Przejdź do treści

Jak powiedzieć 7-latkowi o rozwodzie? Radzi Marta Bąkowska, psycholog dziecięca [WIDEO]

Marta Bąkowska
Marta Bąkowska
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Każdy wiek dziecka wymaga innego podejścia, jeśli chodzi o trudne rozmowy. Jak rozmawiać o rozwodzie z 7-latkiem? Dowiesz się z najnowszej rozmowy Kamili Ryciak z Martą Bąkowską, psycholog dziecięcą.

Decyzja o rozwodzie jest trudna dla obojga partnerów. Jeszcze trudniejsza jednak może okazać się rozmowa o niej z dzieckiem. Jak powiedzieć 7-latkowi o rozwodzie, żeby ta informacja była dla niego jak najmniej bolesna? Tłumaczy psycholog dziecięca Marta Bąkowska.

„Rozmawiajmy o faktach, które mają miejsce. Nie fantazjujmy, nie bazujmy na jakichś wyobrażeniach, nie wymyślajmy historii, nie mówmy: zobaczymy, może to się zmieni” – podkreśla psycholog.

O czym jeszcze warto pamiętać? Zobacz całą rozmowę na naszym kanale na YouTubie i sprawdź, co jeszcze radzi specjalistka. Wszystkie części wywiadu znajdziesz tu. Dowiesz się z nich między innymi, jak rozmawiać z 2, 4-latkiem o rozwodzie. Niedługo kolejne części wywiadu z Martą Bąkowską, a w nich odpowiedź na pytanie, jak przekazać dziecku informację o innej ciężkiej do przyjęcia dla niego wiadomości: poronieniu.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: