Przejdź do treści

Ma 22 lata i przechodzi menopauzę razem z mamą. „To zmiany w naszych ciałach, których doświadczają wszystkie kobiety”

Miranda McKeon
Miranda McKeon zmaga się z uderzeniami gorąca, które pojawiają się w wyniku menopauzy/ fot. Printscreen TikTok @Miranda McKeon
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Miejcie empatię dla swoich matek!” – apeluje Miranda McKeon. 22-letnia aktorka z powodu raka piersi musi stosować leki zatrzymujące w jej organizmie produkcję estrogenu i progesteronu. W konsekwencji przechodzi teraz menopauzę, a doświadczenie to dzieli ze swoją mamą, która również jest w okresie transformacji menopauzalnej.

22-letnia Miranda McKeon przechodzi menopauzę

Miranda McKeon, 22-letnia aktorka znana z serialu „Ania, nie Anna”, odważnie stawia czoła życiu po zdiagnozowaniu raka piersi w 3. stadium. McKeon usłyszała diagnozę w 2021 r. po tym, jak podczas wyjazdu ze znajomymi wyczuła na swojej piersi guzek. Badanie USG oraz biopsja potwierdziły jej obawy, a nowotwór dał przerzuty także na węzły chłonne. Od tego czasu serialowa Josie Pye przeszła chemioterapię, a powrót do zdrowia skrupulatnie dokumentowała na swoim profilu na TikToku.

Młoda aktorka od dwóch lat jest wolna od raka i studiuje na uniwersytecie w Południowej Kalifornii. Nadal jednak dzieli się historią swojej podróży. W publikowanych filmach skupia się na objawach menopauzalnych, które przechodzi, oraz na krokach, jakie podjęła, by zachować płodność. Influencerka z powodu dalszej terapii przeciwnowotworowej zamroziła swoje jajeczka, by mieć możliwość w przyszłości zostać mamą. Do tego czasu musi regularnie przyjmować zastrzyki. Jak mówiła na jednym ze swoich filmów, leki zatrzymują w jej organizmie produkcję estrogenu i progesteronu, „które zasilają hormonozależnego raka”. To właśnie brak tych hormonów spowodował, że McKeon weszła w okres menopauzy w tak młodym wieku. Aktorka nie traci jednak dobrego samopoczucia i głośno opowiada o zmianach, jakie są jej udziałem.

„Menopauza i zdrowie kobiet zawsze były tematami tabu, które na szczęście w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność” – mówiła w rozmowie z magazynem „People” i dodała: „Istnieje wiele tematów związanych ze zdrowiem seksualnym kobiet, które nie są wystarczająco omawiane i dlatego nie są badane, finansowane ani rozwiązywane”

Materiały promocyjne

„Miejcie empatię dla swoich matek!”

Miranda McKeon na co dzień zmaga się z takimi objawami menopauzy, jak m.in. uderzenia gorąca. Na jednym ze swoich filmów pokazała, jak wygląda podczas takiego ataku i opowiedziała, co czuje.

Spójrz, jaka czerwona jestem na twarzy. Po prostu usiadłam i uderzyła mnie fala gorąca” – mówił.

Aktorka wyjaśniła, że przez uderzenia gorąca stara się nosić kilka warstw odzieży. Dzięki temu zawsze może zdjąć jedną warstwę i szybko się schłodzić.

„Miejcie empatię dla swoich matek!” – podkreśliła.

Szczerość aktorki zapewnia wyjątkowy wgląd w wyzwania i realia menopauzy w młodym wieku. W szczególności, że 22-latka przechodzi ten rozdział swojego życia wraz z mamą, która także jest w okresie menopauzalnym. Ta wyjątkowa sytuacja zapewniła obu kobietom źródło wzajemnego wsparcia i zrozumienia.

„Pamiętam, że miałam kilka pierwszych uderzeń gorąca i rozmawiałam o nich z mamą. Śmiałyśmy się, jakie to niedorzeczne, że obie przechodzimy menopauzę w tym samym czasie” – mówiła McKeon.

Historia aktorki nie tylko podnosi świadomość młodych kobiet na temat raka piersi, ale także rzuca światło na złożoność zdrowia kobiet. Jak sama przyznała, wczesne wejście w menopauzę pozwoliło jej spojrzeć na swoje ciało życzliwiej.

„To różne etapy życia i zmiany w naszych ciałach, których doświadczają wszystkie kobiety” – podkreśliła.

@mirandamckeon1i had coffee before recording this i will make a more cohesive in depth video explaining what its like but this is what youre getting for now sorry 🩷♬ original sound – Miranda McKeon

Anna Puślecka

KIOM, czyli Krótka Instrukcja. O Menopauzie

KIOM, czyli Krótka Instrukcja. O Menopauzie, powstała, żeby wspierać wszystkie kobiety, które przechodzą menopauzę, i te, które czują, że aktualnie doświadczane przez nie objawy mogą być z nią związane. Powstała także z myślą o osobach, które po prostu chcą się lepiej przygotować do tego etapu: czy dla siebie samych, czy po to, by wiedzieć, jak wspierać bliskie sobie kobiety.

Instrukcja jest po to, aby życzliwie, z troską i w sposób rzeczowy przedstawić Ci zagadnienia związane z menopauzą. Myślimy o niej jak o przyjaciółce, która już przeszła drogę, którą masz przed sobą. Dzieli się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, podpowiada możliwości działania tak, żebyś mogła nawigować przez ten etap jak najlepiej dla siebie.

Instrukcję stworzyłyśmy wspólnie z ekspertkami wielu dziedzin, które w sposób jasny, ciekawy i merytoryczny wyjaśniły wiele aspektów menopauzy, a także wspólnie z kobietami, które podzieliły się doświadczeniem tego okresu.

Krótka Instrukcja. O Menopauzie jest darmowa. Możesz przeczytać ją na stronie krotkainstrukcja.pl lub pobrać ją w formie PDF-a.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.