Przejdź do treści

„Dziecko ocenia sytuację tu i teraz”. Psycholog Marta Bąkowska mówi, jak rozmawiać z dwu-, czterolatkiem o rozwodzie [WIDEO]

"Dziecko ocenia sytuację tu i teraz". Psycholog Marta Bąkowska mówi, jak rozmawiać z dwu-, czterolatkiem o rozwodzie
"Dziecko ocenia sytuację tu i teraz". Psycholog Marta Bąkowska mówi, jak rozmawiać z dwu-, czterolatkiem o rozwodzie
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Informacja o rozwodzie to jedna z tych, które bardzo ciężko przekazać dziecku. Szczególnie takiemu, które jest kilkuletnie. Jak to zrobić jak najmniej boleśnie? Wyjaśnia w rozmowie z Kamilą Ryciak psycholog dziecięca Marta Bąkowska. 

„Tu i teraz”

Rozwód to trudna sytuacja nie tylko dla partnerów, ale też, a może przede wszystkim, dla ich dziecka, jeśli je mają. Psycholog dziecięca Marta Bąkowska wyjaśnia w rozmowie z Kamilą Ryciak, jak powiedzieć o rozwodzie bardzo małemu, dziecku, dwu czy cztero-latkowi, które wydawałoby się, że jeszcze niewiele rozumie. Ale tak naprawdę rozumie bardzo wiele!

Dziecko ocenia sytuację tu i teraz. Nie ma możliwości wyobrażenia sobie, co będzie za miesiąc, dwa czy kilka lat – podkreśla psycholog dziecięca Marta Bąkowska. W rozmowie z Kamilą Ryciak tłumaczy, jak rozmawiać o rozstaniu rodziców z dzieckiem, które ma 2-4 lata.

Adam Lewanowicz

Zobacz całą rozmowę

Zobacz całą rozmowę z psycholog Martą Bąkowską na temat tego, jak powiedzieć o rozwodzie dwu czy cztero-latkowi na naszym kanale na YouTubie. Niedługo kolejne części wywiadu z Martą Bąkowską, a w nich odpowiedź na pytanie, jak przekazać dziecku informację o innej ciężkiej do przyjęcia dla niego wiadomości: poronieniu. Dowiesz się z nich także, jak zachowywać się wobec dziecka po rozwodzie i czy wato czasem złamać zasady narzucone przez sąd.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: