Przejdź do treści

Urodziła troje dzieci w 10 miesięcy. „Brzmi to jak szaleństwo i tak właśnie było”

Sarita Holland- Hello Zdrowie
Cała trójka dzieci Sarity ma teraz 13 lat źródło: @saritaholland Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Sarita Holland jest mamą trójki dzieci, które urodziły się w tym samym roku. Co ciekawe, nie są to trojaczki. Jej niezwykłą historię opisuje „Mirror”.

„Irlandzkie bliźnięta” – co to znaczy?

Sarita Holland to australijska influencerka, której konto @saritaholland zgromadziło prawie 33 tys. obserwatorów. Swoje życiowe perypetie chętnie relacjonuje zarówno na Instagramie, jak i na TikToku. A w jej życiu naprawdę wiele się dzieję, ponieważ jest mamą trójki dzieci, które przyszły na świat w tym samym roku.

 „Rok, kiedy wszystkie skończą 18 lat, będzie dla mnie naprawdę kosztowny” – żartuje Sarita.

Na razie ma trójkę trzynastolatków: dwóch chłopców i jedną córkę. Pierwsza urodziła się Stevie. W tym samym roku na świat przyszli bliźniacy jednojajowi: Kip i Bowie. Stało się to zaledwie 10 miesięcy po narodzinach ich starszej siostry. To możliwe, bo chłopcy byli wcześniakami: przyszli na świat w 31. tygodniu ciąży.

Dzieci, które przyszły na świat w odstępie krótszym niż 12 miesięcy, określa się mianem „irlandzkich bliźniąt”. Wiele mam chwali sobie tak niewielką różnicę między pociechami. Nie jest to jednak dobre dla zdrowia kobiety. Ginekolodzy zalecają, by z kolejną ciążą najlepiej odczekać rok, a nawet półtora.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Kobieta leży na szpitalnym łóżku i trzyma niemowlę na rękach

„Brzmi to jak szaleństwo i tak właśnie było”

Na TikToku Sarita Holland wspomina ten moment, kiedy będąc mamą niemowlaka, dowiedziała się, że ponownie jest w ciąży. I była to ciąża mnoga.

Dowiedziałam się, że znów jestem w ciąży, gdy moja córka miała zaledwie 10 tygodni. Potem okazało się, że w brzuchu mam dwoje dzieci, to było szaleństwo. Każdego roku cała trójka moich dzieci jest w tym samym wieku przez dwa miesiące” – śmieje się.

W swoich nagraniach Sarita opowiada też, jakim wyzwaniem było dla niej opieka nad niemowlakiem i jednoczesne bycie w mnogiej ciąży.

„To nie było łatwe” – zapewnia. „Na szczęście druga ciąża była niezbyt ciężka i czułam się w niej i po niej całkiem dobrze”.

Dzielna mama przyznaje, że posłała synków do szkoły rok później, żeby zapewnić córce własną przestrzeń, bez braci.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwińźródło: „Mirror”

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: