Przejdź do treści

Boris Johnson i jego żona Carrie spodziewają się 'tęczowego dziecka’

Boris Johnson i Carrie Johnson
Boris Johnson i jego żona Carrie spodziewają się tęczowego dziecka/ Photo by Leon Neal - WPA Pool/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Brytyjski premier Boris Johnson i jego żona spodziewają się drugiego dziecka. Carrie Johnson poinformowała również w mediach społecznościowych, że w styczniu poroniła. 

Boris i Carrie Johnson spodziewają się 'tęczowego dziecka’

Carrie Johnson, żona premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, ogłosiła, że ​​para spodziewa się drugiego dziecka. Informacją podzieliła się na swoim profilu na Instagramie. Wyznała również, że ma nadzieję na spędzenie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia z „tęczowym dzieckiem”. W ten sposób określane są dzieci, które rodzą się po tym, jak wcześniejsza ciąża zakończyła się poronieniem, porodem martwego dziecka lub śmiercią w okresie niemowlęcym. Carrie wyjaśniła, że na początku roku poroniła, co pozostawiło ją „ze złamanym sercem”.

„Czuję się niezwykle błogosławiona, że znowu jestem w ciąży, ale byłam też kłębkiem nerwów. Problemy z płodnością mogą być naprawdę trudne dla wielu ludzi, szczególnie gdy na platformach takich jak Instagram wygląda, że wszystko zawsze idzie wyłącznie dobrze” – napisała.

33-latka wyznała również, że ​​chce podzielić się swoim doświadczeniem poronienia, aby pomóc innym parom.

„Znalazłam prawdziwe pocieszenie, słuchając ludzi, którzy również doświadczyli straty, więc mam nadzieję, że w jakiś bardzo mały sposób dzielenie się tym może pomóc innym” – dodała.

Johnsonowie uczcili pracę lekarzy w pandemii

Para ma już jednego syna, który urodził się w kwietniu ubiegłego roku. Boris Johnson w chwilę przed tym wydarzeniem trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. By uczcić pracę lekarzy, którzy pomogli mu dojść do zdrowia, brytyjski premier wraz z żoną nazwali swojego syna na cześć medyków.

„Wilfred po dziadku Borisa, Lawrie po moim dziadku, Nicholas po dr Nicku Price’u i dr Nicku Harcie – dwóch lekarzach, którzy uratowali życie Borisa w zeszłym miesiącu” – napisała Carrie na swoim profilu na Instagramie po urodzeniu pierwszego syna.

KIOP, czyli Krótka Instrukcja. O Poronieniu

W Hello Zdrowie wiemy, że temat poronienia jest dla wielu osób trudny, ale istnieje i trzeba o nim mówić. Właśnie dlatego kilka miesięcy temu stworzyliśmy KIOP, czyli Krótką Instrukcję Obsługi Poronienia.

Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które doświadczyły poronienia, ich partnerów oraz wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak wspomagać osoby, które znalazły się w takiej sytuacjiCzy tą osobą jest przyjaciółka, brat, żona, pacjentka czy kolega z pracy.

Instrukcję stworzyliśmy razem z kobietami, które doświadczyły poronienia, ich partnerami i bliskimi, fundacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się tym tematem w Polsce, oraz specjalistami – lekarzami i lekarkami specjalizującymi się w ginekologii i położnictwie, położnymi, prawniczkami, psychologami i psychoterapeutami.

Tematy związane z poczęciem i ciążą są często kontrowersyjne i pojmowane bardzo różnie, zależnie od światopoglądu. Niektóre kobiety wolą używać sformułowania utrata ciąży lub utrata dziecka, niż poronieniePisząc Instrukcję postanowiliśmy stosować te sformułowania zamiennie.

Chcemy skupić się na tym, co nas łączy, nie dzieli, a różnice między nami – uszanować. Niezależnie od tego, czy było to poronienie na wcześniejszym czy późniejszym etapie ciąży, masz prawo myśleć o swoim doświadczeniu na własny sposób i przeżywać je zgodnie ze sobą i swoimi wartościami. Ten poradnik jest dla każdej i każdego z Was, którzy szukają wsparcia w swojej sytuacji.

Instrukcję bezpłatnie możesz pobrać TUTAJ.

 

Źródło: The Guardian, CNN

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: