Przejdź do treści

Rak piersi nie przekreśla marzeń o macierzyństwie! Ola „Kobieta rakieta” jest tego przykładem

Niemowle
Rak nie przekreśla marzeń o macierzyństwie! Ola "Kobieta rakieta" jest tego przykładem/ Rawpixel
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Rak nie musi odebrać marzeń, może je tylko trochę odsunąć w czasie” – napisała na swoim profilu na Instagramie Agnieszka Witkowicz-Matolicz, dziennikarka i autorka książki „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”. Ola, jedna z bohaterek, po prawie 4 latach od usłyszenia diagnozy raka piersi, urodziła syna.

„Kobieta rakieta” po raku piersi urodziła syna

„Chyba ta mina mówi wszystko. Stefanie, nasz mały cudzie, witamy cię na świecie! – napisała Aleksandra, znana w mediach społecznościowych jako „Kobieta rakieta”.

Ola jest nie tylko bohaterką książki pt., „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”. Współpracowała także z nami w trakcie tworzenia Krótkiej Instrukcji Obsługi Raka Piersi. Jest jedną z amazonek, która prawie 4 lata temu usłyszała druzgocącą diagnozę: rak piersi. Przez chorobę straciła pierś i włosy, ale na chemioterapię chodziła w różowej peruce, nie tracąc nadziei na zdrowie. I choć rak przesunął jej plany o założeniu rodziny, to nie odebrał ich. „Kobieta rakieta” właśnie przywitała na świecie swojego syna. To drugie dziecko amazonki. Młodej mamie gratulujemy i życzymy zdrowia!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aleksandra (@kobieta_rak.ieta)

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które chorują na raka piersi oraz wszystkich tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Instrukcja ma za zadanie być odpowiednikiem znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.

Podzieliliśmy ją na dwie części. W jednej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Polecamy jednak przeczytanie całości – poznasz perspektywę drugiej osoby, a także zobaczysz, jak wiele was łączy. Jeżeli nie jesteś osobą z doświadczeniem raka piersi – ciebie także zachęcamy do lektury. Dzięki niej zobaczysz, jak możesz pomóc osobom, które są w twoim otoczeniu – i podzielić się tą wiedzą z innymi.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.