Zbiórka dla powodzian podczas 25. Biegu po Nowe Życie! Wspólnie pobiegnijmy i pomóżmy!

W tym trudnym czasie, kiedy południe i zachód Polski zmaga się z niszczycielskim żywiołem, organizatorzy Biegu po Nowe życie nie zapomnieli o dotkniętych powodzią. W trakcie sobotniego wydarzenia odbędzie się zbiórka darów. Co można przynieść?
Już w sobotę, 21 września, spotykamy się w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na Biegu po Nowe Życie, który redakcja Hello Zdrowie objęła swoim matronatem medialnym. Po raz 25. pomaszerujemy dla donacji i transplantacji narządów, ale nie tylko.
Bieg po Nowe Życie w geście pomocy tym, których dotknęła katastrofalna w skutkach powódź na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Górnym Śląsku, organizuje podczas wydarzenia zbiórkę żywności i środków higienicznych.
Co można przynieść? Suchą żywność z przedłużonym terminem ważności – kasze, ryż, makarony, wodę w butelkach, środki czystości, jak również suchą karmę dla zwierząt. Zebrane produkty zostaną przewiezione do jednego z punktów zbiorczych w Warszawie, tak by mogły jak najszybciej zostać przekazane powodzianom.
Więcej na temat Biegu po Nowe Życie i jego wspaniałej idei przeczytacie TUTAJ.
Z kolei jeśli chcecie wiedzieć, jak jeszcze można pomóc osobom dotkniętym przez powódź, poniżej kilka zweryfikowanych zbiórek:
Zbiórka Fundacji Siępomaga https://pomagam.pl/sospowodz
Zbiórka finansowa i materialna na stronie Caritas Polska: BLIK na numer +48 668 07 00 00 z tytułem POWODZ
Zbiórkę Polskiego Czerwonego Krzyża www.pck.pl
Na pomoc zwierzakom zbiera m.in. opolskie schronisko: pomagam.pl
i Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt: pomagam.pl.
W wielu miastach, m.in. w Warszawie, dary dla powodzian można przynosić także do siedzib Urzędów Dzielnic. Pokażmy, że nasi rodacy z południa kraju nie są w tych dniach sami!
RozwińZobacz także
Polecamy

Bieg, który łączy. „Daje nam poczucie jedności poza szpitalem, bez podziału na pacjentów i lekarzy, we wspólnej sprawie”. Transplantacyjna sztafeta przeszła przez Gdańsk

Bieg po Nowe Życie wraca do Gdańska. Po raz pierwszy w formule znanej z Wisły i Warszawy

Ane Piżl: „Rozmawiamy o wykluczeniu, ale bez martyrologii i licytacji, kto ma gorzej. Na koniec dnia więcej nas łączy, niż dzieli”. Zapraszamy na All Inclusive Film Festival!

„Zaniedbywałem rozwój, marzenia, brakowało mi siły i motywacji” – szczerze o walce o swoje zdrowie psychiczne mówi Mateusz Rumiński z Waksów
10:15 minsię ten artykuł?