Przejdź do treści

Diane Kruger wyznała, dlaczego zmieniła zdanie odnośnie do posiadania dzieci. „Zawsze bałam się utknąć”

Diane Kruger
Diane Kruger szczerze o tym, dlaczego zmieniła zdanie odnośnie do posiadania dzieci. "Zawsze bałam się utknąć"/ fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Zawsze bałam się zaangażować w coś i utknąć w jakiejś sytuacji, ponieważ widziałam, jak moja mama to robiła. Myślę, że gdyby miała trochę później dzieci, mogłaby więcej podróżować i wcześniej wydostać się z dysfunkcyjnego małżeństwa” – powiedziała Diane Kruger. Aktorka przyznała, że dopiero po trzydziestce pierwszy raz poczuła, że chce zostać mamą.

„Zawsze bałam się utknąć”

Diane Kruger, aktorka znana z takich produkcji jak „Troja”, „Skarb narodów”, „Bękarty wojny” czy „W ułamku sekundy”, otworzyła się w najnowszym wywiadzie na temat posiadania dzieci. Hollywoodzka gwiazda urodziła swoje pierwsze dziecko cztery lata temu w wieku 42 lat. Jak przyznała 46-latka w rozmowie z Caroline Stanbury w podcaście „Dear Media Divorced Not Dead”, przez większość swojego życia nie czuła pragnienia, by zostać mamą. Wyznała, że duży wpływ na jej poglądy w temacie macierzyństwa miało jej dzieciństwo.

„Zawsze bałam się zaangażować w coś i utknąć w jakiejś sytuacji, ponieważ widziałam, jak moja mama to robiła. Myślę, że gdyby miała trochę później dzieci, mogłaby więcej podróżować i wcześniej wydostać się z dysfunkcyjnego małżeństwa” – wyjaśniła.

Wspomniała również, że patrzyła na swoją mamę i widziała, jak bardzo jest nieszczęśliwa. „Czułam, że może nie jestem stworzona do takiego życia” – mówiła dalej. Aktorka wyjaśniła, że nie były to jednak jedyne powody, dla których wcześniej zrezygnowała z rodzicielstwa.

„Na mnie też ciążyła duża presja. Nie jestem z zamożnej rodziny, więc zawsze wiedziałam, że jeśli mi się nie powiedzie, będę musiała wrócić i znaleźć normalną pracę. To bardzo rozbudzało moje ambicje” – mówiła.

I dodała, że zmianę zaobserwowała dopiero, gdy przekroczyła trzydziestkę. Wtedy pierwszy raz poczuła, że chce zostać mamą.

„Może to jest to, co ludzie mówią o kobietach, że nagle włącza się zegar biologiczny (…) Pamiętam, że zaczęłam się tak czuć po trzydziestce. Myślałam: 'Po co to wszystko robię?’, 'Dlaczego tak ciężko pracuję, próbując zarobić pieniądze?’, 'Co to wszystko jest tego warte?'” – tłumaczyła.

Edyta Broda bezdzietnik.pl

„Była najlepszym, co kiedykolwiek przydarzyło się w moim życiu”

Aktorka wraz ze swoim obecnym partnerem, reżyserem Normanem Reedusem powitała na świecie córkę Novę w 2018 r. Kruger wyznała, że starała się o dziecko jednak znacznie wcześniej. Najpierw ze swoim wcześniejszym partnerem, a następnie zastanawiała się nad zostaniem samotną matką.

„Byłam wtedy w bardzo poważnym związku. Bardzo staraliśmy się o dziecko, ale nie wyszło. A potem zostałam singielką i pomyślałam: 'Może i tak po prostu łatwiej jest zrobić to samej. Nie musisz nikogo pytać o zgodę odnośnie do szkoły dziecka ani na to, gdzie będziesz mieszkać” – wspominała.

Diane Kruger przyznała, że kiedy zastanawiała się nad sposobem zostania mamą, zaczęła spotykać się ze swoim obecnym partnerem.

„Nova naprawdę wydarzyła się, kiedy najmniej się tego spodziewałam i najbardziej tego potrzebowałam” – powiedziała i dodała – „Była absolutnie najlepszym, co kiedykolwiek przydarzyło się w moim życiu.”

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: