3 min.
22-letnia kobieta wygląda jak dziecko. Od ludzi mijanych na ulicy słyszy: „Czy ten dzieciak jest w ciąży?!”

Lyndsey Ashton / fot. Instagram @lyndsey_ashton22
01.07.2022
Kolejna fala COVID-19 rozpędza się w Polsce. „Mamy bardzo wyraźny wzrost stężeń wirusa w ściekach, czyli chorych jest coraz więcej”
01.07.2022
Bezradni, zależni, słabi. Tacy będą dorośli wychowywani przez helikopterowych rodziców. Ostrzega Milena Wojnarowska, psycholożka
01.07.2022
Seks w upały. Jak ostudzić temperaturę, by atmosfera w łóżku pozostała gorąca?
30.06.2022
„Zapisałem panu tabletki, które sprawią, że penis będzie mniej bolał. Proszę wrócić, jak będzie pan się chciał starać o dziecko”. Ekspertka o podwójnych standardach
30.06.2022
3 mokre ręczniki – tego potrzebujesz przy przegrzaniu organizmu. Gdzie je przyłożyć, wyjaśnia ratownik medyczny
Lyndsey Ashton, chociaż ma 22 lata, wygląda jak dziecko. Wszystko przez bardzo rzadką odmianę raka, na którą zachorowała jako pięciolatka. W wyniku choroby kobieta przestała rosnąć i nie wygląda na swój wiek. W związku z tym na co dzień musi mierzyć się z bardzo przykrymi komentarzami.
Rzadka odmiana raka
O mięśniakomięsaku prążkowanokomórkowym, który jest bardzo rzadką odmianą raka, rodzina Lyndsey dowiedziała się, gdy dziewczynka miała pięć lat.
„Specjaliści z Bristol Children’s Hospital odkryli guza, rosnącego na mojej przysadce mózgowej za lewym okiem i atakującego mój mózg, po tym, jak nie mogłam prawidłowo otworzyć oczu” – powiedziała Ashton w rozmowie z „The Sun”.
I chociaż mała Lyndsey pokonała chorobę, nie wróciła do pewnej sprawności. Dziewczynka przestała rosnąć, pogorszył się również jej wzrok. Specjaliści uważali też, że ma bardzo małe szanse na naturalne zajście w ciążę. Ashton, mając 21 lat, urodziła jednak zdrowego syna – Flynna.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
„Czy ten dzieciak jest w ciąży?”
Kobieta nie może w pełni cieszyć się macierzyństwem. Często na ulicy podchodzą do niej obcy ludzie, mówiąc, że dzieci w jej wieku nie powinny mieć swoich dzieci.
„Usłyszałam już: 'Czy ten dzieciak jest w ciąży?’, 'Dlaczego trzymasz dziecko na rękach, dziwaku?’ – opowiedziała w rozmowie z „The Sun”.
Ashton dodaje, że zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda. Komentarze obcych osób sprawiają jej jednak przykrość.
„Przez całe życie spotykałam się z krytyką ludzi, którzy twierdzili, że kłamię na temat swojego wieku. Oskarża się mnie, że jestem 'dziewięciolatką bawiącą się w przebieranki’, podczas gdy mój partner jest obrażany za bycie dziwakiem” – dodała.
22-latka, pomimo wszystko, nie załamuje się, a o swojej chorobie mówi w mediach społecznościowych. W ten sposób chce szerzyć świadomość społeczeństwa na temat rzadkich chorób.
„Jestem przyzwyczajona do złośliwych uwag i poświęcam czas na edukowanie ludzi i wyjaśnianie, że powinni pomyśleć przed pisaniem. Żal mi tych, którzy mnie atakują – gdyby ich córka przeszła przez to, przez co ja przeszłam, pomyśleliby inaczej. To także szansa na podniesienie świadomości na temat mojego raka i jego skutków” – mówiła Ashton w rozmowie z „The Sun”.
Wyświetl ten post na Instagramie
Udostępnij!
Zobacz także

„Dermatologia to rozliczne choroby, które często mają podłoże genetyczne”. Dermatolog wyjaśnia, czy można uchronić się przed chorobami, które mają nasze matki

5 mniej znanych chorób, których objawem są zaburzenia miesiączkowania

„Czas pozbyć się tej cukrowej pokrywy i zacząć mówić o emocjach i potrzebach rodziców prawdziwie i bez poczucia wstydu”. O depresji poporodowej rozmawiamy z psycholożką Joanną Frejus
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

29.06.2022
„W 93,5 proc. byłam osobą nieżyjącą. W jednej chwili straciłam wszystko. Ale po stracie też jest życie” – mówi Aleksandra Cymerman, która pomaga osobom dotkniętym traumą

28.06.2022
„Zawsze noszę w torebce cukierki chili”. O życiu z chorobą schizoafektywną opowiada Dorota Solarska, autorka książki „Artystka przetrwania”

26.06.2022
„Kobiety uczą się zachowań społecznych na zasadzie kopiuj-wklej, aż osiągają biegłość, która czyni ich autyzm niewidzialnym”. O życiu i kobiecości ze spektrum autyzmu mówi psycholożka i nauczycielka jogi Agata Ucińska

25.06.2022