Przejdź do treści

Kobieta z koronawirusem urodziła dziecko w trakcie śpiączki. Właśnie zobaczyła je po raz pierwszy

Angela Primachenko z Avą / instagram
Angela Primachenko z Avą / instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Ava urodziła się 1 kwietnia, ale dopiero teraz jej mama – Angela Primachenko – mogła ją zobaczyć. Dlaczego? Kobieta została wprowadzona w stan śpiączki, podczas której wykonano cesarskie cięcie. 27-latka z USA chorowała na koronawirusa. Do szpitala trafiła krótko przed planowanym terminem porodu. Teraz obie są już w domu!

Ciężarna zakażona koronawirusem

27-letnia Angela Primachenko pracowała jako terapeutka oddechowa w Legacy Salmon Creek Medical Center w USA. To najprawdopodobniej tam zakaziła się koronawirusem. Pod koniec marca 27-latka trafiła na OIOM, a kilka dni później podłączono ją do respiratora. Angela była wtedy w 34. tygodniu ciąży. Lekarze zdecydowali więc, że lepiej dla niej i dla jej dziecka będzie, gdy wprowadzą kobietę w stan śpiączki.

Dla dziecka nie była to jednak dobra sytuacja. Właśnie dlatego lekarze, po rozmowie z mężem 27-latki, podjęli decyzję o wywołaniu naturalnego porodu. Dziewczynka przyszła na świat 1 kwietnia. Jej mama nadal przebywała w śpiączce.

Walka o życie

Kilka dni po porodzie stan Angeli gwałtownie się pogorszył. Lekarzom udało się jednak go opanować. Kobietę odłączono od sprzętu, a następnie wybudzono ze śpiączki. Dopiero wtedy Angela dowiedziała się, że nie jest już w ciąży, a jej córka jest na świecie. 

Podczas gdy kobietę wypisano do domu, noworodek musiał zostać w szpitalu. Dopiero, gdy ponowne testy Primachenko na koronawirusa okazały się negatywne, Ava dołączyła do mamy w domu.

Niektórzy mówią, że to prawdziwy cud!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.