Przejdź do treści

Joanna Banaszewska: Ciało po ciąży? Nie wiem jak wy, ale ja naprawdę nie wiedziałam, czego się spodziewać

Joanna Banaszewska / Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Joanna Banaszewska, znana instagramerka, kilka dni temu urodziła swoje pierwsze dziecko. Teraz, gdy już wraz z córką są w domu, a pierwsze emocje związane z porodem opadły, influencerka postanowiła opisać swoje wrażenia związane ze stanem po ciąży. Jak mówi, kompletnie nie wiedziała czego się spodziewać. Jej post powinna przeczytać każda świeżo upieczona matka! 

Ciało po ciąży

„Ciało po ciąży? Nie wiem jak wy, ale ja naprawdę nie wiedziałam, czego się spodziewać. Widziałam, jako użytkownik internetu, tak różne sylwetki, ciała, kondycję skóry po ciąży, że była to dla mnie wielka niewiadoma. Niektóre kobiety mówią wprost: po 2 tygodniach nie było widać śladu, niektóre pokazują rozstępy, wiotką skórę, inne pracują ciężko miesiącami, by wrócić do sylwetki sprzed…” – pisze na swoim profilu na Instagramie Joanna Banaszewska, znana instagramerka i influencerka.

Dalej instagramerka wymienia kilka rzeczy, o których powinna wiedzieć każda kobieta. Po pierwsze – geny, które mają ogromny wpływ na to, jak funkcjonuje nasze ciało. Mowa tutaj o wszelkich skłonnościach do pękania, rozciągania, itd. Jak pisze Joanna Banaszewska, na wiele rzeczy nie mamy wpływu.

„Kolejna kluczowa rzecz to nasz tryb życia przed ciążą i porodem! Nie wierze, że cały czas są kobiety, które są zdziwione, że zawodowe sportsmenki często raz, dwa wracają do swojej figury, ba, jeszcze się do nich porównują, siedząc na kanapie!” – pisze instagramerka.

I po trzecie – to wszystko wcale nie oznacza, że jesteśmy w stanie przewidzieć scenariusz tego, jak nasze ciało będzie wyglądać po porodzie. Instagramerka podała także przykład Anny Skury, prowadzącej bloga „What Anna Wears”. „Kobieta tak aktywna, prowadząca zdrowy tryb życia wracała do wysportowanej sylwetki prawie rok!” – pisze Banaszewska.

Aleksandra i Michał Żebrowscy / MWMedia

Zdrowie psychiczne a zdrowe ciało

To żadne wyścigi! Nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowe ciało” – pisze dalej Joanna Banaszewska.

Do postu instagramerka dołączyła cztery zdjęcia: na pierwszym z nich jest w 9. miesiącu ciąży, na drugim – podczas nocy przed porodem, na trzecim – dwie doby po porodzie, na czwartym – pięć dni po porodzie. Doskonale widać na nim to, jak w czasie ciąży (i zaraz po niej) zmienia się kobiece ciało. 

„Szczerze? Ja byłam zaskoczona… moja gęsta, napięta skóra… No cóż, na brzuchu nie ma po niej śladu. Jest cały popękany i wiotki. Stosuje się do zaleceń, ćwiczę mięśnie głębokie, a za 6 tygodni zacznę pracować aktywniej. Czy się załamuje? Czy chowam swoje ciało, uciekam, ubieram w worki? NIE! Wiem, że to proces i ja go akceptuję.

I to jest najważniejsze i z tą myślą chciałabym was zostawić: to jest okej czegoś w sobie nie lubić, chcieć zmienić, pracować nad sobą! Najważniejsze to jednak akceptować siebie już w tym procesie, w tym momencie i nie marnować życia, czasu, który płynie tu i teraz na zmartwienia. Szkoda życia!” – dodaje Joanna Banaszewska.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Joanna Banaszewska – kim jest?

Joanna Banaszewska zajmuje się content oraz influence marketingiem. Działania ekspertki skupione są wokół Instagrama i blogosfery. W swojej karierze stworzyła jedną z najbardziej zaangażowanych grup odbiorców marki w Polsce – #reneegirls. Prowadząc największe polskie sklepy e-commerce, współpracowała z ponad 200 influencerami, bez wsparcia agencyjnego. Joanna Banaszewska w marcu 2018 roku stworzyła swój własny, prężnie działający profil marki osobistej.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: