Przejdź do treści

Britney Spears wyznała, że straciła wyczekiwaną ciążę. „To druzgocący czas dla każdego rodzica”

Britney Spears wyznała, że straciła wyczekiwaną ciążę. „To druzgocący czas dla każdego rodzica"
Britney Spears wyznała, że straciła wyczekiwaną ciążę. „To druzgocący czas dla każdego rodzica"/ fot. Patrick McMullan, Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Z najgłębszym smutkiem musimy ogłosić, że straciliśmy nasze cudowne dziecko we wczesnym okresie ciąży” – napisali we wspólnym oświadczeniu Britney Spears i jej partner Sam Asghari na profilu piosenkarki na Instagramie.

„Wzajemna miłość jest naszą siłą”

Para podkreśliła, że żałoba po poronieniu „to druzgocący czas dla każdego rodzica”. O tym, że piosenkarka jest w ciąży, fani dowiedzieli się w kwietniu tego roku. Spears i Asghari w swoim wpisie na Instagramie przyznali, że może powinni byli poczekać do późniejszego etapu ciąży z ogłoszeniem, że spodziewają się dziecka. Jednak, jak stwierdzili, byli zbyt podekscytowani i chcieli podzielić się jak najszybciej dobrymi wieściami.

„Wzajemna miłość jest naszą siłą. Dalej będziemy starać się o powiększenie naszej pięknej rodziny. Uprzejmie prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym momencie” – zaapelowali.

Britney Spears ma już dwóch synów z poprzedniego małżeństwa – jeden ma 15, a drugi 16 lat.

Przypomnijmy, że dopiero w  listopadzie zeszłego roku z piosenkarki została zdjęta kuratela. Przez 13 lat kontrolę nad życiem Spears miał jej ojciec oraz prawnik Andrew Wallet, którzy nałożyli na nią szereg zakazów. Nie mogła między innymi przez cały ten czas wyjść za mąż ani zajść w ciążę.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Bardzo dużo trudnych emocji

Ostatnio o poronieniu swojej żony opowiedział też Stanisław Karpiel-Bułecka, wokalista zespołu Future Folk. Wyznał, że w jej przypadku do straty ciąży doszło dwukrotnie i podkreślił, że zawsze wiąże się to z ogromnymi emocjami – również u partnera.

„Jak dowiedziałem się pierwszy raz, to trzeba doświadczyć samemu, żeby się dowiedzieć, jakie to są emocje. (…) To coś niesamowitego, dzieci i rodzina to jest najważniejsza rzecz w życiu człowiekaSą ludzie, którzy niestety nie mogą mieć dzieci, czego im współczuję. To jest rzecz, a przynajmniej dla mnie by była, bardzo trudna” – powiedział piosenkarz na antenie TVP.

Muzyk podkreślił, jak ważne jest to, żeby wspierać swoje partnerki w tym ciężkim czasie i pokazywać im, że nie są same. Jak podkreślił, chociaż teraz jest tatą 9-letniego syna, to nigdy nie zapomni o dwóch straconych ciążach.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Krótka Instrukcja. O poronieniu

Temat poronienia jest nam bardzo bliski. Właśnie dlatego w marcu 2020 r. opublikowaliśmy Krótką Instrukcję: o Poronieniu.

Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które doświadczyły poronienia, ich partnerów oraz wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak wspomagać osoby, które znalazły się w takiej sytuacjiCzy tą osobą jest przyjaciółka, brat, żona, pacjentka czy kolega z pracy.

O Instrukcji myślimy jak o znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chce podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.

Instrukcję stworzyliśmy razem z kobietami, które doświadczyły poronienia, ich partnerami i bliskimi, fundacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się tym tematem w Polsce, oraz specjalistami – lekarzami i lekarkami specjalizującymi się w ginekologii i położnictwie, położnymi, prawniczkami, psychologami i psychoterapeutami.

Tematy związane z poczęciem i ciążą są często kontrowersyjne i pojmowane bardzo różnie, zależnie od światopoglądu. Niektóre kobiety wolą używać sformułowania utrata ciąży lub utrata dziecka, niż poronieniePisząc Instrukcję postanowiliśmy stosować te sformułowania zamiennieChcemy skupić się na tym, co nas łączy, nie dzieli, a różnice między nami – uszanować.

Niezależnie od tego, czy było to poronienie na wcześniejszym czy późniejszym etapie ciąży, masz prawo myśleć o swoim doświadczeniu na własny sposób i przeżywać je zgodnie ze sobą i swoimi wartościami. Ten poradnik jest dla każdej i każdego z Was, którzy szukają wsparcia w swojej sytuacji.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: