Przejdź do treści

Joanna Banaszewska: Ciało po ciąży? Nie wiem jak wy, ale ja naprawdę nie wiedziałam, czego się spodziewać

Joanna Banaszewska / Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Dagmara Seliga
Dagmara Seliga: w Polsce jest coraz więcej coachów, a brakuje przepisów regulujących ten zawód [WIDEO]
Zmęczona kobieta w łóżku przykrywa się poduszką
Najwyższa pora zwolnić. Jak poznać, że twój organizm dopomina się o mniejsze tempo?
Jest pierwsze zdjęcie koronawirusa w 3D. Udało się je wykonać naukowcom z Austrii
Jest pierwsze zdjęcie koronawirusa w 3D. Udało się je wykonać naukowcom z Austrii
Zakaz rozmów w autobusie i tramwaju? Takie obostrzenie może zacząć obowiązywać w Niemczech
Zakaz rozmów w autobusie i tramwaju? Takie obostrzenie może zacząć obowiązywać w Niemczech
Dr Paweł Grzesiowski
Kiedy lekarz może odmówić szczepienia? Odpowiada dr Paweł Grzesiowski [WIDEO]

Joanna Banaszewska, znana instagramerka, kilka dni temu urodziła swoje pierwsze dziecko. Teraz, gdy już wraz z córką są w domu, a pierwsze emocje związane z porodem opadły, influencerka postanowiła opisać swoje wrażenia związane ze stanem po ciąży. Jak mówi, kompletnie nie wiedziała czego się spodziewać. Jej post powinna przeczytać każda świeżo upieczona matka! 

Ciało po ciąży

„Ciało po ciąży? Nie wiem jak wy, ale ja naprawdę nie wiedziałam, czego się spodziewać. Widziałam, jako użytkownik internetu, tak różne sylwetki, ciała, kondycję skóry po ciąży, że była to dla mnie wielka niewiadoma. Niektóre kobiety mówią wprost: po 2 tygodniach nie było widać śladu, niektóre pokazują rozstępy, wiotką skórę, inne pracują ciężko miesiącami, by wrócić do sylwetki sprzed…” – pisze na swoim profilu na Instagramie Joanna Banaszewska, znana instagramerka i influencerka.

Dalej instagramerka wymienia kilka rzeczy, o których powinna wiedzieć każda kobieta. Po pierwsze – geny, które mają ogromny wpływ na to, jak funkcjonuje nasze ciało. Mowa tutaj o wszelkich skłonnościach do pękania, rozciągania, itd. Jak pisze Joanna Banaszewska, na wiele rzeczy nie mamy wpływu.

„Kolejna kluczowa rzecz to nasz tryb życia przed ciążą i porodem! Nie wierze, że cały czas są kobiety, które są zdziwione, że zawodowe sportsmenki często raz, dwa wracają do swojej figury, ba, jeszcze się do nich porównują, siedząc na kanapie!” – pisze instagramerka.

I po trzecie – to wszystko wcale nie oznacza, że jesteśmy w stanie przewidzieć scenariusz tego, jak nasze ciało będzie wyglądać po porodzie. Instagramerka podała także przykład Anny Skury, prowadzącej bloga „What Anna Wears”. „Kobieta tak aktywna, prowadząca zdrowy tryb życia wracała do wysportowanej sylwetki prawie rok!” – pisze Banaszewska.

Aleksandra i Michał Żebrowscy / MWMedia

Zdrowie psychiczne a zdrowe ciało

To żadne wyścigi! Nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowe ciało” – pisze dalej Joanna Banaszewska.

Do postu instagramerka dołączyła cztery zdjęcia: na pierwszym z nich jest w 9. miesiącu ciąży, na drugim – podczas nocy przed porodem, na trzecim – dwie doby po porodzie, na czwartym – pięć dni po porodzie. Doskonale widać na nim to, jak w czasie ciąży (i zaraz po niej) zmienia się kobiece ciało. 

„Szczerze? Ja byłam zaskoczona… moja gęsta, napięta skóra… No cóż, na brzuchu nie ma po niej śladu. Jest cały popękany i wiotki. Stosuje się do zaleceń, ćwiczę mięśnie głębokie, a za 6 tygodni zacznę pracować aktywniej. Czy się załamuje? Czy chowam swoje ciało, uciekam, ubieram w worki? NIE! Wiem, że to proces i ja go akceptuję.

I to jest najważniejsze i z tą myślą chciałabym was zostawić: to jest okej czegoś w sobie nie lubić, chcieć zmienić, pracować nad sobą! Najważniejsze to jednak akceptować siebie już w tym procesie, w tym momencie i nie marnować życia, czasu, który płynie tu i teraz na zmartwienia. Szkoda życia!” – dodaje Joanna Banaszewska.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Ciało po ciąży 🤰🏻➡️🤱🏻 __ Nie wiem jak Wy, ale ja naprawdę nie wiedziałam czego się spodziewać. Widziałam jako użytkownik internetu tak różne sylwetki, ciała, kondycję skory po ciąży, że było to dla mnie wielka niewiadoma. Niektóre kobiety mówią wprost: po 2 tygodniach nie było widać śladu, niektóre pokazują rozstępy, wiotką skore, inne pracują ciężko miesiącami by wrócić do sylwetki z przed… __ Musicie pamiętać kilka rzeczy: 1️⃣ GENY maja ogromny wpływ na to jak funkcjonuje nasze ciało, wszelkie skłonności do pękania, rozciągania itd. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu w 100% 2️⃣ Kolejna kluczowa rzecz to nasz tryb życia PRZED ciąża i porodem! Nie wierze, że cały czas są kobiety, które są zdziwione, że zawodowe sportsmenki często raz dwa wracają do swojej figury, ba jeszcze się do nich porównują, siedząc na kanapie 😅 3️⃣ To wszystko wcale nie oznacza, że jesteśmy w stanie przewidzieć scenariusz tego jak nasze ciało będzie wyglądać po porodzie. Z podziwem oglądałam prace Ani @whatannawears do jej wysportowanej sylwetki – kobieta tak aktywna, prowadząca zdrowy tryb życia wracała do tego prawie rok! __ To żadne wyścigi! Nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowe ciało. Na zdjęciach widzicie po kolei: ⭐️ 9 miesiąc ⭐️ noc przed porodem ⭐️ 2 doba po porodzie ⭐️ 5 doba po porodzie __ Szczerze? Ja byłam zaskoczona… moja gęsta, napięta skóra… No cóż, na brzuchu nie ma po niej śladu. Jest cały popękany i wiotki. Stosuje się do zaleceń, ćwiczę mięśnie głębokie, a za 6 tygodni zacznę pracować aktywniej. Czy się załamuje? Czy chowam swoje ciało, uciekam, ubieram w worki? NIE! Wiem, że to proces i ja go akceptuje. I to jest najważniejsze i z ta myślą chciałabym Was zostawic: to jest okej czegoś w sobie nie lubic, chcieć zmienić, pracować nad sobą! Najważniejsze to jednak akceptować siebie już w tym procesie, w tym momencie i nie marnować życia, czasu, który płynie TU i TERAZ na zmartwienia. Szkoda życia! Szkoda moich dni z Bąblem i Mężem, wiec latam po domu w moich gatkach poporodowych i wiem, że niedługo się będziemy z tego śmiać (tak jak śmiejemy się teraz 🤣). __ Jeśli macie coś do dodania, historie podzielenia się – dajcie znać w komentarzu! ❤️

Post udostępniony przez JOANNA BANASZEWSKA INSTATIPS (@jbanaszewska)

Joanna Banaszewska – kim jest?

Joanna Banaszewska zajmuje się content oraz influence marketingiem. Działania ekspertki skupione są wokół Instagrama i blogosfery. W swojej karierze stworzyła jedną z najbardziej zaangażowanych grup odbiorców marki w Polsce – #reneegirls. Prowadząc największe polskie sklepy e-commerce, współpracowała z ponad 200 influencerami, bez wsparcia agencyjnego. Joanna Banaszewska w marcu 2018 roku stworzyła swój własny, prężnie działający profil marki osobistej.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Mikołaj Foks

Jak wychować pewne siebie dziewczynki? Radzi Mikołaj Foks [WIDEO]

FIFA chce wprowadzić urlop macierzyński dla zawodowych piłkarek. To prawdziwa rewolucja w żeńskim futbolu

FIFA chce wprowadzić urlop macierzyński dla zawodowych piłkarek. To prawdziwa rewolucja w żeńskim futbolu!

Cameron Diaz została mamą, mając 47 lat. „To najbardziej satysfakcjonujący czas w moim życiu!” – mówi aktorka

Ciąża po 40 roku życia

„Potoczny termin ‚stara pierwiastka’ zniknął z położnictwa. Dobrze, bo był obraźliwy i stygmatyzujący” – uważa prof. Artur Jakimiuk

Edyta Pazura

Edyta Pazura krytycznie o kobietach, które skarżą się na trudy macierzyństwa. „To sztuczne i upozowane” – twierdzi

Do szkoły rodzenia samej czy z partnerem? „Szczególnie teraz warto przygotować się na plan B”

Do szkoły rodzenia samej czy z partnerem? „Szczególnie teraz warto przygotować się na plan B” [WIDEO]

"Czas odczarować wizję, że w szkołach rodzenia online nie ma zajęć praktycznych". Anna Bulczak tłumaczy, dlaczego są równie skuteczne, jak te stacjonarne

„Czas odczarować wizję, że w szkołach rodzenia online nie ma zajęć praktycznych”. Anna Bulczak tłumaczy, dlaczego są równie skuteczne, jak te stacjonarne [WIDEO]

Anna Bulczak, Zaufaj Położnej

Szkoła rodzenia to o wiele więcej niż tylko głośne oddychanie na piłce. Położna Anna Bulczak mówi, czego się w niej nauczysz [WIDEO]

Aleksandra i Michał Żebrowscy / MWMedia

Aleksandra Żebrowska urodziła trzecie dziecko. Razem z mężem pochwaliła się pierwszymi zdjęciami synka

Wklęsłe sutki a karmienie piersią

Wklęsłe sutki – przyczyny. Wklęsłe brodawki a karmienie piersią

Macierzyństwo / unsplash

Czy ktoś powiedział ci, że bycie mamą boli? Blogerka Klaudia Tokarz-Laska porusza w sieci ważny temat

Urlop ojcowski i urlop tacierzyński w 2020 roku

Urlop macierzyński / istock

Ministerstwo chce skrócić o dwa miesiące opiekę nad dzieckiem po porodzie. To jeden ze skutków pandemii koronawirusa

Spuchnięte stopy w ciąży

Puchnięcie nóg w ciąży – przyczyny. Sposoby na obrzęki w ciąży

Tatiana Okupnik / MW Media

Tatiana Okupnik o byciu matką: „Postanowiłam pokazać mały wycinek tego, co u mnie się zadziało po porodzie. Nie miałam wpływu na to, że podczas porodu wkradł się błąd personelu”

Łuszczyca a macierzyństwo / istock

Kobiety chore na łuszczycę też mogą zaplanować macierzyństwo

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska pokazała brzuch 17 dni po porodzie. „Ciało kobiety może wiele” – pisze trenerka

Jak mi lekarka powiedziała o obumarciu płodu, to miałam ochotę jej coś zrobić.

Ciąża obumarła – objawy, forum. Co dalej? Rady psychologa

Dzień Matki w Hello Zdrowie / arch. prywatne

Czego o zdrowiu nauczyła mnie mama? Redakcja Hello Zdrowie dzieli się swoimi historiami

Urlop macierzyński w 2020 roku

Karmienie piersią / rawpixel

Karmisz piersią? Sprawdź, czy to ssanie odżywcze, czy nieodżywcze

Izabela Dembińska / fot. Monika Ostrowska

Izabela Dembińska: Dziecko jest najlepszym nauczycielem, to ono będzie uczyć nas odpuszczania. Nie musisz być perfekcyjna!

Fran Drescher Rodin Eckenroth/Getty Images

Fran Drescher o chorobie, która zmieniła jej życie. „Byłabym dobrą mamą”

Ashley Graham pokazała, jak naprawdę wygląda brzuch po ciąży. „Jesteś inspiracją!”

Najpopularniejsze

Para na kanapie

Seks analny – co to jest i jakie są najlepsze pozycje analne?

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Poznaj sposoby masturbacji

Basia Kędzior

Hello My Hero. „Wygląd nie mówi o tym, kim się jest, czy jest się lepszym, czy gorszym. Każdy ma tak samo ważny powód i prawo do życia” – mówi Basia Kędzior, dziewczyna z rybią łuską

Ból trzustki - kobieta trzymająca się za brzuch

Ból trzustki – jak boli trzustka i jak odróżnić ból trzustki od bólu żołądka?

„Każdy orgazm jest czymś pięknym, jednak ten rodzaj orgazmu jest wyjątkowy”. Seksuolożka o kobiecym wytrysku

para w łóżku

Pozycje seksualne, czyli jak urozmaicić seks. Najlepsze pozycje

białe plamy na paznokciach

Białe plamy na paznokciach – co oznaczają i jak się ich pozbyć?

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

Orgazm - jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

Orgazm – jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

Kiedy występuje niskie ciśnienie i wysoki puls?

Niskie ciśnienie i wysoki puls – kiedy występują? Co to oznacza?

Morsowanie – wady i zalety. Czy naprawdę warto wbiec do lodowatej wody?

Klara Roterska

Klara Roterska: Nikt nie chciał wpisać mi w kartę leczenia słowa „gwałt”, wpisywali „przykre zdarzenie”

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?

Objawy odstawienia alkoholu. Jakie są korzyści z niepicia alkoholu?

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?