Przejdź do treści

„Hej, dziewczyny”, okresową rewolucję w szkołach czas zacząć. Oto poradnik, z którym staniecie do walki w ubóstwem menstruacyjnym

Poradnik Akcji Menstruacja już jest dostępny! To ważny krok w drodze do zmniejszenia skali ubóstwa menstruacyjnego w Polsce
Poradnik Akcji Menstruacja już jest dostępny! To ważny krok w drodze do zmniejszenia skali ubóstwa menstruacyjnego w Polsce / materiały promocyjne
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

To premiera, na którą bardzo długo czekałyśmy! Poradnik „Hej, dziewczyny” Fundacji Akcja Menstruacja w przystępny sposób wyjaśnia, w jaki sposób dystrybuować środki menstruacyjne w szkołach. Hello Zdrowie jest partnerem medialnym tej publikacji i jesteśmy z tego bardzo dumne!

Premiera poradnika Akcji Menstruacja

W ramach programu „Hej, dziewczyny” który ma na celu dostarczenie jak największej liczby produktów menstruacyjnych do szkół, powstał poradnik, dzięki któremu zarówno nauczyciele, jak i uczennice i uczniowie mogą dowiedzieć się, jak dystrybuować środki menstruacyjne w szkołach. Ułatwi im to rozpisanie tego procesu, krok po kroku przez członkinie fundacji: Paulinę Wasiluk i Natalię Smietanę.

W poradniku, który dostępny jest  w dwóch wersjach, papierowej i elektronicznej, znajdują się różne dokumenty, które pozwolą osobom uczącym się i nauczycielom wprowadzić program „Hej, dziewczyny” w ich szkołach, np. gotowe wnioski, które można złożyć do Rady Rodziców oraz plakaty.

„W naszym poradniku znajdziecie część edukacyjną, w której umieszczone zostaną linki do artykułów Hello Zdrowie, które uważamy za wartościowe w procesie uświadamiania dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów na temat miesiączki. To dla nas wielki zaszczyt, że niektóre z tekstów powstały specjalnie na potrzeby naszego poradnika” – zaznaczają członkinie Akcji Menstruacja.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Hej, dziewczyny!

Podstawowym założeniem projektu „Hej, dziewczyny” jest edukacja i zapewnienie stałego, nieodpłatnego dostępu do środków menstruacyjnych w jak największej liczbie szkół. W ramach I edycji „Hej, dziewczyny!” trwającej w trakcie semestru zimowego 2020, mimo zamknięcia szkół z powodu pandemii, wsparcie otrzymało prawie 30 tys. osób. Za podjęte działania na rzecz polskich uczniów Akcja Menstruacja została wyróżniona przez Wysokie Obcasy w rankingu „50 śmiałych kobiet 2020”.

„Naszym celem jest regularne zaopatrywanie jak największej liczby placówek w podpaski i tampony, by żadna uczennica nie musiała już zostawać w domu z powodu swojej fizjologii” – podkreślają dziewczyny z Akcji Menstruacja.

Fundacja założyła zbiórkę na potrzeby projektu „Hej, dziewczyny”. Na początku celem dziewczyn było 10 tysięcy złotych. Odzew przekroczył ich najśmielsze oczekiwania. Udało się już uzbierać ponad 141 tysięcy, a zbiórka nadal trwa.

To pokazuje, że jest coraz większa świadomość społeczna w tej kwestii. Dzięki tak dużej sumie Akcja Menstruacja będzie mogła pomóc większej liczbie dziewczyn w całej Polsce, które zmagają się z ubóstwem menstruacyjnym. Jeśli chcesz wesprzeć akcję, wejdź na stronę zbiórki i wpłać tyle, ile możesz. Nawet najmniejsza kwota ma znaczenie! 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: