Przejdź do treści

„Nie zawsze da się uchronić je w stu procentach”. Psycholog radzi, jak powiedzieć dziecku o rozwodzie [WIDEO]

"Nie zawsze da się stu procentach uchronić dziecko". Pychololog dziecięca Marta Bąkowska wyjaśnia, jak powiedzieć dziecku o rozwodzie [WIDEO]
"Nie zawsze da się stu procentach uchronić dziecko". Pychololog dziecięca Marta Bąkowska wyjaśnia, jak powiedzieć dziecku o rozwodzie
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Im młodsze dziecko, tym ważniejsze jest, jak się zachowujemy i co przekazujemy niewerbalnie – podkreśla w rozmowie z Kamilą Ryciak psycholog dziecięca Marta Bąkowska. Wyjaśnia, jak przekazać dziecku wiadomość o rozwodzie. W sposób, który będzie możliwy najmniej dla niego bolesny. 

Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie

Rozwód to trudna sytuacja nie tylko dla partnerów, ale też, a może przede wszystkim, dla ich dziecka, jeśli je mają. Psycholog dziecięca Marta Bąkowska wyjaśnia w rozmowie z Kamilą Ryciak, jak przekazać wiadomość o rozwodzie dziecku i co poza słowami ma duże znaczenie.

Zanim tak naprawdę zaczniemy cokolwiek tłumaczyć, powinniśmy najpierw pomyśleć o całej otoczce, która temu towarzyszy – podkreśla psycholog dziecięca Marta Bąkowska. Im młodsze dziecko, tym ważniejsze jest, jak się zachowujemy i co przekazujemy niewerbalnie – podkreśla w rozmowie z Kamilą Ryciak Marta Bąkowska.

Zobacz całą rozmowę

Zobacz całą rozmowę z psycholog Martą Bąkowską na temat tego, jak powiedzieć dziecku o rozwodzie na naszym kanale na YouTubie.

Niedługo kolejne części wywiadu z Martą Bąkowską, a w nich odpowiedź na pytanie, jak przekazać dziecku informację o innej ciężkiej do przyjęcia dla niego wiadomości: poronieniu. Dowiesz się z nich także, jak zachowywać się wobec dziecka po rozwodzie i jakich błędów wtedy nie popełnić.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: