3 min.
Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi. Jak powstawała?

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi - uczestnicy drugich warsztatów
Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi już jest! To darmowy e-book opracowany przez Hello Zdrowie, zawierający praktyczne wskazówki dla chorych, ich bliskich i znajomych, a także pracodawców. Zobacz, jak wyglądało spotkanie, w którym udział wzięły dziewczyny i kobiety, które przeszły raka piersi, ich bliscy – chłopak, mąż, przyjaciółka, córka, specjaliści – chirurdzy, onkolog, psychoonkologowie, a także fundacje – Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią. Zajrzyj także na stronę Instrukcji.
Wejdź na stronę Krótkiej Instrukcji Obsługi Raka Piersi
Krótka Instrukcji Obsługi Raka Piersi to podręczny darmowy przewodnik, który poradzi i podpowie, jak można ułatwić sobie życie, kiedy naszą rzeczywistością jest rak piersi. W instrukcji znajdują się m.in. porady, jak przygotować się do wizyty lekarskiej; jak zorganizować swoją codzienność w trakcie leczenia choroby; gdzie szukać sprawdzonej wiedzy. Bliscy i współpracownicy dowiedzą się z kolei o potrzebach osób chorych i tym, w jaki sposób rozmawiać z nimi tak, aby faktycznie je wspierać.
Krótka Instrukcji Obsługi Raka Piersi – obejrzyj relację
Zobacz, jak wyglądały drugie warsztaty poświęcone KIORP.
W spotkaniu udział wzięły nie tylko dziewczyny z doświadczeniem raka piersi, lekarze: chirurdzy, onkolodzy i psychoonkolodzy, przedstawiciele fundacji, a także – często pomijane w dyskusji o chorobie – osoby bliskie. Zależało nam, żeby odtworzyć relacje między tymi grupami, spojrzeć na kluczowe w tym doświadczeniu kwestie z różnych perspektyw. Pracowaliśmy podzieleni na zespoły, rozmawialiśmy o tym, co pacjentki i ich bliscy słyszą, mówią, czują i widzą na kolejnych etapach diagnozy i leczenia. Potem przyszła kolej na omawianie wyników tej burzy mózgów na forum.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi – uczestnicy drugich warsztatów
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Rozmawialiśmy nie tylko o tym, co można poradzić samym dziewczynom – ale i tym, jak wszystkie te grupy mogą funkcjonować jak najlepiej w realiach niedoskonałego systemu.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi – uczestnicy drugich warsztatów
Przeczytaj Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi i podziel się ze znajomymi.
Krótka Instrukcji Obsługi Raka Piersi – też możesz pomóc
Instrukcja jest już gotowa, ale na jej podstronie na HelloZdrowie wciąż będziemy pisać o raku piersi – i z perspektywy medycznej, i codziennej – życiowej. Chcemy, żebyście mogły i mogli współtworzyć z nami tę stronę.
Razem możemy zmienić postrzeganie kobiet z rakiem piersi. Choroba nie musi definiować całego życia. Jest jego częścią, ale nadal w chorobie najważniejszy jest człowiek.
Chorują coraz młodsze dziewczyny. Takie, które chcą – jak ich rówieśniczki – pracować, podróżować, spędzać czas z przyjaciółmi, żartować, tańczyć, malować się, kochać… Chcemy, żeby o raku piersi można było mówić głośno jako czymś, co się przydarza, ale nie musi zdominować całego życia – to ty decydujesz, jak przejść przez ten etap.
Chcesz nam opowiedzieć, jak wrócić do normalności po diagnozie? Jak rozmawiałaś z bliskimi o raku? Co powinna mieć w kosmetyczce dziewczyna podczas chemioterapii? Jak się ubierałaś po mastektomii lub jak wyglądało twoje życie uczuciowe w trakcie terapii?
Przyślij nam swój tekst, korzystając z formularza poniżej.
powered by Typeform
Wejdź na stronę Krótkiej Instrukcji Obsługi Raka Piersi
Poleć ten materiał zainteresowanym profilaktyką raka piersi
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

06.02.2023
Alicja Czarnecka: „Zakończyłam leczenie onkologiczne z ogromnym apetytem na życie. Nie sądziłam, że depresja dopadnie mnie po czasie”

05.02.2023
„Wyjście z toksycznego związku nie łatwe, ale jest możliwe. I trzeba to zrobić. Dla siebie”. Dr Bogdan Stelmach o niezdrowych relacjach w parze

04.02.2023
Sproszkowane kraby, lewatywa z winogron, pijawki i operacje szpikulcem. Jak kiedyś leczono raka

02.02.2023