Przejdź do treści

Filmiki douli o najlepszej pozycji do porodu podbijają sieć! Powinna je zobaczyć każda przyszła mama

Krisha Crosley
Doula pokazuje, co się dzieje z miednicą podczas każdej pozycji przy porodzie/ fot. TiTok @serenitylifedoula
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Poród jest jak maraton. Czy przebiegłabyś go bez wcześniejszych przygotowań? No właśnie. Tak samo przyszłe matki mogą przygotowywać się do narodzin swojego dziecka” – podkreśla doula Krisha Crosley. Filmy, na których tłumaczy każdą z pozycji pomocnych przy porodzie, podbijają media społecznościowe. Jej profil internautki określają mianem prawdziwej skarbnicy wiedzy dla przyszłych mam.

Doula podbija internet

Krisha Crosley jest doulą i trenerką dla kobiet ciężarnych, która robi furorę w mediach społecznościowych. Ekspertka jest zwolenniczką naturalnego porodu, podczas którego rodząca nie korzysta z żadnych leków, a więc rodzi siłami natury, polegając na sobie, technikach relaksacyjnych oraz kontrolowanym oddechu. Jak podkreśla Crosley, szczególnie ważna jest także pozycja, w jakiej rodzi kobieta. Na swoim profilu na TikToku trenerka pokazuje ustawienia ciała, które będą pomocne w trakcie porodu. Publikowane przez nią filmy stały się już wiralowe w mediach społecznościowych. Polubiło je kilkanaście milionów osób, a jej profil na TikToku obserwuje ponad 230 tys. internautów. To jednak nie tylko ciekawe treści, ale prawdziwa skarbnica wiedzy dla przyszłych mam.

Na krótkich filmach Crosley nie tylko sama prezentuje, w jaki sposób rodząca powinna się ustawić i co robić, lecz także tłumaczy wszystko z pomocą medycznego modelu miednicy. Dzięki temu można zobaczyć, co dzieje się z miednicą podczas każdego z ustawień ciała prezentowanych przez doulę. Na jednym z wideo ekspertka np. pokazuje symulacje przeciskającej się główki dziecka przez kroczę kobiety. Nie czuje także wstydu, by realnie odwzorować każdą z pozycji. Jak wyjaśnia, dzięki temu więcej kobiet będzie lepiej przygotowanych na dzień porodu.

Jako specjaliści i specjalistki od porodów naturalnych, wierzymy w naturalną zdolność matki do sprowadzenia dziecka na świat. Powinna przyjąć pozycję, w której będzie czuła się możliwie najbardziej komfortowo.Rodzące często kucają, leżą na boku, podpierają się kolanami i rękoma” — tłumaczyła.

„Poród jest jak maraton”

Edukatorka nie ogranicza się także do podstawowych pozycji. Wskazuje na wiele ustawień ciała, które mogą być przydatne. Jaka sama uważa, nie wystarczy je jednak tylko zobaczyć. Przyszła mama powinna przed porodem każdą z nich odpowiednio przećwiczyć. To także dobry trening dla osób towarzyszących przy porodzie, by opatrzyły się z niecodziennymi widokami, jakie czekają je na porodówce. I dzięki temu w tak ważnym momencie nie miały problemów z zasłabnięciem.

Poród jest jak maraton. Czy przebiegłabyś go bez wcześniejszych przygotowań? No właśnie. Tak samo przyszłe matki mogą przygotowywać się do narodzin swojego dziecka” – wyjaśnia w rozmowie z „Buzzfeed”.

Doula podkreśla także, że dzięki treningom każda z kobiet szybciej znajdzie komfortową pozycję dla siebie. Oznaczać to będzie także krótszy i mniej bolesny poród, a także mniejsze ryzyko pęknięcia krocza.

„Jesteśmy stworzeni do ruchu, a ta zasada dotyczy także porodu” – podkreśla trenerka ciężarnych.

I dodaje, że w swojej pracy towarzyszyła przy porodzie kobietom w różnym wieku i odmiennej wadze. Jak zaznacza, wszystkie jej pacjentki wpadały w ten sam rytm, kiedy zaczynały słuchać swojego ciała.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: