2 min.
Rak piersi nie przekreśla marzeń o macierzyństwie! Ola „Kobieta rakieta” jest tego przykładem

Rak nie przekreśla marzeń o macierzyństwie! Ola "Kobieta rakieta" jest tego przykładem/ Rawpixel
„Rak nie musi odebrać marzeń, może je tylko trochę odsunąć w czasie” – napisała na swoim profilu na Instagramie Agnieszka Witkowicz-Matolicz, dziennikarka i autorka książki „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”. Ola, jedna z bohaterek, po prawie 4 latach od usłyszenia diagnozy raka piersi, urodziła syna.
„Kobieta rakieta” po raku piersi urodziła syna
„Chyba ta mina mówi wszystko. Stefanie, nasz mały cudzie, witamy cię na świecie! – napisała Aleksandra, znana w mediach społecznościowych jako „Kobieta rakieta”.
Ola jest nie tylko bohaterką książki pt., „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”. Współpracowała także z nami w trakcie tworzenia Krótkiej Instrukcji Obsługi Raka Piersi. Jest jedną z amazonek, która prawie 4 lata temu usłyszała druzgocącą diagnozę: rak piersi. Przez chorobę straciła pierś i włosy, ale na chemioterapię chodziła w różowej peruce, nie tracąc nadziei na zdrowie. I choć rak przesunął jej plany o założeniu rodziny, to nie odebrał ich. „Kobieta rakieta” właśnie przywitała na świecie swojego syna. To drugie dziecko amazonki. Młodej mamie gratulujemy i życzymy zdrowia!
Wyświetl ten post na Instagramie.
Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi
Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które chorują na raka piersi oraz wszystkich tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.
Instrukcja ma za zadanie być odpowiednikiem znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.
Podzieliliśmy ją na dwie części. W jednej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.
Polecamy jednak przeczytanie całości – poznasz perspektywę drugiej osoby, a także zobaczysz, jak wiele was łączy. Jeżeli nie jesteś osobą z doświadczeniem raka piersi – ciebie także zachęcamy do lektury. Dzięki niej zobaczysz, jak możesz pomóc osobom, które są w twoim otoczeniu – i podzielić się tą wiedzą z innymi.
Zobacz także

„Długo unikałam słów, że mam raka piersi. Przecież mam dopiero 24 lata”. Maja Gołębiewska o swojej chorobie

„Jak dokonasz czegoś takiego, to czujesz, że nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych” – mówi Paulina Buczek, która po chemioterapii ruszyła w samotną podróż motocyklem po Europie

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi. Jak powstawała?
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

29.05.2023
„20 proc. pacjentek, niejednokrotnie nawet z zaawansowaną endometriozą, nie ma żadnych dolegliwości bólowych” – mówi dr Jan Olek

27.05.2023
Uważano, że kobietom papierosy szkodzą szczególnie, niszcząc nie tyle ich zdrowie, co moralność. Jak kiedyś leczono tytoniem

25.05.2023
„Perspektywa psychoterapeuty nie ogranicza się do spojrzenia na indywidualne cierpienie. Sięga do tego, co się dzieje między światem a człowiekiem” – mówi Bogdan de Barbaro

23.05.2023