Przejdź do treści

Kiedyś noworodkiem zajmowała się cała wioska. Teraz taką usługę oferuje luksusowy hotel

Kiedyś noworodkiem zajmowała się cała wioska. Teraz taką usługę oferuje luksusowy hotel
Kiedyś noworodkiem zajmowała się cała wioska. Teraz taką usługę oferuje luksusowy hotel / fot. GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Ten nowo otwarty hotel oferuje mamom ogromne wsparcie w opiece nad dzieckiem – takie, na które może liczyć niewiele osób. To na pewno coś, czego potrzebuje wiele świeżo upieczonych mam, choć trzeba przyznać, że koszt noclegu w hotelu zwala z nóg.

Wsparcie dla świeżo upieczonych mam

Kiedy 39-letnia dr Alicia Robbins urodziła swoje pierwsze dziecko, opuszczając szpital czuła się tak, jak wiele świeżo upieczonych matek – przytłoczona. Pomimo że sama jest ginekolożką i położniczką, zarówno po pierwszym, jak i po drugim porodzie czuła to samo: że posiadanie dziecka jest dużo trudniejsze, niż jej się wydawało.

„Pytałam siebie, czy to na pewno normalne, że karmienie piersią jest takie trudne albo dlaczego jestem ciągle zdenerwowana” – wspomina Robbins w reportażu opublikowanym na łamach „New York Times”.

Jak mówi, jej mama przyjeżdżała jej pomagać, ale gdy zaczęły kłócić się godzinami dosłownie o wszystko, co dotyczyło opieki nad dzieckiem, jej obecność ciężko było nazwać wsparciem. Kiedy więc kobieta urodziła swoje trzecie dziecko, postanowiła skorzystać z profesjonalnej pomocy. Jak się okazało, istnieje specjalny hotel dla mam i ich dzieci, który jest w stanie ją zaoferować.

Małgorzata Rozenek-Majdan / ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA WARSZAWA

Cena za wsparcie

„Jesteśmy po to, żeby ułatwić przejście ze szpitala do domu” – wyjaśnia Boram Nam, która razem ze swoim mężem, Suk Park, założyła Boram Postnatal Retreat – miejsce przeznaczone dla mam, które są tuż po porodzie i nie wiedzą, jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości. To część pięciogwiazdkowego Langham Hotel w Nowym Jorku. Pokoje dla mam z dziećmi znajdują się na dziewiątym piętrze budynku.

Koszt noclegu w hotelu to 1300-1400 dolarów. W tej cenie mama ma zapewnioną ciągłą opiekę nad nią samą i nad noworodkiem – zarówno tą w sensie fizycznym, jak i psychicznym. Ale oprócz tego dostaje naprawdę wiele innych rzeczy, których bardzo potrzebuje po urodzeniu dziecka. To na przykład sen, którego często bardzo brakuje młodym mamom, masaż stóp na życzenie czy mycie laktatora.

Większość osób decyduje się na pozostanie w hotelu na trzy, cztery bądź siedem dni. Dla wielu z nich to nieoceniona pomoc, której nie dostałyby nigdzie indziej. Czy warta jest swoich pieniędzy? To muszą ocenić już same użytkowniczki tej usługi. Jedno jest pewne: dla wielu kobiet, które są zagubione po urodzeniu dziecka, każde wsparcie jest bezcenne. A pomoc specjalistów, którzy dają gwarancję profesjonalnej opieki, jest na wagę złota.

Źródło: „New York Times”

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: