4 min.
Edyta Pazura o swojej depresji: „Przeżyłam dwie zagrożone ciąże, publiczne łgarstwo, lament obcych kobiet, szantaż”

Edyta Pazura / MWMEDIA
Należy zaufać lekarzom, a w leczeniu potrzebna jest cierpliwość. Tak o depresji pisze Edyta Pazura. Celebrytka w rozmowie z psychiatrą Aleksandrą Piętą szczerze opowiedziała o swojej chorobie i o tym, w jaki sposób z nią walczyła. „Depresja nie musi przyjść wtedy, kiedy jest źle” – pisze żona Cezarego Pazury.
Depresja – choruje 350 mln ludzi
Według szacunków WHO, do 2030 roku depresja stanie się najczęściej diagnozowaną jednostką chorobową na świecie. Obecnie choruje na nią 350 mln ludzi. Na szczęście nasza świadomość rośnie i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że depresja to poważna choroba. Mówi się o tym coraz częściej, także w środowisku celebrytów. Tak jest i w tym przypadku. Swoją historię opowiedziała Edyta Pazura.
Edyta Pazura o depresji
„Co wiem o depresji? Wiele… Przede wszystkim wiem, że należy zaufać lekarzom, a w leczeniu potrzebna jest cierpliwość. Wiem, że wstyd nie jest dobrym doradcą, choć sama jak wyszłam z gabinetu pierwsze co powiedziałam mojemu mężowi to: 'Tylko nie mów nikomu'” – pisze na swoim Instagramie Edyta Pazura.
Celebrytka dodaje, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że osoby z depresją potrafią świetnie udawać.
„Kiedy miała przyjechać moja mama, ubierałam najlepsze ciuchy, kręciłam włosy na wałki i robiłam smokey eyes” – pisze.
Edyta Pazura wyjaśnia również, że depresja nie musi przyjść wtedy, kiedy jest źle. Czasami wystarczy mały impuls.
„Myślałam że po moich doświadczeniach jestem jak czołg – niezniszczalna. Przez kilka lat byłam sukcesywnie gnojona i jakoś nie było wtedy aktywistek i feministek, które by mnie obroniły – tak, dokładnie.
Przeżyłam dwie zagrożone ciąże, publiczne łgarstwo, lament obcych kobiet, szantaż, ataki fanatycznych użytkowników Instagrama i równie fanatycznych ludzi, którzy z całych sił pragnęli mi zaszkodzić. Otruto nam psa, śmierć bliskich, a dom spalił się w dziwnych okolicznościach. Nasz majątek życia. Myślałam, że po tym wszystkim, nic mi już nie zaszkodzi i przyszła ona… 'Pani Depresja'” – opisuje swoją historię Edyta Pazura.
Jak dodaje, to właśnie dzięki depresji przekonała się, ile znaczy wsparcie rodziny i partnera.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Poleć artykuł innym
Zobacz także

„Często kobiety są przekonane, że seks trzeba uprawiać, powinny się poświęcić, aby sprawić mężczyźnie przyjemność” – seksuolog dr Daniel Cysarz mówi o poseksualnej depresji

„Człowiek, aby się rozwijać, potrzebuje wyzwań adekwatnych do wieku. Jeśli rodzice takich wyzwań nie stawiają, wychowują człowieka podatnego na zaburzenia emocjonalne” – mówi dr Lidia Popek o depresji wśród dzieci

„Im więcej zrobimy dla siebie w wieku średnim, tym większe mamy szanse na udaną starość. Na swoją starość pracujemy też tym, jacy jesteśmy dla ludzi”. O depresji ludzi starych rozmawiamy z prof. Dominiką Dudek
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

20.03.2023
„Profesjonalna ofiara karmi się zainteresowaniem emocjonalnym i zaangażowaniem innych” – mówi Dominika Cwynar

17.03.2023
Po operacji każdy poszedł za głosem swojego nowego serca, do innego domu. Jak kiedyś leczono: historia przeszczepów

17.03.2023
„Kroplówkom odmładzającym mówię NIE” – przestrzega endokrynolożka i diabetolożka dr Luiza Napiórkowska

14.03.2023