Przejdź do treści

„Bez względu na wszystko, zawsze znajdzie się światełko na końcu tunelu”. Bella Hadid o międzypokoleniowej traumie

"Bez względu na wszystko, zawsze znajdzie się światełko na końcu tunelu”. Bella Hadid o międzypokoleniowej traumie / gettyimages
"Bez względu na wszystko, zawsze znajdzie się światełko na końcu tunelu”. Bella Hadid o międzypokoleniowej traumie / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Jako córka ojca uchodźcy i matki imigrantki rozumiem, jaki wpływ ma trauma międzypokoleniowa na rodzinę, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie psychiczne” – powiedziała Bella Hadid podczas spotkania z Al-Mayassą bint Hamad Al-Thani, kolekcjonerką sztuki i członkinią katarskiej monarchii. To kolejny raz, gdy supermodelka zabrała głos w istotnej społecznie sprawie.

Bella Hadid o swoim zdrowiu psychicznym

Bella Hadid to jedna z supermodelek, która swoją popularność wykorzystuje, by mówić o ważnych społecznie sprawach. 26-latka w licznych rozmowach z przedstawicielami mediów od lat podkreśla, że dzielenie się z innymi swoimi problemami jest dla niej bardzo ważne, ale też trudne.

„Media społecznościowe nie są prawdziwe. Do każdego, kto walczy: proszę, zapamiętaj to. Czasami wszystko, co musisz usłyszeć, to to, że nie jesteś sam/a. Więc powiem ci: Nie jesteś. Kocham cię, widzę cię, słyszę cię” – napisała pod koniec 2021 roku modelka w swoich mediach społecznościowych.

Wówczas też Hadid przyznała, że od dłuższego czasu zmaga się z problemami psychicznymi. Była modelka Victoria’s Secret już w 2019 roku publicznie mówiła, że cierpi na depresję. 26-latka nie ukrywa, że w przeszłości nadużywała alkoholu, co mogło potęgować jej zaburzenia lękowe.

Bella Hadid

Działania na rzecz Bliskiego Wschodu

Bella Hadid wraz z siostrą Gigi od lat są też mocno zaangażowane w działania na rzecz Bliskiego Wschodu. Ojciec modelek Mohamed Hadid jest bowiem Palestyńczykiem. Na początku listopada Bella Hadid spotkała się z Al-Mayassą bint Hamad Al-Thani, kolekcjonerką sztuki i członkinią katarskiej monarchii. Podczas wydarzenia modelka opowiedziała o własnym pochodzeniu i o tym, że czuje, że musi wypowiadać się w obronie tych, którzy znajdują się w kryzysie.

„Dziękuję Waszej Ekscelencji za zorganizowanie tego niesamowitego wieczoru celebrującego dekadę wymiany kulturowej umożliwiającej dialog. Jako osoba, której korzenie rodzinne sięgają tego regionu, jestem dumna, że dzięki mojej popularności mogę opowiadać Zachodowi o pięknie Bliskiego Wschodu” – napisała Bella Hadid w poście ze zdjęciami z tego wydarzenia na Instagramie.

I dodała, że bez względu na to, co straci po drodze, zawsze będzie bronić praw człowieka, a jej głos zawsze będzie używany do przemawiania w imieniu niesłyszanych.

Międzypokoleniowa trauma

Modelka podzieliła się też swoim doświadczeniem międzypokoleniowej traumy. Matka Belli, Yolanda Hadid, urodziła się w Holandii, a ojciec uciekł w 1948 r. z ojczyzny do Syrii. Później osiedlił się w Ameryce.

„Jako córka ojca uchodźcy i matki imigrantki rozumiem, jaki wpływ ma trauma międzypokoleniowa na rodzinę, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie psychiczne. W miarę jak dorastałam, zrozumiałam, że cierpienie nie jest wyborem, ale możemy zdecydować, jak będziemy sobie z nim radzić. Pragnę przypomnieć, że bez względu na wszystko, zawsze znajdzie się światełko na końcu tunelu” – dodała Bella Hadid.

 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: