Przejdź do treści

Jak powiedzieć dziecku o poronieniu? Radzi Marta Bąkowska, psycholog dziecięca [WIDEO]

Marta Bąkowska
Marta Bąkowska
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Doświadczyłaś poronienia i nie wiesz, jak o tym powiedzieć o tym swojemu dziecku? Zobacz, co na ten temat mówi psycholog dziecięca Marta Bąkowska. 

Poronienie to temat trudny nie tylko dla partnerów, ale też dla dzieci, które już mają i cieszyły się, że będą miały braciszka czy siostrzyczkę.

– Przede wszystkim empatyzujmy z dzieckiem. Powiedzmy mu o swoich uczuciach, swoich emocjach – że również jest nam przykro, również bardzo się smucimy – mówi psycholog dziecięca Marta Bąkowska.

Wyjaśnia, jakie techniki zastosować, żeby dziecko łatwiej odnalazło się w nowej sytuacji. Dla tych, którzy nie wiedzą, jak rozmawiać o poronieniu, polecamy również naszą „Krótką Instrukcję. O Poronieniu”. Stworzyłyśmy ją razem z kobietami, które przeszły to trudne doświadczenie; ich partnerami i bliskimi; fundacjami oraz specjalistami – lekarzami ginekologami, położnymi, prawnikami i psychologami. Poradnik powstał, by przełamać tabu wokół poronienia oraz dać wsparcie kobietom i parom z doświadczeniem utraty ciąży.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: