Przejdź do treści

Psycholog o opiece nad dzieckiem po rozwodzie: „Żaden plan wychowawczy nie rozwiąże problemu”. [WIDEO]

"Żaden plan wychowawczy nie rozwiąże problemu". Psycholog dziecięca Marta Bąkowska o opiece nad dzieckiem po rozwodzie
"Żaden plan wychowawczy nie rozwiąże problemu". Psycholog dziecięca Marta Bąkowska o opiece nad dzieckiem po rozwodzie
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Żaden plan wychowawczy nie rozwiąże problemu, bo pamiętajmy, że on jest trochę narzucony pewnej grupie rodziców – podkreśla w rozmowie z Kamilą Ryciak psycholog dziecięca Marta Bąkowska. Wyjaśnia, czy czasem warto złamać warunki narzucone przez sąd dla dobra dziecka i jakich błędów nie popełnić, jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem po rozwodzie. 

Opieka nad dzieckiem po rozwodzie

Rozwód to trudna sytuacja nie tylko dla partnerów, ale też, a może przede wszystkim, dla ich dziecka, jeśli je mają. Psycholog dziecięca Marta Bąkowska wyjaśnia w rozmowie z Kamilą Ryciak, jak zachowywać się wobec dziecka po rozwodzie, jakich błędów nie popełniać i czy warto czasem złamać warunki narzucone przez sąd.

Żaden plan wychowawczy nie rozwiąże problemu, bo pamiętajmy, że on jest trochę narzucony pewnej grupie rodziców. To nie jest tak, że wszystkim rodzicom trzeba go narzucać – podkreśla w rozmowie z Kamilą Ryciak psycholog dziecięca Marta Bąkowska.

I wyjaśnia, co zrobić, jeśli dziecko bardzo chce się spotkać, z tatą, a to akurat nie jego kolej i czy elastyczność w takim przypadku jest w porządku.

Zobacz całą rozmowę

Zobacz całą rozmowę z psycholog Martą Bąkowską na temat tego, jak zachowywać się wobec dziecka o rozwodzie na naszym kanale na YouTubie. Wszystkie części rozmowy znajdziesz tu. Dowiesz się z nich między innymi, jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie.

Niedługo kolejne części wywiadu z Martą Bąkowską, a w nich odpowiedź na pytanie, jak przekazać dziecku informację o innej ciężkiej do przyjęcia dla niego wiadomości: poronieniu.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: