Przejdź do treści

Koronawirus COVID-19 w Polsce [MAPA]

Aktualna mapa zachorowań na koronawirusa (SARS-CoV-2) w Polsce (04 marca 2021)

Koronawirus w Polsce - mapa i aktualności
Stan z dnia 04.03.2021, godz. 14:48. Według danych Ministerstwa Zdrowia.
Mapa
Wykres
Łączna liczba zarażonych koronawirusem SARS-Cov-2 w Polsce
1750659
Liczba wyleczonych pacjentów
1448619
Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia
15992
Liczba osób objętych kwarantanną
216011
Przypadki śmiertelne
44649

Mapa koronawirusa w Polsce

Do tej pory liczba zarażonych w Polsce urosła do 1 750 659. Wystąpiło 44 649 przypadków śmiertelnych. 15 992 osoby są hospitalizowane, 216 011 objęto kwarantanną. Mapa zarażeń powyżej pokazuje przypadki zachorowań z ostatniego dnia. Na powyższej mapie zarażeń COVID-19 widzimy dane z podziałem na województwa.

Mapa zachorowań na koronawirusa w Polsce aktualizowana jest w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus

Koronawirus, odzwierzęcy wirus ze środkowych Chin, rozprzestrzenia się po całym świecie. Co piąty przypadek COVID-19, choroby wywołanej koronawirusem SARS-Cov-2, przebiega z zagrożeniem życia, szczególnie u osób starszych i osłabionych po operacjach. Bardziej odporni są ludzie młodsi. Powyżej prezentujemy mapę zachorowań w Polsce, widać jak wygląda sytuacja w poszczególnych województwach.

Koronawirus w Polsce – kolejne zachorowania

Pierwszy przypadek koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce stwierdzono 4 marca, dotyczył pacjenta z Zielonej Góry. 12 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym śmiertelnym przypadku zakażenia wirusem w Polsce. Zmarła 57-letnia kobieta z Poznania, która zaraziła się poprzez kontakt z osobą, która wróciła do kraju z Włoch. O drugim przypadku śmiertelnym MZ poinformowało 13 marca. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i miał choroby współistniejące. Trzecią ofiarą jest 66-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie.

Koronawirus w Polsce – 1 448 619 wyleczonych osób

Jak w najnowszym komunikacie podaje Ministerstwo Zdrowia, 1 448 619 osób zostało wyleczonych z zakażenia koronawirusem. O pierwszej wyleczonej osobie Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poinformował 18 marca. To był „pacjent zero” z Zielonej Góry.

Koronawirus – objawy COVID-19

U zarażonych koronawirusem występowała gorączka, suchy kaszel, ból kości i mięśni, a także duszności i ogólne zmęczenie. RTG płuc wykazywał u nich objawy wirusowego zapalenia płuc z wysiękiem. Wśród objawów wymienia się również utratę węchu lub smaku oraz ból zatok. Objawy pojawiają się zazwyczaj od 2 do 10 dni od zakażenia.

Koronawirus – co zrobić, kiedy coś nas niepokoi?

Służby sanitarne zalecają, by każda osoba, która miała do czynienia z chorym na COVID-19 i obserwuje u siebie podane powyżej objawy, zgłosiła się do sanepidu lub telefonicznie skontaktowała się z lekarzem rodzinnym.

Koronawirus – jak zapobiegać zakażeniu. Najważniejsze zasady

Najlepszą i jedyną metodą uniknięcia zarażenia COVID-19 jest minimalizowanie okazji, by mieć z nim do czynienia.  Od nas samych w dużym stopniu zależy ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby. Dlatego bezwzględnie konieczne jest:

Mapa koronawirusa w Polsce – infolinia NFZ

Pod numerem 800 190 590 przez całą dobę można się dowiedzieć, co robić w przypadku podejrzenia koronawirusa.