Przejdź do treści

Maja przyszła na świat, ważąc prawie 7 kg. Jest jednym z największych noworodków w Polsce

Noworodek / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Godzinę temu w naszym szpitalu na świat przyszła Maja – jeden z największych noworodków w Polsce! Waga 6860 g i 66 cm” – poinformowano w poniedziałek (3.08) na oficjalnym profilu Piekarskiego Centrum Medycznego. Zarówno dziewczynka, jak i jej mama czują się dobrze.

Największy polski noworodek

Maja urodziła się 3 sierpnia 2020 roku. W chwili narodzin ważyła 6860 g i mierzyła 66 cm. O przyjściu na świat tak dużego noworodka poinformowało Piekarskie Centrum Medyczne, gdzie odbywał się poród.

„Uwaga, uwaga!!!!
Godzinę temu w naszym szpitalu na świat przyszła Maja – jeden z największych noworodków w Polsce!!!!!
Waga 6860 i 66 cm.

Zdjęcie postaramy się opublikować w późniejszym terminie. Mama i dziecko czują się dobrze. Pozdrawiamy gorąco” – czytamy na profilu szpitala na Facebooku.

Dziewczynka to jeden z największych noworodków urodzonych w Polsce. Dla porównania – przeciętna waga noworodka w naszym kraju wynosi ok. 3250-3400 g.

Cesarskie cięcie

Przyjście na świat Mai odbyło się przez cesarskie cięcie. 35-letnia mama i dziewczynka czują się dobrze. Na Maję w domu czeka dwójka starszego rodzeństwa. 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.