macierzyński. I dopiero teraz w wieku 40 lat wiem, że go mam. Potrzebowałam do tego dojrzałości, odpowiedniego partnera, opieki z Jego strony, poczucia bezpieczeństwa- po prostu miłości.

Dlaczego o tym piszę? Bo życie mi pokazało, że nie warto ulegać jakiejkolwiek presji otoczenia, dziadków, babć, partnerów czy wieku” – podsumowała. 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Kobiety o wpisie Agnieszki Włodarczyk

Wpis Włodarczyk doczekał się ponad 18 tys. polubień. Kobiety w komentarzach dzielą się swoimi historiami. Zaznaczają, że również odczuwają w swoim życiu presję ze strony innych na zostanie mamą, co nie jest zgodne z ich odczuciami.

„Ciągle słyszę „Ty już musisz, młodsza nie będziesz „ nie nie muszę i nie czuję tego. Kocham psy”

„Napisałaś dokładnie to, co mam w głowie! Bardzo dziękuję za te słowa. Wiem doskonale, czym jest taka presja otoczenia. A nie ma chyba nic gorszego niż matka, która nie jest gotowa psychicznie na dziecko”

„Miałam tak samo! Nigdy nie interesowały mnie czyjeś dzieci i męczyły mnie rozmowy o dzieciach. Od momentu,, kiedy urodziłam swojego syna, kocham Tylko jego i dalej moje nastawienie do innych dzieci się nie zmieniło”

„Ja nigdy nie byłam fanką dzieci i nadal nie jestem mimo, że mam swoje dziecko. Nadal nie jaram się innymi dziećmi, nawet szczerze mogę powiedzieć nie wszystkie są piękne, słodkie i cudowne no cóż taka już jestem” –

czytamy.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: