Przejdź do treści

Nowa reklama akcesoriów do karmienia Tomme Tippe została przez niektórych ocenzurowana. Ale lepszej dzisiaj nie zobaczysz!

Tekst o ocenzurowanej reklamie akcesoriów do karmienia. Na zdjęciu: Kobieta wyciskająca pomarańcze - HelloZdrowie
The Boobs Life / screen YouTube
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Z piersi, butelki czy z laktatora? Nieważne, co wybierzesz. Karm swoje dziecko, jak chcesz i gdzie tylko chcesz. Nowa reklama akcesoriów do karmienia marki Tomme Tippe pokazuje, że każda matka wie, co jest najlepsze dla niej i dla jej dziecka. Jak piszą twórcy spotu, najwyższy czas postawić matki na pierwszym miejscu. 

Życie każdego cycka jest inne

„Karmienie, pompowanie, odpływanie i płynięcie. Dziecko przystawiane do piersi lub dziecko przystawiane do butelki. Życie każdego cycka jest inne.

Poprzez pokazanie nieoczekiwanych, często przytłaczających wzlotów i upadków chcemy, aby każda mama widziała, że ​​cokolwiek się stanie, jest w porządku.

Chwyć swoje cycki i bądź dumna, mogąc opowiedzieć swoją historię, jakakolwiek by nie była” – tak twórcy marki Tomme Tippe, produkującej m.in. laktatory i wkładki laktacyjne, zachęca do obejrzenia swojej najnowszej reklamy.

Spot „Życie cycka” przedstawia różnorodność. Występuje tutaj kobieta niepełnosprawna, kobieta po mastektomii czy matka karmiąca swoje bliźnięta w tandemie. Mamy tu też wszystkie odcienie karmienia piersią: od odciągania pokarmu laktatorem po wyciek mleka z piersi na koszulkę. 

I chociaż to wszystko jest naturalne i znane wszystkim od tysięcy lat, Facebook nie zgodził się na promowanie reklamy w całości. W mediach społecznościowych możemy zobaczyć jedynie 15-sekundowy spot reklamowy, który skupia się na produktach Tommee Tippee, a nie na samych matkach.

Ashley Graham

Nie zgadza się z tym Vanessa Gonzalez, menadżerka ds. marketingu marki.

Jeśli obraża cię matka karmiąca swoje dziecko, po prostu odwróć wzrok. Cenzurowanie życia cycków służy jedynie wzmocnieniu archaicznych postaw wobec matek i kobiet. Reklamodawcy mają okazję to zmienić” – uważa specjalistka.

Według Tomme Tippee, cenzura reklamy sugeruje, że kobiety powinny ukrywać karmienie piersią, bo jest to haniebne i niewłaściwe. Zdaniem marki, umieszczanie zdjęć karmienia piersią w kategorii „treści dla dorosłych” jest przestarzałe, ponieważ łączy karmienie dziecka z pornografią. A przecież w matce karmiącej piersią nie ma nic seksualnego. 

Karmienie piersią w miejscach publicznych

W związku z reklamą firma Tommee Tippee przeprowadziła badania. Wykazały one, że zdaniem 93 proc. matek ​​emocjonalne, psychiczne i fizyczne wyzwania związane z karmieniem niemowląt są niedoceniane w społeczeństwie. Kobieta po urodzeniu dziecka staje się zapomniana. Po porodzie dla wielu liczy się tylko dziecko.

„Stworzyliśmy tę kampanię, ponieważ chcieliśmy pokazać surowy i szczery obraz różnych historii związanych z karmieniem piersią. Nawet jeśli jedna mama po obejrzeniu 'Życia cycka’ zobaczy siebie w filmie, zrobiliśmy to, co zamierzaliśmy” – mówi Vanessa Gonzalez.

Midwife Cath, jedna z najbardziej znanych australijskich położnych, poparła reklamę i wezwała Facebooka do ponownego rozważenia decyzji. W oświadczeniu dodała, że jedną z uniwersalnych prawd dotyczących bycia matką jest to, że karmienie dziecka jest inne dla każdej mamy, a piersi mają różne kształty i rozmiary.

„Uwielbiam tę reklamę. Podnosi na duchu i przedstawia realistyczny obraz kobiet i ich doświadczeń związanych z karmieniem dzieci” – mówi położna.

Twórcy reklamy mają nadzieję, że Facebook ponownie rozważy swoją decyzję dotyczącą zarówno oryginalnej reklamy, jak i 30-sekundowej wersji bez sutków.

W Hello Zdrowie żadnej cenzury nie ma. Zobaczcie oryginalną wersję spotu.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: