3 min.
Chodzisz po górach? Biegasz? Fizjoterapeutka tłumaczy, jak wzmocnisz kolana

Wzmacnianie kolan / istock
Przed tobą kilkudniowy wypad w góry? A może po przerwie właśnie wróciłaś na siłownię? Wzmocnij swoje kolana. Długie siedzenie negatywnie wpłynęło na ciało każdej z nas. Jak wrócić do formy sprzed kwarantanny? Wyjaśnia Magdalena Mikołajczyk, fizjoterapeutka.
Powrót do formy
„Spędzanie dużej liczby godzin w pozycji siedzącej osłabia pośladki. Może to doprowadzić do problemów z kolanami oraz kręgosłupem. Chodząc po górach, kiedy pośladek jest osłabiony, możesz czuć mocniej kolana. Przy ćwiczeniach, np. na pośladki, możesz nie czuć ich napięcia, a czuć tył uda i bok biodra” – wyjaśnia w swoim najnowszym poście Magdalena Mikołajczyk, fizjoterapeutka prowadząca na Instagramie profil „Rehab.fizjo”.
Ostatnie kilka tygodni spędziłaś, pracując przed komputerem i oglądając telewizję na kanapie? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje mięśnie nie są tak mocne jak przed kwarantanną, gdy byłaś aktywna. Na szczęście możesz to zmienić. Ekspertka ma dla nas kilka rad.
Wzmocnienie kolan
„Zawiąż taśmę nad kolanami tak, aby nie spadała. Ustaw stopy równolegle, a kolana lekko na zewnątrz tak, aby stopy były oparte na podłożu. Wykonaj krok do boku, nie zmieniając przy tym ustawienia kolan i stóp. Wykonaj odpowiednią liczbę powtórzeń. Masz poczuć pieczenie w pośladkach. Opór taśmy powinien być dostosowany do twoich potrzeb” – tłumaczy krok po kroku Magdalena Mikołajczyk.
Fizjoterapeutka na koniec motywuje: od czytania pośladek się nie wzmocni!
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Rehab.fizjo, czyli Magdalena Mikołajczyk
Magdalena Mikołajczyk to fizjoterapeutka, która – jak sama pisze – pomaga aktywnym fizycznie ćwiczyć świadomie, bez zbędnych kontuzji. Profil „Rehab.fizjo” prowadzony przez Mikołajczyk obserwuje coraz więcej osób.
Zobacz także
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go koleżance!
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

22.03.2023
„Neurolog uznał, że nie mam zespołu Tourette’a, bo nie mam tiku przeklinania, który dotyczy 10 proc. chorych” – mówi Piotr, który z zaburzeniem tym żyje od 25 lat

21.03.2023
„Czym innym jest spędzać z dzieckiem czas i pytać je o różne rzeczy, a czym innym węszyć, podglądać, nasłuchiwać. To forma agresji”. O nadopiekuńczych rodzicach mówi psycholożka Magdalena Halicka

20.03.2023
„Dla osoby głuchej język polski jest językiem obcym. We własnym kraju czujemy się jak obcokrajowcy” – mówi Zuzanna Szymańska z Akademii Młodych Głuchych

20.03.2023