2 min.
Do szkoły rodzenia samej czy z partnerem? „Szczególnie teraz warto przygotować się na plan B” [WIDEO]

Do szkoły rodzenia samej czy z partnerem? „Szczególnie teraz warto przygotować się na plan B”
Najnowsze
24.01.2021
Dagmara Seliga: w Polsce jest coraz więcej coachów, a brakuje przepisów regulujących ten zawód [WIDEO]
24.01.2021
Najwyższa pora zwolnić. Jak poznać, że twój organizm dopomina się o mniejsze tempo?
24.01.2021
Jest pierwsze zdjęcie koronawirusa w 3D. Udało się je wykonać naukowcom z Austrii
24.01.2021
Zakaz rozmów w autobusie i tramwaju? Takie obostrzenie może zacząć obowiązywać w Niemczech
24.01.2021
Kiedy lekarz może odmówić szczepienia? Odpowiada dr Paweł Grzesiowski [WIDEO]
– Sama zdaję sobie sprawę, że w okresie mojego porodu moja sala porodowa również zostanie zamknięta dla rodzin – mówi położna i właścicielka Centrum Zdrowia i Aktywności Ciężarnych i Mam „Zaufaj Położnej” w rozmowie z Kamilą Ryciak. Podkreśla, że przyjść samej do szkoły rodzenia do żaden wstyd. Wręcz przeciwnie – warto w ten sposób przygotować się na to, że przez panującą pandemię partnera może z nami nie być podczas porodu.
Lepiej przygotować się na plan B
Przez panującą pandemię koronawirusa zakazane są odwiedziny, a w wielu szpitalach nie odbywają się porody rodzinne. Ciężko powiedzieć, jak w danym regionie będzie wyglądała sytuacja za miesiąc, trzy czy pięć.
– Sama zdaję sobie sprawę, że w okresie mojego porodu moja sala porodowa również zostanie zamknięta dla rodzin. Uważam, że każda pacjentka powinna przygotować się na plan A i plan B – podkreśla położna, właścicielka szkoły rodzenia i autorka profilu w mediach społecznościowych „Zaufaj Położnej”, Anna Bulczak.
Obejrzyj rozmowę z Anną Bulczak!
Zobacz całą rozmowę na temat tego, czy warto pójść, chociaż raz, na zajęcia w szkole rodzenia samej, i dlaczego. Zapraszamy na nasz kanał na YouTubie. W rozmowie z Kamilą Ryciak Anna Bulczak mówi o tym, jak powinien być dostosowany kurs dla osób, które z różnych względów przychodzą na zajęcia same i z kim, jeśli nie z partnerem, przyjść na zajęcia – z mamą, przyjaciółką, a może siostrą?
W następnych częściach rozmowy, które pojawią się już wkrótce, Kamila Ryciak porozmawia z Anną Bulczak między innymi o tym, jak wyglądają porody w czasie pandemii, co przeżywały kobiety w ciąży, szczególnie te tuż przed porodem, w czasie społecznej kwarantanny oraz jak partner może wesprzeć swoją partnerkę w pierwszych dwóch tygodniach po porodzie.
Zobacz także

„Czas odczarować wizję, że w szkołach rodzenia online nie ma zajęć praktycznych”. Anna Bulczak tłumaczy, dlaczego są równie skuteczne, jak te stacjonarne [WIDEO]

Kim jest doula? Wyjaśnia Kamila Raczyńska-Chomyn, towarzyszka porodów i edukatorka seksualna

Szkoła rodzenia to o wiele więcej niż tylko głośne oddychanie na piłce. Położna Anna Bulczak mówi, czego się w niej nauczysz [WIDEO]
Spodobała ci się rozmowa z Anną Bulczak? Poleć ją przyjaciółce
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

22.01.2021
Dr Paula Pustułka: Społeczną przyczyną bezdzietności jest to, że Polki po prostu nie znajdują odpowiednich partnerów, z którymi te dzieci chciałyby mieć

21.01.2021
„My, dojrzałe kobiety, zaczynamy budzić się do życia. Nasza siwa rewolucja dopiero nadchodzi!” – mówi Izabela Pajor

20.01.2021
Joanna Cesarz: Dlaczego mam się porównywać do Anji Rubik, jeśli nigdy nie będę wyglądać jak ona?

19.01.2021