Przejdź do treści

Anna Lewandowska pokazała, jak karmi piersią. „To również bonus dla mamy – często szybszy powrót do formy”

Anna Lewandowska
Anna Lewandowska pokazała, jak karmi piersią. " To również bonus dla mamy – często szybszy powrót do formy” / Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Kończy się Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji, Anna Lewandowska, odwołując się do tego, jak dobrze rozumie wyzwania, z którymi mierzą się polskie matki, publikuje inną niż do tej pory fotografię.

Anna Lewandowska promuje karmienie piersią

W dniach 1-7 sierpnia obchodzony jest Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Gwiazdy ze wszystkich zakątków globu publikują swoje zdjęcia z pociechami przy piersi. W ten sposób chcą promować tę najbardziej naturalną metodę dostarczania dziecku niezbędnych składników na początkowym etapie jego życia.

Do tego grona dołączyła Anna Lewandowska, która podzieliła się z fanami fotografią, na której, siedząc na ławce, zapatrzona w toń wody, karmi piersią swoją młodszą córkę Laurę. Wakacyjny klimat stał się dla trenerki przyczynkiem do rozważań, jak świetnie rozumie rozmaite trudności i próby, z którymi mierzą się polskie matki:

„Większość mam każdego dnia spotyka wiele wyzwań. Zgodzicie się ze mną? Wiele obowiązków, praca, dzieci, trening… Jednym z nich jest karmienie piersią, w różnych porach i w najprzeróżniejszych miejscach. O ile oczywiście możemy karmić piersią i kiedy nie ma przeciwwskazań” – pisze gwiazda.

Lewandowska chwali się też znajomością zaleceń „organizacji zajmujących się zdrowiem” (w rzeczywistości są to rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia – WHO) odnośnie karmienia dzieci mlekiem matki. Wspomina o korzyściach zdrowotnych, jakie wiążą się z tym sposobem odżywiania maluchów:

„Według organizacji zajmujących się zdrowiem, maluchy powinny być karmione mlekiem matki do 6. miesiąca życia, a jako uzupełnienie diety, do dwóch lat. Karmienie piersią (lub mlekiem odciąganym) to przede wszystkim zdrowie dla naszych dzieci i jeśli tylko możemy, to ofiarujmy je naszym dzieciom. Mleko mamy zapewnia zdrowy rozwój, mniej chorób w dzieciństwie i w życiu dorosłym (na przykład zmniejszenie ryzyka otyłości). Ale to również bonus dla MAMY – często szybszy powrót do formy” – pisze celebrytka. „A Wy kobitki karmicie piersią?” – pyta na koniec.

View this post on Instagram

Większość mam każdego dnia spotyka wiele wyzwań ?. Zgodzicie się ze mną? Wiele obowiązków, praca, dzieci, trening… Jednym z nich jest karmienie piersią?, w różnych porach i w najprzeróżniejszych miejscach. O ile oczywiście możemy karmić piersią i kiedy nie ma przeciwskazań.? TRWA ŚWIATOWY TYDZIEŃ KARMIENIA PIERSIĄ. Według organizacji zajmujących się zdrowiem, maluchy powinny być karmione mlekiem matki do 6 miesiąca życia, a jako uzupełnienie diety, do dwóch lat. Karmienie piersią (lub mlekiem odciąganym) to przede wszystkim zdrowie dla naszych dzieci i jeśli tylko możemy, to ofiarujmy je naszym dzieciom. Mleko mamy zapewnia ZDROWY ROZWÓJ, mniej chorób w dzieciństwie i w życiu dorosłym (na przykład zmniejszenie ryzyka otyłości). Ale to również BONUS dla MAMY –często szybszy powrót do formy. A Wy kobitki karmicie piersią? @medela_pl #annalewandowska #momlife #healthy

A post shared by ???? ??????????? (@annalewandowskahpba) on

Czym jest Światowy Tydzień Karmienia Piersią?

Światowy Tydzień Karmienia Piersią (funkcjonujący również pod nazwą: Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią), został ustanowiony w 1990 roku przez UNICEF. Głównym założeniem inicjatywy jest promowanie karmienia piersią jako najbardziej optymalnej, naturalnej metody dostarczenia składników odżywczych noworodkom i niemowlakom.

Choć bowiem o karmieniu mówi się coraz więcej, temat często poruszany jest w mediach i programach telewizyjnych, to w dalszym ciągu wiedza o zdrowotnych korzyściach wynikających z praktykowania tej czynności – również dla matek – jest nikła. A są one liczne. Jak wyliczają eksperci WHO, kobieta, karmiąc piersią, nie tylko szybciej wraca do formy po porodzie, ale również rzadziej choruje na:

Specjaliści WHO podkreślają też, że karmienie mlekiem matki ma dla wielu społeczeństw nie tylko ogromne korzyści zdrowotne, ale i ekonomiczne. Wspieranie karmienia naturalnego może uratować setki tysięcy istnień ludzkich i zaoszczędzić setki miliardów dolarów dla światowej gospodarki.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: