Przejdź do treści

Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami po raz drugi. Imiona ich córeczki są bardzo symboliczne

Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami po raz drugi. Imiona ich córeczki są bardzo symboliczne
Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami po raz drugi. Imiona ich córeczki są bardzo symboliczne / fot. Max Mumby, Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

4 czerwca o godzinie 11.40 w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii przyszła na świat córka Meghan Markle i księcia Harrego. Imiona dziewczynki to hołd dla dwóch ważnych osób bliskich Harremu. 

Drugie dziecko Megan i Harrego przyszło na świat

„Z wielką radością książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, witają na świecie swoją córkę Lilibet Lili Dianę Mountbatten-Windsor” – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez sekretarza prasowego Sussexsów.

Płeć drugiego dziecka Meghan i Harry’ego poznaliśmy już w marcu. Książę ujawnił ją podczas wywiadu z Oprah Winfrey. Jednak imiona dziewczynki para ogłosiła dopiero teraz. Oba są bardzo symboliczne. Drugie dostała po babci, księżnej Dianie. Pierwsze to Lilibeth – w skrócie „Lili”, które odziedziczyła po prababci (był to rodzinny pseudonim królowej). To drugie dziecko pary – pierworodny syn, Archie, niedawno skończył dwa lata.

Lilibet waży 7 funtów, czyli około 3,5 kg. Zarówno dziewczynka, jak i mama czują się bardzo dobrze. Druga zakończona szczęśliwie ciąża cieszy rodziców tym bardziej, że w przeszłości Meghan poroniła.

„Książę i księżna dziękują za wszystkie miłe życzenia i modlitwy, gdy cieszą się tym wyjątkowym rodzinnym czasem” – czytamy w komunikacie prasowym.

Książę Harry i księżna Meghgan

Trudna przeszłość

W lipcu 2020 r, po pierwszym porodzie, Meghan Markle straciła ciążę. Opowiedziała o tym w listopadzie ubiegłego roku na łamach „New York Times”.

„Utrata dziecka oznacza znoszenie niemal nieznośnego smutku, którego wielu doświadcza, ale niewielu o nim mówi. W bólu po naszej stracie, ja i mój mąż odkryliśmy, że w sali z setką kobiet od 10 do 20 z nich poroni. Jednak mimo zdumiewającej wspólnotowości tego bólu, rozmowa o tym pozostaje tabu, przesiąknięta nieuzasadnionym poczuciem wstydu, co utrwala cykl samotnej żałoby” – pisała wtedy w felietonie.

Pierwsza ciąża również nie była łatwym czasem dla Meghan Markle. W marcu 2021 r. w głośnym wywiadzie dla Oprah Winfrey Meghan wyznała, że zmagała się wtedy z depresją i myślami samobójczymi.

– Nie chciałam już żyć. To było tak jasne dla mnie, tak prawdziwe i tak przerażające. To była ciągła walka (…). Wiedziałam, że jeśli nie opowiem o swoich myślach samobójczych Harry’emu, zrobię to. Ja po prostu nie chciałam już dłużej żyć – mówiła Meghan.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: