Przejdź do treści

„Patrzysz na siebie i myślisz 'masakra’. Tak jakby nieadekwatnie do mojego wieku postarzała się moja część intymna”. Tatiana Okupnik szczerze o połogu

Tatiana Okupnik / fot. Wojciech Olkusnik/DDTVN
Tatiana Okupnik / fot. Wojciech Olkusnik/DDTVN
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„W trakcie porodu została mi przerwana cała tylna powięź pochwy, całe mięśnie zostały rozerwane – czyli nie możesz się wypróżniać, bo nie możesz przeć i tak dalej. Czyli wszystko było fajnie i się trzymało – i nagle to wszystko ci za przeproszeniem wypada” – powiedziała Tatiana Okupnik w podcaście Kamila Balei „Tato, no weź!”. To kolejny raz, gdy piosenkarka wraca wspomnieniami do czasu swojego porodu i połogu.

Tatiana Okupnik o macierzyństwie

Tatiana Okupnik była gościnią podcastu Kamila Balei „Tato, no weź!”. W rozmowie z dziennikarzem otwarcie opowiedziała o tym, co spotkało ją podczas ciąży, porodu oraz połogu. Piosenkarka po raz kolejny wyjaśniła, że mówi o macierzyństwie bez lukru i wstydu, by pomóc innym kobietom.

W 2020 roku artystka opowiedziała, że jej pierwszy poród zakończył się komplikacjami. Wokalistka po trwającym ponad 30 godzin porodzie cierpiała na rektocele, czyli „wypadanie” odbytnicy przez pochwę. I chociaż to rzadka przypadłość, gdy Tatiana Okupnik zaczęła o tym mówić, okazało się, że wiele innych kobiet miało podobne przejścia.

Tatiana Okupnik / MW Media

„Twoje ciało ci nie pozwala”

„To też tłumaczy, dlaczego u mnie było minus pięćset sto dziewięćset libido. W trakcie porodu została mi przerwana cała tylna powięź pochwy, całe mięśnie zostały rozerwane – czyli nie możesz się wypróżniać, bo nie możesz przeć i tak dalej. Czyli wszystko było fajnie i się trzymało – i nagle to wszystko ci za przeproszeniem wypada. Czułaś się fajnie przed i z twoim ciałem było wszystko OK – ja się czułam zmysłowo, seks był w ogóle dla mnie bardzo ważny. A nagle jest coś takiego, że twoje ciało ci nie pozwala, nie myślisz o tym, bo wszystko się zmieniło, patrzysz na siebie i myślisz 'masakra’. Tak jakby nieadekwatnie do mojego wieku postarzała się moja część intymna” – powiedziała Okupnik w rozmowie z Kamilem Baleją.

Artystka dodała:

„Jak czujesz dziewczyno, że coś jest nie tak, że nie wróciło do normy – szukaj do skutku. Te operację są na NFZ. Większość z tych problemów jest odwracalnych, tylko trzeba szybko reagować„.

Depresja w ciąży

Wokalistka podjęła się także tematu depresji w ciąży. Okupnik sama przyznała, że kiedy była w takim stanie, szukała informacji na ten temat w internecie i nic nie znajdowała. Samopoczucie artystki z każdym kolejnym tygodniem się pogarszało. Jak wyjaśnia Okupnik, w tym czasie otoczenie tylko lukrowało rzeczywistość, co nie pomagało. Podobnie wyglądało to w czasie połogu. Problemy zgłaszanie przez piosenkarkę były bagatelizowane nawet przez lekarzy.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: