Przejdź do treści

W opolskim szpitalu urodziły się czworaczki. „Długo staraliśmy się o dziecko” – przyznała mama… czterech chłopców

Czworaczki
W opolskim szpitalu urodziły się czworaczki. "Długo staraliśmy się o dziecko" - przyznała mama chłopców/ fot. Facebook Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Opolski szpital powitał na świecie czworaczki. Chłopcy przebywają nadal w placówce i są otoczeni specjalistyczną opieką. „Przy porodzie uczestniczył zespół składający się z ponad 20 osób personelu medycznego, który zaopiekował się moją żoną. Każdy z rodzących się moich synków miał swojego lekarza neonatologa i dwie położne” – relacjonuje tata czworaczków.

W Opolu urodziły się czworaczki

Do niezwykłego porodu doszło w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, gdzie lekarze 25 września powitali na świecie czterech chłopców. Antoś, Janek, Olek i Staś urodzili się minuta po minucie w 29. tygodniu ciąży i ważyli mniej niż 1700 g. Jak wspomina pan Marcin, tata chłopców, do porodu został ściągnięty niemal cały personel. Stan dzieci oraz świeżo upieczonej mamy jest stabilny, a noworodki zostały otoczone specjalistyczną opieką.

„Pomimo niedzieli, przy porodzie uczestniczył zespół składający się z ponad 20 osób personelu medycznego, który zaopiekował się moją żoną” – mówi tata chłopców i dodaje: „Każdy z rodzących się moich synków miał swojego lekarza neonatologa i dwie położne. Chciałbym za to podziękować”

O urodzeniu się czworaczków poinformował personel medyczny na profilu na Facebooku opolskiego szpitala. Lekarze nazwali dzieci „Groszkami” i przypomnieli, że urodziły się na wczesnym etapie ciąży, przez co wciąż przebywają w szpitalu.

„Stan dzieci jest stabilny, czują się dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że urodziły się przed terminem, zatem z pewnością pod naszą opieką zostaną jeszcze jakiś czas, tzn. do uzyskania umiejętności picia przez smoczek” – napisali.

WHO: „Kontakt skóra do skóry jest kluczem do poprawy przeżycia wcześniaków”. To radykalna zmiana w zaleceniach

„Długo staraliśmy się o dziecko”

Świeżo upieczona mama przyznała, że od lat wraz z mężem starała się o dziecko. O tym, że jej rodzina znacznie się powiększy, dowiedziała się na początku ciąży.

„Długo staraliśmy się o dziecko. O tym, że powinniśmy się przygotować na narodziny czworga dzieci, dowiedzieliśmy się wcześnie. Było to dla nas zaskoczenie, ale także ogromna radość” – mówi pani Bożena.

Lekarze z opolskiego szpitala opublikowali również zdjęcia dzieci. Chłopcy mają na sobie śpioszki z wizerunkiem Batmana i owinięci w koc śpią spokojnie bez wiedzy o tym, jak są sławni.

„Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnej chwili wspólnie z rodzicami, chłopcom życzymy dużo zdrowia i samych pięknych chwil w ich życiu, a rodzicom – ogromu wytrwałości i wiele miłości” – podsumowali eksperci we wpisie. 

Redakcja Hello Zdrowie również przyłącza się do życzeń.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: