Przejdź do treści

„Mama w pracy”. Zofia Zborowska pokazuje kawałek macierzyństwa, który dla wielu wciąż jest tabu

Zofia Zborowska chętnie opowiada o swoim macierzyństwie w mediach społecznościowych/MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Zofia Zborowska w ostatnim wpisie na Instagramie pokazała, jak łączy macierzyństwo z pracą. Odkąd została mamą, chętnie dzieli się sprawami dotyczącymi macierzyństwa w mediach społecznościowych. Ostatnio zrobiła sobie w pracy przerwę, żeby ściągnąć pokarm. Jak zareagowali fani?

Zofia Zborowska, czyli mama w pracy

Zanim została mamą, stoczyła bój o swoje zdrowie i wylała wiele łez. Odkąd jej marzenia się spełniły i powitała na świecie swoją upragnioną córkę, Nadzieję, chętnie w przestrzeni publicznej zabiera głos na temat macierzyństwa. Ostatnio dodała zdjęcie z laktatorem. Okazało się, że musiała na chwilę oderwać się od obowiązków zawodowych, żeby ściągnąć pokarm. Wymowne zdjęcia podpisała: „Mama w pracy”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Wpis aktorki Zofii Zborowskiej spotkał się z wieloma przychylnymi komentarzami. Internautki podzieliły się swoimi wspomnieniami dotyczącymi chwil, kiedy same karmiły piersią i musiały na czas ściągnąć pokarm.

Zimą, jak syn miał parę miesięcy, a ja całe weekendy spędzałam w szkole, ściągałam pokarm, a potem chowałam pojemniki z pokarmem w piaskownicy, zakopywałam w leżącym tam śniegu… A potem, po zajęciach, wiozłam je do domu dla syna – pisze jedna z nich

Do dzisiaj pamiętam ten dźwięk… – dodaje kolejna

Niestety nie wszystkim ten obrazek się spodobał:

Pięknie, tylko po cholerę pokazywać to całemu światu? Następne będzie, jak załatwiasz się w toalecie? – brzmi inny komentarz.

Eko Matka Lekarka

Laktator to nic wstydliwego!

Swego czasu zdjęcie z laktatorem zaprezentowała Ashley Graham, słynna modelka. W ten sposób stała się inspiracją dla innych mam.

Śniadanie mistrzów. Wysyłam dodatkową miłość dla wielozadaniowego klubu mam, które dzisiaj tak jak ja sprawdzają e-maile i pompują” – napisała wtedy Graham na swoim profilu na Instagramie pod zdjęciem z laktatorem

Wiele kobiet jeszcze przed urodzeniem dziecka zaopatruje się w laktator. To urządzenie, które służy do odciągania pokarmu z piersi karmiącej kobiety i podawania go w butelce noworodkowi lub niemowlęciu. Jest wiele sytuacji, w których można go użyć, np.

  • mama i dziecko nie przebywają razem i nie ma możliwości przystawiania dziecka do piersi,
  • dziecko ssie nieefektywnie pierś,
  • występuje nawał, obrzęk, zastój,
  • mama jest chora i/lub przyjmuje niektóre leki.

Laktator największym przyjacielem matki karmiącej? Dla wielu z nas tak! Z całą pewnością korzystanie z niego nie jest niczym wstydliwym, podobnie jak karmienie piersią w miejscu publicznym. Brawa dla Zofii Zborowskiej za normalizowanie macierzyńskiej codzienności.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: